Problem sa internetom na iphone 4S

Discussion in 'Igre i konzole' started by vucina1234, Sep 5, 2012.

  1. vucina1234

    vucina1234 Novi član

    imam iphone 4s i internet mi preko wifi radi normalno ali mobilni internet nikako da proradi.Imam pretplatnićki odnos sa eronetom i sada sam potpisao ugovor on onom flat internetu MI200,u eronetu su mi rekli da unesem APN: web.eronet.ba ,što sam i učinio,internet je tada proradio i radio nekih 2-3 dana i poslije toga više nikada..........pokušao sam sve: restorao sam iphone,kupio novu sim karticu,zvao službu za korisnike ali internet nije proradio više,međutim kada u iphone ubacim sim karticu na bonove i unesem onaj apn gprs.eronet.ba sve radi normalno,samo neće da radi sa ovom karticom na kojoj mi je apn web.eronet.ba......ima li itko ikakvu ideju u čemu je problem?
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    vjerovatno je do apna nešto ili do tvoje te sim kartice, sumljam da je do iphona, dok na gprs.eronet.ba radi ok.
    jesi probao za mi200 ukucat isto gprs.eronet.ba, ja sam imao prije tu tarifu, i koristio sam gprs.eronet.ba kao apn.
     
  3. vucina1234

    vucina1234 Novi član

    do sim kartice nije 100% jer sam baš prekjučer kupio novu sim karticu i opet nije radilo...a i telefon je ispravan

    pokušat ću staviti gprs.eronet.ba pa javim dali je uspjelo ;)
     
  4. vucina1234

    vucina1234 Novi član

    pokušao sam sa gprs.eronet.ba i opet ništa,resetirao sam iphone još jednom poslije toga ali ne radi opet.probao sam i isključiti 3G ali i dalje ne radi :| ,inače ubacivam apn preko iphone configuration utility ............
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    preko čega?

    predpostaljvam probao si na 'normalan' način isto u settings-general-networks-cellural data network i tu ga ukucaš?
     
  6. vucina1234

    vucina1234 Novi član

    nemogu ručno ubacit apn na taj način jedino preko ovog utility tool-a............nije do toga sigurno jer internet radi normalno na kartici na bonove
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    ok, a ta sim što nemože, dali je od firme možda?
    i zašto nemožeš apn ručno ubaciti na onaj način?
     
  8. vucina1234

    vucina1234 Novi član

    kako misliš od firme? to je kartica koju sam dobio kad sam zaključio ugovor o pretplati sa eronetom

    a nemam pojma zašto nemogu ručno ubacit APN ali čuo sam da takve probleme imaju ljudi kod kojih je otključan iphone sa x-sim karticom kao što je i u mene
     
  9. pac

    pac Komšija

    Ukljuci roming.
     
  10. vucina1234

    vucina1234 Novi član


    uključen je
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Kolega je imao od firme broj eronetov, ono svi su bili na toj nekoj tarifi, i nije mu mogao sa tom sim karticom nesto net iako je aktivirao gprs, pa je morao otici do njih tamo pa su mu oni namjestili.

    A neznam za xsim i to da se nemoze unjeti rucno apn.
     
  12. Deniken

    Deniken Aktivista

    Vidis o ovim nisam razmisljao... Imam i ja 4S sa X-SIM i na ERONET HEJ! Jel postoji mogucnost da i ja imam internet, tj da rucno unesem APN postavke ili je to samo za ove na pretplatu?
     
  13. vucina1234

    vucina1234 Novi član


    nemožeš ručno bar u mene nemože,probaj sa iphone utility tool ,besplatan je
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    predlazem full tarifu, za 20km dobijes 500mb interneta.