procjena komponenti?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Chode, Mar 12, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chode

    Chode Aktivista

    Moze orjentaciona procjena komponenti:

    ABIT AN8-Ultra
    AMD Athlon64 4200+ x2 (939)
    RAM 1GB DDR400
    VGA 7600GS 256MB

    ?

    Kontam da prodam, i predjem na Intel Core 2 Duo, DDR2, itd...


    Kontam da bi realno bilo jedno 650KM za komponente...
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    150-170€... ovisno o garancijama.
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ako budes pojedinacno komponente prodavao javi se da se za procesor dog.
     
  4. Chode

    Chode Aktivista

    Pojedinacno:

    CPU 200KM
    MB: 200KM
    RAM: 100KM
    VGA: 150KM

    al ne bih prodavao jos ni jedno, samo planiram troskove...


    P.S.
    150 eura za komponente? Na kojoj planeti ti zivis, syss?
     
  5. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Kad se odlucis javi se za procesor..
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    da je bas realno i nije...

    procesor dajes previse jeftino, s939 maticnu ces tesko prodati a pogotovo za te pare (ne uzimajuci u obzir da li ona toliko vrijedi ili ne...ovo je samo konstatacija ne procjena), a RAM cu ja uzeti ako bude ta cijena :)
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    550km ako dobijesh za komplet dobar si ;)
    Ipak je to sve polovno ...
     
  8. Chode

    Chode Aktivista

    CPU i grafa i RAM su stari oko 6 mjeseci, ploca je oko godinu, ni jednom nista ne fali. A ploca je bila 350 kad sam je ja kupovao, ne bih da je dajem budzasto...

    najvjerovatnije necu ni prodavati onda, relativno dobar PC da dajem za male pare... radije cu skupiti love i kupit posebno masinu, a ova nek stoji... ljudi prodaju stare Atlohn XP za 500-600KM, ovo je ipak dualcore i nVidia 7 serija GPU...
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    vjeruj mi, tesko da bi za plocu i 100KM dobio...jednostavno je potraznja nula :)
     
  10. Chode

    Chode Aktivista

    nista, onda jednostavno ne vrijedi da prodajem. masina vrijedi vise no mogu dobit. nista onda. hvala svima na odgovrima, masina ostaje sretno kod mene! :)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    možeš ti to uvijek prodat susjedu za 500€ govoreći kako dobiva 2 procesora u jednom, ali realno to ne vrijedi puno.
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ma frajer je navikao traziti za stvari koje prodaje onoliko love koliko kostaju nove (npr. Canon A530 i sl). Nista cudno.
     
  13. Chode

    Chode Aktivista

    to nije istina. svi koji su do sada kupovali od mene, znaju da sam uvijek bio extra jeftin! prije godinu dana sam prodao CPU Athlon 3000+ venice za 80KM, kad je nov kostao 250... pricas gluposti...

    a za canon trazim 330, a nov je 350. Moj je koristen samo mjesec dana, znaci isto kao da je nov. ali uz njega ja dajem 1GB SD karticu, torbicu, punjive baterije i punjac...

    btw, canon je davno prodat.


    cuj "frajer je navikao"... kako arogantno govoris ko da me poznajes u najmanju ruku... cccc... ne pricaj o onome sto ne znas.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako ces prodavati RAM javi mi se na pm
     
Thread Status:
Not open for further replies.