Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dakle, situacija je slijedeca:
    Postavio sam oglas na piku, iskljucio svoj broj, a stavio broj od oca, jer sam za njega stavio oglas.
    I sad mene zove lik, kaze nisam ni gledao opis oglasa. Znaci bilo mu je tesko skrolati, a nije bilo tesko preroviti moje ostale oglase
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam se nekad čudio zašto ljudi stavljaju GLEDAJ DETALJNO ili tako slično na onaj dio što stoji na vrhu gore, ali sam kasnije shvatio da je to baš zato što izgleda slabo ljudi čita detaljan opis. Čudno je koliko su kod nas ljudi informatički nepismeni, u smislu da ne poznaju neke osnovne načine korištenja interneta.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako si ostavio svoj broj telefona pri kreiranju svog profila na piku dovoljno je da neko samo ode gore desno na broj tefeona i dobije Korisnika možete kontaktirati na broj +38761....... :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    To radi ako ga ne sakrijes kroz postavke.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da al zasto bi sakrivao, ako nesto kupujes ili prodajes bitan je broj telefona.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja nikad ne dajem broj telefona ako ga kupac ne trazi. Jos mi samo treba da me neko zivka radi "zadnje cijene", taman posla.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ti sto pitaju za "zadnju ciienu" skoro pa nikad ne zovu nego spamuju porukama.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da mene nikad niko nije zvao ili salao poruke na telefon, tek kad je neko ozbiljan kupac i dogovorimo sve na piku onda se cujem telefonom (viberom) pa sve detaljno dogovorimo. Meni je nekako broj telefona jedan garant vise da je osoba pouzdana.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Razumijem da je besparica, ali konkretno u pitanju su bile aluminijske felge originalne sa zimskim gumama u savrsenom stanju za 400 KM, i taj doticni je dosao sa 120KM u novcaniku i kaze eto ako hoces uzmi pa ja da odem kao do bankomata. Na kraju ode on kao da digne pare i nazove da kaze da je odustao. Nije cak bio siguran da li mu odgovaraju iako sam naveo s kojeg auta su skinute, kao i dimenzije guma.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema to veze sa besparicom, hoce da pokusa jeftino uzeti, pa preprodati. Pola kupaca na Piku su preprodavaci. Sva roba se u krug vrti.
     
    zoi and Aldiin like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada se nesto prodaje,po meni je broj telefona obavezan i svako ko ga ne stavi,za mene je neozbiljan
    ja kada god nesto kupujem,prvo pokusam preko poruka dogovoriti a onda kada dogovorimo,nazovem na broj da se licno cujem i da i zvanicno potvrdim kupovinu
    ne kontam kako ce nekome biti problem ostaviti broj telefona...pa to je prvo pravilo
    i kao sto ostali rekose...ovi neozbiljni nikada ne zovu na telefon,nego samo preko poruka komuniciraju
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Iskreno, ja zaobilazam oglase gdje nema postavljenog broja.
     
  13. Tensai

    Tensai Komšija

    Mene najvise nervira nepovjerenje koje vlada medju ljudima. Na svaki oglas dobijem 150 upita tipa Jel ispravno 100%, moze li se probat donijecu centralnu itd. Iako imam oko 200 dojmova sa 200 razlicitih ljudi ljudi I dalje misle da ih hoces zajebat.Buraz ako mi ne vjerujes pravac u prodavnicu I uzmi novo.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bezveze ti je razmišljanje iskreno. Pik je obična online pijaca gdje brukU raje prodaje ukradeno, oštećeno ili neispravno.

    Dešavalo se meni kao i mnogima da uzmem nešto od nekog sa 500 poz. dojmova i da to ne radi.

    Ljudi vjerovatno nemaju para da bacaju na novo, pa se brinu da to malo ušteđevine ode kako treba.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I mene nerviraju takvi Tensai. Ako nemaš povjerenja bar malo, idi kupi negdje drugo. Dođe i kaže: Kupujem ako je 100% ispravno i novo, iako sam upravo to naveo u oglasu. Pa eto ja ću ti reći da je tako, i šta sad? Kako ćeš ti to provjeriti? Nijedna kurirska služba ti neće dati da kupljenu stvar isprobavaš, a većina neda ni da otvoriš paket prije plaćanja. Takve ljude najčešće izbjegavam i ne želim s njima raditi. Oni imaju svoje uslove, a ja svoje. Svako svojim putem.
     
  16. Neraa

    Neraa Aktivista

    Slazem se sa Aldinom, koliko stvari se na pik postavlja kao novo a ima vec i fine tragove koristenja... novo je za mene neotvoreno fabricko pakovanje a ljudi nemaju povjerenja bas zbog takvih prodavaca ili jer su se vec opekli kod neke kupovine
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ovo mi je najsmjesnije, stavim filter novo, nadjem neki artikal koji pise da je nov, otvorim oglas kad tamo kaze "nov, vrlo malo koristen". o_O
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Ili odlicno stanje samo ekran malo puko, al 50km je popravak meni se neda :D
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Znači, ja otvorio android box, isprobao ga, instalirao potrebne app-ove i vratio ga u kutiju, i on je polovan? hahahaha koji si ti kralj jbt :D :D pretpostavljam da ti odeš u trgovinu kupiti TV, tražiš da ga otvore da se isproba, a onda hoces u pola cijene jer je sad otvoren i korišten lol :D
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da je polovan. Isto tako mogao si ga koristiti mjesec ili sedmicu, ko to zna.