PSU trilema.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by edgsi, Mar 28, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Troumim :D se izmedju ovih psu:

    1. Cooler Master GX-750W - 175KM
    2. Seasonic SS-520GB - 132KM
    3. Seasonic SS-620GB - 155KM

    Gledao sam par review-a ali opet mi ostaje nedoumica. Pored iskoristivosti po stepenu opterecenja, zadovoljavanja ATX specifikacija itd. isto mi je jako vazno da napajanje ne bude glasno. Ako ima ko ovdje na forumu da posjeduje neku od navedenih psu bio bih mu zahvalan da podijeli dojmove :wink:
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bjezi od tog Cooler Mastera koliko te noge nose.. :?

    Evo ti review od tog CM 750 GX procitaj i sve ce ti se samo kazati kada vidis ocjene na zadnjoj straniciKLIKNI OVDJE..

    Ta napojna nemoze dati vise od 500W a da se ne iskljuci zbog pregrijavanja..

    Moja preporuka je Seasonic S12 Bronze 620W koja u Plus Computers kosta 172KM i ima stvarnih 576W na 12V+ railu (48A)..
    Odlicna napojna od jednog od najboljih svijetskih prizvodjaca koji prave napojne za Corsair,XFX itd..

    Jedina mana je sto nije modularna a modularni model Seasonic M12 620W kosta 182KM..

    Takodjer ima modularna Seasonic BRONZE M12 520W verzija za 167KM a nemodularna S12 BRONZE 520W kosta 141KM (imaju 480W na 12v+ railu = 40A) REVIEW od S12 BRONZE 520W

    Pozz..
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Seasonic od 620W.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Seasonic u svakom slucaju
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Samo da razjasnim da je Seasonic S12 Bronze 620 upravo taj model SS 620GB ,a Seasonic S12 Bronze 520 = SS 520GB u svom OP.

    Ako ga mozes naci za 155KM obavezno uzmi 620W model,neces se pokajati..

    Pozz..
     
  6. edgsi

    edgsi Aktivista

    @KingT
    Bio sam vec na jonnyguru i procitao taj review ali sam na par mjesta procitao da CM treba izdati noviju verziju te napojne koja uklanja postojece probleme. Cak su treba recezentima poslati te novije verzije da ponove review-e ali izgleda da je to ostalo na prici :D Znam da Seasonic radi napojne za dosta brand-ova, ali hvala na info :wink:

    "Jedina mana je sto nije modularna a modularni model Seasonic M12 620W kosta 182KM.." Gdje si je nasao po ovoj cijeni?


    Znaci 3 glasa za SS-620GB.

    Ni rijeci od nekog ko ima u posjedu neku od navedih psu...? Brine me buka...

    Edit: KingT, ma mislim da nije problem googlanjem utvrditi da je:
    SS-620GB = S12 II Bronze 620
    SS-520GB = S12 II Bronze 520

    Ipak je ovdje vecinom ekipa znalaca :wink:
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Modularna Seasonic M12 620W kosta 182KM za kes u Plus Computers..

    Nemodularna Seasonic S12 620W 172KM za kes u Plus Computers..

    Ma sto se tice buke neces je ni cuti 100%

    Pozz..
     
  8. Blowfish

    Blowfish Aktivista

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne valja M nikako. Dodatni ventilator ih ubije. HX je nesto drugo.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    To nije ista serija M12 i S12 kao one sto je edgsi postavio,te tvoje nisu iz Bronze serije i to su stari modeli iz 2006 god..

    Ove sto se edgsi raspitivao su seasonic M12 i S12 II Bronze 620W su noviji i bolji dizajn iz 2010..
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Do mene je. Onda moze biti samo bolje, sumnjam da su sta pokvarili.
     
  12. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ajde sutra cu da vidim imaju li M12 II-620W i koja je cijena? Ako je nemaju ili je prevelika razlika u cijeni uzecu S12 II-620W. Iako po nekim review-ima nisu bas tihe kod opterecenja 50% i vise. Vent naglo ubrzava i cao tisina...
     
