Programi potrebni za vlastiti server

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by dino.king, Jan 6, 2010.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    cekaj ? ti hoces da hostas na toj konekciji 4mbita 384 upload ?
     
  2. _amar

    _amar Aktivista

    Taj hosting ce ti biti nula na toj konekciji, trazi nesto sa 1mbita uploada, ispod se ne isplati ici.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ljudi ova tema nema smisla, preporucite momku google sa kljucnim rijecima "basics about hosting what i do need to know" GW je do sada dao jedini koristan komentar u temi
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Rekao si svoje misljenje gore, ne moras ponavljati. Ako momak hoce da proba, neka to uradi. Nismo mi ovdje da bi ga ubjedjivali u suprotno. Dosta ljudi misle da je tvoj site beskoristan, jer ima takvih pokusaja na hiljade, pa je li te neko ubjedjivao da ne trebas da ga pravis? Isto je i za njegovu situaciju, ovakvih pokusaja ima hiljade, pa ga treba pustit da proba. Zanima te, uredu, pokusaj napravit. Ne bude islo, odustani i to je to :) Ako neko ima koristan savjet, neka kaze momku, a on ce dalje morati sam istrazivati u vezi toga ako ga zanima.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    ..... i opet ga ponavljam i mislim da treba procitati osnove onoga ceime se namjeravas baviti a ne za svaku potrebnu stvar postaviti pitanje, pa prekucat cete internet u ovoj temi ali hajd bujrum ... i stojim iza toga, moj sajt, moj hobi i moje ljecenje zivaca a broj uniqe posjeta 3x veci nego moje najoptimis. prognoze :wink:

    OFF sa teme
     
  6. dino.king

    dino.king Novi član

    slazem se sa selvinom..
    ako ima neko prijedloge za konekciju neka kaze..
    a da nije skupa,download limit mi nebi trebo oko 10 G
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Otkud znas da broj njegovih korisnika nece biti 3x veci od njegovih prognoza :D Mozda momku krene posao :) Naravno da nece za svaku sitnicu pitati, ali bas ce nagooglati npr. prijedlog za neku "domacu" konekciju koja mu treba. Par uputstava od nekog ko je imao iskustva sa ovim nikom nece skodit. A i tih par iskustava moze odbiti one koji su mislili da mogu lagano zaradit lovu na tom poslu :)
     
  8. dino.king

    dino.king Novi član

    selvin je fino napisao,
    molim vas ne spamajte..ako imate nesto korisno recite..
    programe sam sve nabavio,itd..
    sada samo koju konekciju uzeti ?
    nesto domace moglo bi a da nije skupo..
     
  9. GV

    GV Komšija

    Ako sam dobro shvatio ti bi uzeo Beta paket od Lol-a i tako bi napravio kao hosting na svojoj mašini i prodavao raji naokolo prostor na svom serveru, domene tipa .com, .net, .ba i sl. Pa nisu oni glupi da dozvole tako nešto i da se može tako napraviti , to je paket za privatna lica koji u najboljem slučaju ima ograničenje downloada 92 GB (12 + 89), koje ja uglavnom pojedem i to se sustežem da ne skidam svašta. Upload nije ograničen ali je brzina debelo ograničena pa bi to bila brzina kojom tvoj server šalje podatke prema korisnicima, najviše što se tu može uraditi je jaranska mreža za igranje. Pogledaj malo ovdje http://a-web-biz.com/starting-a-web-hosting-company.htm