Rage i Rage 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 14, 2009.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Da igra bez patcha i drivera jeste bullshit,nakon instalacije istih svi ti problemi nestaju.A sto se tice borderlandsa,rage je prije poceo se raditi od njeg.Prica jeste bezveze ali sam gameplay je toliko zanimljiv(barem meni) da na sam storytelling i zaboravis.Nekima se mozda i ne svidja sto se tako lagano dolazi do akcije(cak i na mapi je prikazano kuda treba ici),ali trazenje zmajevih mud*,pticijijeg perja i cega sve ne dosadi veoma brzo jer igrac zaboravi na kraju zbog cega sve to skuplja,tako da je dobro sto je ova igra to preskocila.Na kraju krajeva,igra je definisana kao FPS.
    http://www.youtube.com/watch?v=OJvF-MBJMB8 ,evo mozda ti ovo pomogne da je ponovo zaigras i da obavezno drivere i patch prije toga. :smt006
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I pored tih nekih low-res textura, igra izgleda prelijepo, jedna od najljepsih igara definitivno. Ja sam odigrao i bez novih drivera i bez patcha bez ikakvih problema, osim povremenog tearinga, ali nista strasno.
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Neće ga prodavati, rekli su. Koristit će ga samo timovi u vlasnistvu Bethesde.

    Rage se pravi duže od Borderlandsa i Bulletstorma, a njegov koncept je predstavljen javnosti prije nego što je predstavljen koncept Borderlandsa.
     
  4. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Eh, kasno sam se našao žaliti, sad sam je već izbrisao, mrsko mi opet na Steamu skidat 20 giga. Možda nekad, kad je poželim, ako ikad :D

    @Pelikan - mah, igrao sam na kompjuteru, ali malo sa gamepadom (buggy segmente i poneku misiju, kad mi se bilo mrsko prebacivati na miš/tastatura kombo) i malo sa mišem i tastaturom (mada mi je miš pokvaren, lijevi klik se ne registruje kako treba, nikako da se nakanim da uzmem novi). I mislim da mi je veći problem što sam prije Rage-a odigrao Resistance 3, koji je na kraju ispao naj-old-school pucačina u dugo vremena, sa ubjedljivo najboljim oružjima ove godine. A što ti reče, fakat izgleda super (na daljinu), predivni pejzaži, nema šta :)
     
  5. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Hvala ti na ispravci, ALI :D to ne mijenja ništa. Zar nije gore po rage što je više vremena rađen (s obzirom na krajnji proizvod)?? Borderlands je prva izašla u javnost, prvu su je gameri "okusili", znači već se znalo za tu igru uveliko, dok mnogi nisu ni čuli za Rage do prije, lupam, 6 mjeseci. Dakle, pričam konkretno o gotovom proizvodu. Koji gamer će se to sjetit da je tam neke godine najavljen rage...

    Rage: The game was first shown as a tech demo on June 11, 2007, at Apple's WWDC, and was officially announced on August 2, 2007, at QuakeCon.
    Borderlands: It was first revealed in the September 2007 issue of Game Informer magazine. :smt003 Ok, ovo ne pokazuje koliko se koja igra pravila tj sam development. Po meni je bitnije kada je javnost znala za igru.

    Al' sve to ionako ne ide u prilog rage-u, jer zašto je lošija igra, a duže se pravio?? (moje mišljenje je da je lošiji, all things considered) jer borderlands smo SVI igrali prije rage-a, razumiješ i već smo "šmeknuli" taj wasteland-vozi se bagijem od A do B-ubij boga oca-spasi situaciju fazon. Onda, dead city mapa, odnosno combat u ruševnim zgradama i sav taj "scenery" smo već vidjeli u bulletstormu, koji je grafički mnogo ljepši IMHO i optimizovaniji, a opet kažem PRIJE rage-a izašla. Eto ko je igro Bulletstorm, zar vas borba u gradu i "zgradama" nije na bulletstorm podsjetila?! Ok sad ćete reć' da mora bit neke sličnosti i sve to, ja to razumijem ali ovo je trebala biti mnogo veća igra nego što jeste. "trebala"... :wink:

