Program za ubacivanje titlova u divx(subtittles)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by arnel88, May 21, 2006.

  1. arnel88

    arnel88 Novi član

    imam virtual dub i probo sam preko njega al kad konvertujem ili mi bude prevelik fail ili mi bude premal(sto znaci smanji mu se kvalitet) trebalo bi bit do codeca al neznam koji bi trebo izabrat,ima te li neki za preporucit ili postoji li kakav bolji program i jednostavniji.

    Hvala Unaprijed
     
  2. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Subtitle Workshop, ali ovim programom dodajes subtitlove u externom fajlu, znaci titlovi se biti u nekom od formata .sub .srt .txt...
    Dok ako hoces da pises po videu, i na taj nacin dodas subtitlove, koristi neki od naprednih programa za obradu video, npr. Adobe Premiere Pro.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sa virtualdob-om mozes zbaciti prevod u film.
    I kad hoces samo da ubacis prevod, onda radis samo pass, bez kodiranja.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kako da imam titl u windows media playeru (ne znam koja je verzija, dođe uz win 7 home premium 64bit)? titl fajl je u .srt formatu. stavio sam da su i naziv filma i tog fajla isti i u istom direktoriju, također u wmp-u uključio "load subtitle if available" ali ne prikazuje ga.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    skini gom player ili kmplayer (free oba) i mora da radi, mali su programi oba mozda 20-30mb.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ali zašto neće bez toga? čitao sam po netu da u ovim novijim verzijama wmp-a to radi. ali evo kod mene neće. može li se ikako namjestiti da radi bez da skidam te neke dodatne programe?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa trebalo bi moći, evo ja probao i kod mene radi. ali ja ionako koristim gom player ili km.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moras imati filter koji ce prikazati titl. Ako nisi instalirao neki paket codeca ili neki od spomenutih playera uz koje dolazi vobsub ili nesto slicnom nema ti sta prikazati titl.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja u ovu svrhu koristim AVIAddXSubs, cak i na PS3 imam titlove.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    gdje i koje codece da skinem za ovaj wmp?

    i da ne bude zabune, trebam napraviti da mogu gledati film s titlom i na drugom kompu kad ga spržim na dvd.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Skini VLC i uzivaj ;)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa kad si već zapeo za wmp skini neki od codeca npr. klite codec pack ili moj favorit cccp codeci. ali fkt ne kontam čemu komplikacija kada sa vlc playerom ili km playerom imaš se te codece integrisane i sve radi ko halva? :oops:
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    rekoh i na drugom kompu, što u ovom slučaju podrazumijeva drugu osobu koja želi i koja je navikla da filmove gleda na wmp ;)
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    onda klite codece probaj :)
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ok, samo mi nije jasno kako titl "integriram" u film (koji je u .avi formatu)? znači da kad ga spržim na dvd, da čim pokrene wmp odmah bude i titl?
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo radi titl u vlc media playeru.

    hoće li automatski raditi i u power dvd-u?
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa trebao bi , jer ga naljepi na fajl . probaj :D
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Vjeruj da je manje patnje i za tebe i za osobu koja je navikla gledati filmove u WMPu da to VLC/GOM/MPC-HC. Svaki player je super i podrzava pustanje titlova "drag-n-drop" metodom, znaci pustis film i samo povuces titl u prozor u kojem film ide i titlovi su tu. Nikakav strucnjak ne treba biti za to. GOM Player cak ima i svoj codec engine tako da nista dodatno nije potrebno instalirati.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    oke, ako ovaj vlc sve živo s titlovima podržava, držat ću se njega.

    a jel ista kvaliteta reprodukcije kod vlc-a kao i kod wmp-a i power dvd-a?