Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by klima, Sep 12, 2010.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    A moze i klokati taj q6600 ako su mu temp toliko nize od q9450 :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    ja sam ga digao na 3.2 GHz, napon stavio na 1.2V, mema radi na 800 Mhz na 1.8 V, temp prve jezgre ne prelazi 65 C u loadu (Vendetta ode na 1400 rpm), pa ko ga shisha, valjda moze ovako za 24/7?
    ??
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Moze, nije to nista.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    i btw, finovi Vendette su i u loadu MLAKI, u vrh glave 30C, ne mogu zavuc prste pa da fino dohvatim pipove. Jel to znaci da lazu senzori (drzaci Vendette su bas fino skljocnuli kad sam je stavljao)?
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Imam jednu nedoumicu ako se tako moze nazvati, skoro mi je vent otisao na napojnoj 120 mm..naravno napojna ima regulaciju vrtnje venta i ja sam uzeo drugi 120 mm vent i stavio, eh sad ovaj jedan jaran tvrdi da to ne radi na ovome ventilatoru. mislim na regulaciju vrtnje pri opterecenju..ja sam ga pitao kakve veze ima ventilator sa tim, nema on u sebi regulaciju nikakvu, lik me i dalje ubjedjuje da ventilator radi jednom brzinom i da za njega ne vrijedi pravilo regulacije vrtnje jer to nije orginalan vent za to. :smt005 Mislim zar bi neko pravio posebne ventove za napojnu ja sam primijetio da je to obicni 120 mm samo u raznim bojama zavisno od proizvodjaca do proizvodjaca...je li ja to grijesim ???
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Trebao bi da ima 3 žice ..neka me neko ispravi. Misli mdati se sada taj "obicni" vrti na max. Ili je to sada druga prica sa tim 12cm.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    pa ima 3 zice i stari je imao jer onaj sa 2 ne bih mogao ni staviti
    u pitanju je
    XILENCE Case Cooler 120x120mm PWM ja kako znam on ima regulaciju
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Napojna u sebi ima termo regulator i vrti vent kako ona hoce to jest kako termoregulator odredi,ventovi u napojnim su najcesce 0,30A a ovi sto se kupuju su najcesce 0,15A tako kad ga ubacis a on se dobro sporije vrti pa i kad ga napojna zavrti na max on se jedva cuje,mozda se to desava tvom frendu pa onda prica neke nebuloze. :wink:
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    ne volim da me neko pravi budalom ali hvala na pojasnjenju
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Najbitnije je da vent moze startati, jer vecina napajanja ima vent koji starta na ~3V, barem sto se tisih napajanja tice.

    Naravno, podrazumjeva se da vent mora imati dovoljno propuha, pogotovo pri opterecenju. Takodjer je pozeljno ici na ball-bearing ventove zbog trajnosti.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Morao sam vratiti clockove na default, ev rusi mi se 3d max dok radim u viewportu..
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Pa moras malo istestirati te klokove i po potrebi podignut napone na CPU,RAM,NB za CPU koristi LinX,za RAM MemTest i za NB Prime95 al odaberi Blend test i kad sve to bude stabilno bit ce 3d max. :wink:

    Nemoj sad odustat na pocetku.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Samo da prokomentarisem razbacivanje temperaturama :) Ako je u sobi 20C, jezgro nikako ne moze biti ispod min. 30C.
    Senzori na intelovim c2d procesorima 'ne rade' ispod 50C :D
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    sacekat cu ja tebe Dino da naletis i ti mi to rjesis, da ne capkam po stvarima o kojima pojma nemam :)

    btw, ev kako izgleda CPU kad sam skinuo Vendettu, jel ovo izgleda da ne lezi cooler kako treba?

    [​IMG]

    a ev kako izgleda Vendetta odozdo:

    [​IMG]

    cini se da ima kontakt samo te dvije cize izmedju pipeova, zar ne?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Pipe ne prave nikakav kontakt. I mislim da je tu previse paste. Kada bi naslonio "ispravan" kuler, sve bi iscurilo.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Ja bih rekao da je tu sve ok sto se tice lezanja,taj hladnjak u kojeg pipe vire vani mora ostaviti takav trag.A uostalom skini vandetu pa stavi žilet ostricom prko pipa i vidi prema svjetlost ko je nizi,pipe ili te dvije ćize.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Brusi to Vedo :D.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    ha dodje mi majke mi :) Ako ko zna gdje ima kod nas uzet (ili vani a da imaju dostavu za BiH) backplate za Vendettu za ovaj moj socket - nek javi, volio bi i to zbavit.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem sa hlađenjem, odabir kućišta, hladnjak grafike..

    Googlao malo, i evo na sta naletih:

    postavio na 85 i sad je u loadu prva jezgra na 40,ostale na 36-37. U idleu je prva 35 ostale 28. Ima ovo logike, ha? :)