Problemcic cudne sorte

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by klima, Sep 21, 2010.

  1. klima

    klima Aktivista

    Modem ADSL neki biling, BH Telecom u kombinaciji sa Ip telefonijom i Moja TV paketom. Problemcic je sljedeci.
    Dodatno kupljeni Wireless N Router TP Linkov (TL-wr841nd) ne uspijeva da se poveze sa navedenim adsl modem routerom putem LAN porta, klasicno, samo da dobije internet u da ga dalje siri...

    Takvu vezu, samo konektovanjem kablova ostvarim povezivanjem na telindus wireless modem router takodjer telecomov :)

    Jel ima neke veze s time sto su portovi forwardovani ili sto koristi VPI/VCI 8/60 a ne 8/35 ili nesto trece???

    Znaci, uzimam jedan LAN prikljucan sa adsl modema koji spajam na isti LAN prikljucak na drugom routeru sa kojeg zelim dalje Wlan preuzimati, ili se direktno spojiti na ostale LAN portove kojih ima 4....
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    znaci wan konektor tog tp linka spajas na port 1 ili port 4 billiona
    na tplinku pravis pppoe konekciju, ako ti je adsl g paket + mojatv phone spajas na port koji je mapiran 8/35 (obicno 4)
    ako je mojatv net,full, premi, port koji je mapiran 8/60 (obicno 1)
     
  3. klima

    klima Aktivista

    Ali je problem sto su tamo portovi mapirani na 8/40 8/43 8/60 (8/60 je PPOE) To i mene buni jer koliko se sjecam, trebao bi stojati 8/35. Ne znam da ga ja promijenim na 8/35 sa 8/60 pa da pokusam tako ih usaglasiti.
    A stvar je sto modem (biling) regularno ostvaruje vezu s netom :) i preko 8/60.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ne diraj nista, ako ti je 8/60 vec nastiman kao ppoe onda ti je automatska konekcija, spoji taj port (8/60) na tplink, na tplinku stavi konekciju dynamic ip i radit ce
     
  5. klima

    klima Aktivista

    Sve sam ja izgleda dobro radio, ali nista se od toga nije desilo :)

    Ajde pokusat cu opet veceras da isto odradim, novi dan nova nafaka.

    Hvala :)
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh eh... Nisi to trebao kupovati, ako si samo htio wireless, jer se i na Billionu moze napraviti WLAN. Sta je tebi sada, bridge, pppoe ? Po defaultu ide bridge sto se tice tog routera, portovi su ti dobro nastimani, znaci 60 ti je izlaz na net, i tako ti je na svakom paketu, druge nema. Malo je zeznutije nastimati taj Billion, ali se da uraditi. Pogledam ja sutra u cemu je tu fazon pa ti javim ako ne rijesis. I da, isto tako po defaultu 2 i 3 port su forwardovani za STB, vjerujem da si kacio u 1 i 4ti ali ne ide, uglavnom sutra ti javim :)

    edit : I paket koji ti je ? Full ili Phone + xG ?
     
  7. klima

    klima Aktivista

    Baš misliš da sam ja toliki amater samire, jel :) ajd sve to oko opreme, ali toliki amater da uzmem moj@ tv paket, pa deeee bolan :) hehehehe

    Kuca na dva sprata, dole radi bilion Wlan ali ne baca ga do gore :) slab mu pritisak...pa su kupili tp link da se pomogu i gore :)

    Rijesen je problem bridgeovanjem, valjda im samo gore treba net i et :) da prostis...

    radio je lan ali nije wlan...sada radi sve hhh :)

    hvala, pozz :D
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Znaci rijesio si, a bas sam sad htio pisati :), i meni ne baca TP-LINK do mog sprata, ali nema se sad para da se uzme jedan AP pa da se isto tako poveze. Ono sam samo pojmove pojasnjavao za ubuduce, tj. da je sve ispravno setovano po defaultu. Ne mislim da si amater, ali nek si rijesio, i sam znam pogrijesiti na glupostima, koje tek kasnije vidim pa mi dodje da se bacim na glavu, ajd pozz, zivio :)
     
  9. klima

    klima Aktivista

    MA zahebajem se malo :mrgreen:

    Moram, znas kako to ide kod mene :smt033
     
  10. lisac

    lisac Novi član

    klima majstore, pozdrav!

    imam sličan problem pa me je kolega Samir uputio na ovaj topic, kaže "vidi s klimom šta je tačno napravio" :D

    inače radi se o tome da i ja imam TP-Link koji ne mogu nikako da povežem (WAN-port) sa paradigm adsl2/2 ruterom od bh-telecoma! Bar ne da radi :D Šta si ti tačno bridge-ovao?

    inače ako ti ne bude mrsko baci oko na ovaj topic
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018