Problem sa mrezom!?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Gogeta, Oct 24, 2009.

  1. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Danas sam htio povezati svoj kompjuter sa laptopom ali posto laptop nije moj i povezan je na neku domenu, prebacio sam ga sa domene na workgroup kako bi se povezao sa kompom. Problem je nastao kad sam ga htio vratititi na domain jer javlja gresku
    "A domain controller for the domain xxx could not be contacted". Kad sam restartovao komp nisam mogao vise birati usere nego sad samo mogu da udjem kao administrator. Zna li neko kako bi ovo mogao napraviti, probao sam system restore ali javlja kao da nisu nikakve promjene radjene.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa trebao bi bit na domeni/mreži kad ga vraćaš natrag ffs :D
     
  3. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Da, ali mi nije bas to najbolja solucija jer bi morao vracat laptop natrag :D ... Ne znam je li pomaze ali mogu uci preko remote na usera koji je na domeni...
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    bojim se da ne pomaže...
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nista ti tu ne pomaze. laptop mora biti spojen na mrezu gdje se nalazi server na kojem je dignut domain controller.... u tome i jeste prednost domene, sto svaki client prilikom paljenja compa mora da se loguje na domenu, da bi mogao raditi. nesto slicno prijasnjim terminalima. jedna centralna, a na nju spojena kamara monitora, tastatura itd itd.... sistem unix :D
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Je samo se moze podesiti logon rule da se moze logovati i bez direktnog kacenja na domenu, u ovom slucaju to ocito nije slucaj
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da, ali to sve podesavas DOK si spojen na domain controller :D jer te postavke ostaju na njemu, client je go ko lipic sto se toga tice...