Problem sa windowsom (veliki)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by emirgogalic, Jun 28, 2007.

  1. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    Ovo je meni ogroman ali ujedno i veoma cudan problem. Kada skinem neki fajl u My Documents nemogu da ga otvorim!!!!. Kaze da se taj fajl trenutno koristi i da mu nije moguce pristupiti. Takodje kada instaliram igru njena ikonica se ne pojavi na desktopu. Isti je problem kada skinem neki fajl sa neta i idem Save To : Desktop njega nema na desktopu. I taj problem traje jedno mjesec dana i meni pukne film i reinstaliram sistem kad ono opet. ja opet reinstaliram opet nemoze. Molim vas ljudi pomagajte!!!!!!!!


    konfiguracija:
    Intel Pentium 4 Procesor 3.00 GHz
    512 MB rama
    NVidia GForce 4 64 mb rama
    Windows XP Service Pack 2
     
  2. TequilA

    TequilA Novi član

    virus?probaj skenirati comp sa antivirusom i spywareom a ako to ne uspije onda format c :)
     
  3. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    Probao sam oboje. Skenirao sam sa Nod32 AVG 1.5 i Norton 2006 i nista nisu nasli. Zatim sam isao defragment cak sam i Bios u normalu vratio opet neradi.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nece ti niko brze pomoci tako sto konstantno dosadjujes. koristi edit dugme i ne pravi duple postove. ne koristi caps lock i ispravi naslov. edituj ovaj post i dodaj drugi problem, onaj je izbrisan...
     
  5. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    Ok izvini ali mi je jaako hitno da rijesim ovaj problem
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Hmm, sad se ne mogu sjetiti tačno kako sam ja riješio taj problem, ali mislim da je nešto u vezi zamjene foldera u Documents and Settings. Probaj reinstalaciju sistema od nule, znači briši sve particije pa ih pravi, pa formatiraj i etc.
     
  7. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    pokusat cu to danas. Hvala ljudi najbolji ste. Ako neko jos zna kako da rijesim ovaj problem nek se javi. :D
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    Nako, opaska: Imal ijedan problem ovdje na forumu da je rjesen na drugi nacin osim "formatiranjem i reinstalacijom sistema" ? :mrgreen:
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Ima ima :mrgreen: , ali ovo je problematično, džaba bi se petljao sa sistemskim folderima i može zeznuti više nego što jeste, tako da je format c: najbolje rješenje :mrgreen:
     
  10. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    Upravo sam formatirao C. Koristio sam Parition Magic (neznam kako se pise :D) i podigao sam sistem. Odmah sam pokusao da drajver za graficku instaliram sa desktopa. Opet akze: This file is Locked or used by another process. zatim sam restartovo komp i opet nije moglo. Stvarno mi nepada na pamet sta je virus nije 100%
     
  11. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    mozes li mi sada reci sta sa sistemskim folderima jer ako sta zeznem opet mogu format C jer vise nemam sta da izgubim :D:D:D
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Sad kad si formatirao ne znam šta ti može pomoći, jer ti zafrkavanje sa sistemskim folderima neće pomoći definitivno ako se ista stvar dešava i nakon reinstalacije. Pusti te programe za formatiranje i zezancije. Nađi neki program da odradiš zero-fill format diska i probaj instalirati win xp sa nekog drugog cd-a.

    Evo jedan za zero filling:
    http://www.downloadjunction.com/product ... index.html
     
  13. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    care sve je ovo pocelo kad sam od jarana uzeo CD od Win XP Professional sa integriranim SP 2. Od tada me ovo zeza.
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Do toga je onda najvjerovatnije.
     
  15. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    pa znam da je do toga ali kako da rijesim??? Imas li mozda MSN???? :?
     
  16. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    evo sada sam uspio da Windows vratim na normalu. Prvo sam instalirao Windows 98 a zatim sam iyvrsio Upragade an Win XP ali nemam namjeru da to radim svaki put kada hocu da reinstaliram sistem pa ako neko zna nacin kako da ovo popravim nek mi kaze :(
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Samo nabavi drugi windows xp cd i to bi trebalo da riješi problem ;)
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    I meni ovo djeluje do instalacije koje koristiš. Samo me ovo zanima:
    1. Koristi li tvoj kolega taj CD i i ma li problema?
    2. Zašto nisi iz WinXP-a formatirao particije?
    3. Koji FS (file sistem) koristiš pri instalaciji (koji si koristio, i koji sad - kada je proradilo - koristiš)?

    Mnoge "novopečene" SP2/SP3 windows instalacije mogu sadržavati "suši" kombinaciju dodatih freeware programa koji "poboljšavaju/pogoršavaju" sam rad windowsa, čak i virus/trojanac da bude ubačen.

    Najčešći problemi vezani za zaključavanje datoteka može biti da neki proces koristi/nadzire datoteku i ne da brisanje, ali kod tebe koliko sam razumio ne dozvoljava ni pokretanje... čudan problem.
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    I probaj instalirati program Unlocker besplatan je a jako koristan , jer kad pokusas pokrenut taj driver sa desktopa i ako ti kaze da se vec koristi , unlocker ce ti pokazat cak i koji ga proces koristi tako da mozes lako da ga ukines ;)
     
  20. emirgogalic

    emirgogalic Novi član

    On je nedavno nabavio taj CD i ja mislim da ga jos uvjek nije probao na svom racunaru. Meni je racunar bio opterecen raznim glupostima te sam uzeo CD od njega da ga instaliram. Trenutno na Kompu imam SP 1 i planiram da kupim novi CD od OS-a.