Problem sa LG DVD-ROM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Gogeta, Nov 11, 2007.

  1. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Imam problema pri citanju dvd-eva i instalaciji igara. Jako sporo instalira igre, treba mu duplo vise vremena da instalira igru nego sto bi trebao. Al to mi se tek pocelo desavati kad sam kupio novi comp, dao sam im da mi stave ovaj moj LG. Prije na starom compu nije pravio probleme. Imam jos i NEC DVD-RW, on je uredu. Stavljao sam ovaj LG i kao primary i kao slave ali opet isto.
    Primjetio sam da primary IDE channel, gdje su mi ti DVD, da ovaj LG uredjaj nije u DMA modu kao sto bi trebao da bude nego u PIO, a kad stavim da bude u DMA i restartujem comp ne prebaci ga nego opet PIO stoji. Ovaj NEC-ov je normala u DMA modu.
    Nisam nikad update-ovo firmware... Da kazem jos kad pocne instalacija igre ili neceg drugog cpu usage bude preko 50% na obje jezgre.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da da, ocito je u PIO modu. Gdje si ga prebacio u DMA, u Winsima ili u BIOS-u? U BIOS-u stavi na DMA, pa provjeri je li i u Windozama tako.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako se dobro sjecam to je ona caka gdje moras izbrisati drivere IDE kanala u device manageru i restartovati, da bi prebacio u DMA...
     
  4. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    U windowsu.. Kako da prebacim u biosu, ne znam gdje se nalazi to... Phoenix bios je..

    To sam probao, izbrisao, restartovo, opet isto..
     
  5. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ima li jos neko neku ideju...?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam: izvadi tog LG-ja i prodaj ga. Za tu lovu se idi zapij. ne bude ti za kafane, to jest :mrgreen:

    Ionako imas jedan DVD-RW tako da ti taj DVD-ROM ni ne treba.
     
  7. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    U tome je i problem :D, imam NEC 3550 DVD-RW pa neke DVD ne cita uopste, nego samo prikazuje kao blank DVD.
    A prodao bi ja davno ovaj LG-ijev nego on je radio na starom compu normala, mislim da nije do njega.Probat cu opet na starom compu...