Protocna cesma

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, Nov 29, 2023.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li neko koristi i sta mislite o ovim cesmama sto instant griju vodu? Da li su sigurne za koristenje posto vidim da je delimano povukao iz upotrebe zbog moguceg udara el. energije :). Uglavnom treba mi na jednom mjestu samo da umlaci vodu zimi a nemam mjesto za bojler.
    https://olx.ba/artikal/55532100#
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nemoj živ bio.
    2 modela jedan delimano drugi neki kinez (isto kao delimano)
    Delimano crko nakon par mjeseci
    Drugi popucao i konstantno curio.
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Niposto kupovati cesme sa grijacem jer to je bukvalno bacanje novca.Pogledaj sta mi se desilo nakon 40-ak dana koristenja :D

    https://streamable.com/4d0ky2
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    99% sanitarije na BiH trzistu je žnj kvalitet.
    A i u EU nije puno bolje, moras bas probrati i masno platiti.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A dobicu 1 godinu garancije? :D
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Dobio sam i ja godinu gare.Reklamacija i povrat novca su zavrseni za 48h,ali brate montaza i demontaza uh :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gdje si kupio? Ja sam isto imao losa iskustva sa cesmama obicnim pa sam na kraju kupio neku u zeki i sve ok sa njom, i ova je u zeki :D
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Nov 29, 2023
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta je ova bez grijaca? Meni treba zidni model. Meni je vise frka je li sigurna za koristenje a ako procuri vratim i cao. Neka izdrzi godinu dobro je za 60KM :D
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma ja uzeo tu drugu bez grijaca klasicnu i protocni bojler jer sam se razocarao u te sa grijacem :)

    Okusaj se i javi iskustva :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam ja jednu,iz ToP Shopa,koristim je haman 4 godine,mozda i vise...radi normalno.
    Ovo sto je kolega postavio da mu razbacuje vodu je kamenac,skines glavu i ocistis od kamenca ili potopis u solju ocata i malo sode bikarbone,pijede kamenac dok kazes keks.
    Ja sam zadovoljan...mene potrefio dobar model.
    I da,ovu koju sam ja kupio je bila vracena i kostala je 30-40 KM a evo kod mene godinama ne pravi probleme a citao sam i ja da su neke povucene.
    Ono sto sam ja odmah uradio je da sam taj poklopac koji je problematican,odmah zalijepio silikonom i napravio ga vodonepropusnim
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    koji poklopac? Koliko sam ja vidio voda udje u dio gdje je struja :D
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nije kamenac jer to sam pomislio na prvu.Ispostavilo se da je onaj plasticni umetak (mlaznica ) defektna i zato je zamjenjena cesma jer nisu imali rezervnih dijelova.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa taj dio koji pokriva mjesto gdje je struja i zice...to se skida kada hoces da servisiras cesmu ili otpojis zice,ako iz nekog razloga trebas.
    I taj dio je na lijevoj strani ovamo,gdje voda vise prsce...i ja cim sam vidio da tu nema nikakve gume i da tu moze uci voda,zasilikonirao sam taj dio i evo radi 4-5 godina bez problema.
    Meni ekstra stvar,jako prakticna i puno bolje od bojlera,jer ne cekas nista...odmah potece vruca/vrela voda...naravno ako hoces vreliju,onda mlaz mora biti manji i grije do 70 stepeni vodu,sto je i vise nego dovoljno,da i cistu masnocu sapere sa tanjira bez ikakvog trljanja sundjerom :D
    Doduse,kod mene je cesma drugacijeg izgleda,onaj prvi model i na tom dijelu su zice...ne znam na ovom sa slike gdje su,nasao sam sliku sa neta.

    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 29, 2023
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa taj poklopac samo sakriva elektroniku a nije tu da blokira vodu!? :) Ako tu procuri znaci da je uslo u dio sa elektronikom od nekud unutra i tu onda istice napolje!? Uglavnom otiso da kupim cesmu al imaju samo model sa kruznom cijevi iznad cesme koja bi mi udarala u ogledala iznad cesme :) Da li su ove cijevi standardne da potrazim neku nizu :D
    [​IMG]
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio sam neku sa 1 godinom garancije :D Prva je odmah pustala kada pustim vrucu, zamijenio za drugu i radi ok, obavlja poso :D
     
    Picoooka and zippoo like this.