Problemi , problemi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by wacko, Sep 20, 2005.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    EVo uzeo sam konacno grafu asus radeon 9550 ge 128 mb 126 bit. MEdjutim imam nekih problema. Kada pokerenem bilo koju igru izbaci mi crn ekran i restartu je komp. Poslije restarta dobije neku poruku VPU recovery koaj kaze da je doslo do nekakvih konflikata s darverima tj da drjaveri nis u mogli upravlajt karticu.



    P.S probo sam i nanovije drajvere al nece, jel do kartice ili neceg drugog i nisam je uopste kloko :cry:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    moze biti do kartice. kakva ti je napojna? nadam se da si odmah skinuo najnovije drivere prije nego si zamijenio karticu, a ne one sa cd-a. savjetujem reinstall sistema. tako je i meni bilo kad sam zamijenio grafu. ali prije toga probaj driver cleaner+zadnji catalyst (bez control centera, jer je imho beskoristan, a download je skoro duplo veci).
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    Pa jel tis e popravilo reinstalacijom sistema ili si ipak morao uzeti napojnu
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Popravilo se reinstalacijom. Ali poslije sam svakako morao uzeti bolju napojnu jer je bilo puno uredjaja u kompu, a graficka se dodatno napaja.
     
  5. wacko

    wacko Aktivista

    oj odbro je onda a ja se prepo da mi nisu sta uvalili :lol: Nemogu ni 3d mark da zavrsim :lol: VAlja sutra reinstalirati sve
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Sigurno ti se kolju nv i ati driveri...
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    U mene je prijatelj taj problem rijesio sa novom napojnom.
     
  8. wacko

    wacko Aktivista

    evo uspio sam odvrtiti 3dmark03 i 05 bez problema. Skino sa driver cleaner koji je poskido ostatke nvidia drivera, a isnstaliro sam novi ctalyst. Nes me starh clockat ga da nece opet pobudaliti :lol: pa cu ja za svaki slucaj formatirati disk. A moze biti do napojne jer je kod mene neka no naem 300w
     
  9. wacko

    wacko Aktivista

    Evo non- clocked rezultata na 2003

    [​IMG]

    a evo na 2005

    [​IMG]

    meni us rezultai naspream one fx 5200 nenoramlono dobri VAU NIKAD NISAM IMO PRILIKU IGRATI BATLLEFIELD NA REZOLUCIJI 1204*768 sa skoro svim high postavkama bez trze. Jos akkkvi ce biti kad ga clockam. JOS SAMO DA MI >PRESTANE RESTARTOVAI KOMP U PO IGRE I BIT >CE >EKSTRA
    :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    E to ti je do napojne.
     
  11. wacko

    wacko Aktivista

    pa koju da uzmem? jel dovoljno onu od 400w ili treba nes jace
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Sto jace to bolje (koliko se mozes uštinut?) sam nek je B.R.A.N.D
     
  13. wacko

    wacko Aktivista

    kod mene je trenutno neka CDEGEN. a vidio sam neku 450w Marke FRONTIER. Jel ta marka ista poznata ili dobar
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    ...Space the final FROINTER....

    PItaj ove ST fanatike
    :mrgreen:

    Nista nula cieftech trazi.
     
  15. wacko

    wacko Aktivista

    :lol: :lol: :lol: TA TI JE DOBRA :lol: :lol: :lol: :lol:


    podrazit cu chieftec
     
  16. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    nema šanse da je do napojne,dobio si odgovor na ocklubu
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Cuj nema sanse da je do napojne? Kako si siguran toliko?

    Prime95 skini sa neta 1.5mb imas power consumption pusti 15 min ako izdrzi.
     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ma daj ba u mene je 400 w,2xcd-rw,1xdvd-r,3xddr,2xhdd,grafička,tv karta,p4p800,i izdrži,zaboravih reći clock na 3.3ghz
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    U momka je 300w.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @Venom - jesu kod tebe SATA diskovi? Samo pitam.