PS2 Emulator

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Oct 14, 2003.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    pozdrav.interesuje me hoće li izlaziti taj emulator ili šta već (programćić) koji će omogućavati da se na računaru igraju igre sa PS2.

    Mislio sam na Play station 2.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Tesko da ce izac ikakav emulator 2 PS2. Bilo je nekakvih programcica ali je to sve u debeloj fazi razvioja. A stvar je u tome sto ti treba nekoliko puta jaci komp od same konzole da igras igre. Pa i ako izadje neki emulator trebat ce ti ninja na dvadrat pa na trecu PC ;).
     
  3. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

  4. syss

    syss Veteran foruma

    kolko se sjećam najbolji za ps_one je bio bleem... malo pretraži po netu, možda imaju i ps2 inačicu.
     
  5. Spider

    Spider Aktivista

    Eh ovako ja sam bas prije neki dan skidao emulatore za ps1 i nasao sam najnovije zovu se ePSXe1.6.0 evo ti link pa skini (tu imas i upsutva )http://www.epsxe.com/download.php,a za PS2 imaju na ovoj stranici http://www.emulator-zone.com ma da sumnjam da ce raditi.
    Ako zapnes sa biosom javi se ovdje pa cu ti poslati i link :wink: .
     
  6. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Koliko ja znam, nema ni jedan do sada koji radi kako treba. kao što je nekada radio Bleem! za keca.
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    Bice, bice ali za 1-2 godine. :) :wink:
     
  8. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Pa ja, taman kad PS3 izađe.
     
  9. Spider

    Spider Aktivista

    Ma jebo emulatore to je sranje barem sto se tice PS2.Za PS1 nije lose ali PS2 sigurno bi zahtjevala jaku masinu .Zar nije bolje ako ti se vec igra PS2 dati 350KM :lol: i kupiti je nego nadogradivati komp ha ja :D .
     
  10. Xan

    Xan Aktivista

    ma emulatori su dobra stvar, samo ga treba napraviti kako spada... sve lijepo optimizirati itd.
    a kad izađe emulator za PS2 onda će i biti takvi kompovi da će moći pokretati igre za PS2... tako je i bilo za PSone
     
  11. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ma ...naravno da je dobra stvar ! Samo ima raje koja to bas zna uraditi ; ne mislim na BiH (a mozda i takvih ima i ovdje) ,nego mislim na druge Drzave,ili Kontinente kako hocete...samo nece niko "dzaba" da radi...a naravno da se moze napraviti "taj" program :arrow:

    :arrow:
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Pa i kada bi se napravio takav program sta mislis koliko bi ga ljudi koristilo???
    Kao da bi neko stavio na TV da reklamira da postoji takav program.
    ne bi dugo trajao jer bi SONY podnjeo milion nekakvih optiznica protiv njega.
    Onda niko ne bih kupovao PS nego skido emulatore :)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ma pusti ti emulatore, draže mi je vidjet kad dx aplikacije (popularnije igre) "dišu" punim plućima + vjerovatno bolja grafika.

    kad smo već kod sony-a, čuo sam da je kakvih x1000 otkaza palo... prošla zlatna vremena :) a najveći udarac im je bio uplitanje u informatiku... a nitko me nije slušao dok sam govorio da je cijeli taj sony VAIO preskupo sranje.
     
  14. Xan

    Xan Aktivista

    a dobro, VAIO je čisti luksuz... može se bez toga... preskupo za običe ljude...
     
  15. abasi

    abasi Aktivista

    SMRTNIKE !!! :evil: