**PSU Calculator**

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by KingT, Sep 22, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ovo je jedan od boljih PSU calculatora koji je dizajnirao PSU Editor Phaedrus2192 sa Overclock.net..


    [​IMG]


    Veoma jednostavan za koristenje a sto je najvaznije prilicno pouzdan sto se tice ocitanja snage napojne jedinice potrebne za vas sistem..

    UPDATE: Od 31.1.2012. PSU Calculator je dostupan u finalnoj verziji V1.11.


    DOWNLOAD LINK


    The Source

    Official Website
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Zgodan alat, a iskoristit cu priliku da napomenem sve da vecina proizvodjaca hardvera nudi informaciju o potrosnji u specifikacijama proizvoda, kao i da se u vecini slucajeva taj podatak odnosi na maksimalnu potrosnju (bez overclockinga).
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zalizani hvala na ovome, baš mi je dobro došao ovaj alat :)
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    PSU Calculator sada je dostupan u finalnoj verziji V1.01..
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ovaj "Total" znaci koliko trosi a ne koje mi napajanje treba, onda je ovo pogresno ocitavanje. Nema sanse da mi trosi 400W tamam kada bih imao jos jednu kartu i da trose kao sto pise koliko je deklarisani max.. 100W. Potrosnja mog PC-a ne bi trebala preci 250W. Ni blizu 400W.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Brojke se odnose na MAX potrosnju, znaci sve 100% optereceno.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    To se odnosi na snagu,"rang" napojne koju bi trebao imati/kupiti..

    Pa nece ti napisati da kupis napojnu jedinicu od 250W..

    BTW vecina mainstream,brendiranih 400W napojnih jedinica ima "stvarnu snagu na 12V+ railu od 300 - 350W..
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Tek sad' dole vidim da ima napajanja i po 400W a ne 400W+ kao preporuka sto ipak nije prikaz potrosnje. Pa onda ovo za mene nije kalkulator vec savjetnikl. Trebaju prikazati potrosnju komponenata a posebno preporuku za napajanja sto ce svima i izgledati tako. Il ije ovo bas za amatere kojima nije bitna potrosnja vec koje ce napajanje sta gurati.

    Sena - Karta ne moze da trosi vise od 100W da je ne znam koliko opteretim a CPU 135W plafon plafona i ako imam ocitavanje da vuce max 115W.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa zato se i zove "PSU Calculator" a ne "Power draw/consumption calculator"..

    Ovaj program iskljucivo daje preporuku za "rang" napojne koji treba uzeti za odredjenu konfiguraciju..

    Ako zelis da znas potrosnju odredjene komponente,review-a pun net.. :wink:
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    PSU Calculator je dostupan u finalnoj verziji V1.11