Racunar ledi...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Soviet, Dec 23, 2010.

  1. Soviet

    Soviet Aktivista

    Pozdrav svima...
    Dakle imam problem sa cestim ledjenjem racunara, znaci zaledi otprilike 30 do 60sec a nekad i do 2 minute ne vise,i onda normalno nastavi, to se desi nekad u igri, nekad na obicnim stvarima, evo moja konfiguracija:
    maticna: Asus P5QL/EPU P43 nova, kupljena prije heftu
    procesor: Core2Duo E4400 2.0GHz , OC 2.7GHz
    ram: 1GB DDR2 kingston i 2GB DDR2 A-data
    graficka: Gigabyte 9800GT
    hard disk: 160GB Maxtor PATA i 500GB Seagate SATA2 (mislim da je u njemu problem, jer HD tune pro pokazuje Ultra DMA CRC error count gresku) iako sam zamijenio kablo, i to gigabyte sa onim kvakicama, skenirao sam, nema BAD sectora, a jos uvijek stoji ta greska. Ovaj disk sam kupio prije 5-6mjeseci, relativno je nov.
    napojna:neka lijeva 580W, mislim da nije do nje
    Sve ostalo sam testirao, temperature su dobre, iako je clockovan procesor, ali problem je bio i prije overclocka, instalirao sam ponovo sistem, (Win7) testirao memoriju sa memtestom, nema gresaka, testirao procesor sa Prime95, isto nema gresaka, testirao sam graficku sa 3D markom, sve OK.
    Sad cu probati instalirati Windows XP, na stari Maxtorov disk, da provjerim hoce li zablokirati, a novi cu potpuno iskljuciti neko vrijeme...
    Jeli neko od vas imao slican problem?
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    disk otiš'o