  13. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Onda nemaju isti ventilator ili imaju drugu elektroniku za regulaciju ventilatora. Koja ti je konfiguracija?
     
  14. edgsi

    edgsi Aktivista

    Narucena M12 II-620W pa kad stigne javicu dojmove iz prve ruke. Sto se tice performansi 99,9% sam uvjeren da ce biti ok samo nisam siguran u razinu buke ali cim stigne znacu na cemu sam :D

    @Blowfish
    Nije do venta vec do regulatora brzine vrtnje u odnosu na opterecenje.
    http://www.xbitlabs.com/articles/cases/ ... dup_4.html
    Sidji na prvi dijagram ispod slike venta i tu ces primjetiti nagli uspon krivulje kad opterecenje predje 200W.

    Confa je:
    AthlonII x3 435 -> PhenomII x4 (odkljucavanjem dodatne jezgre potrosnja cpu-a se skoro uduplala :D , barem po HWM-u),
    ASUS M4A870TD/USB3
    4GB DDR3 1600
    ZOTAC AMP! GeForce GTX 260² (vjerovatno ce ubrzo biti zamjenjena sa GTX285 ili sa 4890)
    WD 1TB Blue

    Da ne otvaram zasebnu temu, zanima me koju bi grafu zamjenio za ovu svoju GTX260 od ove dvije gore nevedene? Da li da idem na ZOTAC GTX285 1GB ili Sapphire HD4890 OC 1GB?
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pored svih ventova na kucistu,procesoru i grafickoj neces ni cuti taj na napojnoj vjeruj mi..

    Ako gradis neki Media Center komp sa silent grafom (ili integrisanom)itd onda load na napojnu nece ni dotaci 50% tako da nece biti ni buke..

    Ako gradis gamerski komp onda buku napojne neces ni osjetiti..

    Pozz..
     
  16. edgsi

    edgsi Aktivista

    Taman kad sam mjenjao post :D Sad vidis kakva je confa u pitanju. Ma pretpostavljam i ja da nece biti problem sa bukom ali znas kako kazu "pretpostavka je majka svih za*eba" :wink: Uostalom narucena je pa kako god bilo moracu zivjeti s njom...
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ta konfa nece povuci vise od 300W sigurno..

    Evo na techpowerup njihov sistem sa Ci7 920 @ 3.8 i sa Palit GTX260 216SP trosi 300W.. KLIKNI OVDJE

    A Ci7 920 je mnogo veci potrosac od Athlon II X4 procesora..

    Sto se tice pitanja za grafu GTX 285 je po meni bolji izbor

    GTX 285 je brza od HD4890 i ima bolje drivere.. KLIKNI OVDJE

    Pozz..
     
  18. edgsi

    edgsi Aktivista

    Mislim da ce peak power consumption ici preko 350W, mozda do 400W jer pored toga sto otkljucani Phenom x4 vuce vise od Athlona x4 planiram i overclock komponenti... Pored toga treba racunati na kasniji upgrade :wink:

    I mene vuce ova GTX285. Jest da je stock ali nije mi problem clocknuti je tako da bi razlika izmedju nje i 4890 jos vise porasla.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ali ako pogledas da techpowerup ima Ci7 920 overklokan na 3,8GHz sa GTX 260 i da potrosnja je 300W onda taj AMD bilo Phenom ili Athlon nema sanse da povuce vise od OCanog Ci7 koji ima 8 threadova..

    Pozz..
     
  20. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    800rpm @250W
    1000rpm @300W

    Otprilike imas predstavu kakva ce biti buka pri opterecenju. U idleu napojna sigurno nece biti problem, a u loadu ce graficka sigurno biti glasnija. Sve u svemu dobar buy.
     
Thread Status:
Not open for further replies.