    Dosta smora od mene :smt006
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija



    Ti si u pravu donekle, Rage se pravio od 2006. i neki aspekti igre su trebali biti bolji. Ali, opet, ne mislim da je razocarenje, naprotiv, uzivam u njoj. Postoje neke stvari u id-ovim igrama koje su konstantno dobre....
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za 5 godina razvoja jeste razočarenje, ko kaže da nije više očekivao od onoga što je dobio, laže. Igra je solidna, vjerovatno će sa drugim dijelom dostići ono što je trebala sad imati, ako ga bude (u dogledno vrijeme) :)
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Hehe, pa ako si muškarac i voliš fps, to ti je to :D Mislim, i ja je igram.

    Ma najviše i jeste do očekivanja, pc gameri se iznova razočaravaju, nikako da se naviknemo na neke trendove/nužnosti. Eto Carmack je priznao da ne smatra pc platformu primarnom za gejmanje, ko što to ona i nije nažalost. Žalim one što redovno mijenjaju hardver, zbog par naslova koji će iskoristit full potencijal komponenti.

    Inače, sa patchom i zadnjim nvidia driverima, izganjo sam fin fps sa 4xAA (uz malo tweakanja). 9800gt, [email protected], 2 gb RAM

    Odo ga sad igrat, nisam par dana :smt007
     
  9. immolation

    immolation Novi član

    jao jada, kako besmisleno, prica nula nad nulama, sta ovo u po frke kraj, pa nisam ni osjetio vrhunac akcije wtf? Karmache loshe, loshe, Doom punno puno bolje od ovog shita. Ne kontam samo radi cega su toliki trud ulozili, kad igra izgleda sasvim prosjecno...
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako ovo sranje od igre naštimat da radi kako treba -.- Probao sam dosta nekih tweakova i fixeva i ne pomaže. Doduše, popravilo se malo stanje, ali je i dalje nemoguće igrati! Probao sam sa AMD hotfix driverima, sa iskljucivanjem gamepada, sa nekim komandama na shortcut igre, instalirao patch, mjenjao texture cache u igri, i opet ne radi kako treba :S Ako ništa, ime igre je u potpunosti opravdano!
     
  11. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ne znam kakva je situacija s atijem, eto na dualcore mašini i 9800gt sam uspio dobar framerate. Iskreno, nije ni vrijedno štimanja tog nekog, igra je prekratka, i baš akcije fali, ono sve očekuješ neke veće/gore neprijatelje, kontaš saće neki robot veliki doć, ono kraj. :D

    ev kod mene situacije u .cfg fajlu:
    Code:
    vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 4096
    vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 4096
    vt_pageimagesizeunique 4096
    vt_pageimagesizevmtr 4096
    vt_maxaniso 8 
    image_anisotropy 8
    com_SkipIntroVideo 1
    vt_maxppf 16
    vt_restart
    komande u shortcutu (ne garantujem da ima ikakvog efekta :D):
    +cvaradd g_fov 12 +com_allowconsole 1 +fc_maxcachememoryMB 1536

    dakle, fov promijenjen, konzola enable-ovana, ovo zadnje sam procito na jednom forumu (lik kaze treba staviti 1024, kao to je neki "default size" nekog rezervisanog foldera za teksture ili tako nešto), ja stavio još više :lol: eh da li je to sad fail ili ne ko ce znati.

    U igri je texture cache na large i AF high (ali to je opet max 8x jer je u .cfg-u namjesteno)
    Vsync on, 4x AA

    Ja sam se zapravo iznenadio koliku sam promjenu dobio, u pocetku je bilo uzasno. Pretpostavljam da su driveri najvise pomogli.
    Valjda sam ti malkice pomogo :smt003 :smt006
     
  12. Riddick

    Riddick Aktivista

    Hocu da kupim igru pa me intresuje da li je vezana za Steam, da li treba Steam aplikacija instalirana na racunaru i Steam Acc?? Pitam jer mi ne pada na pamet da kupujem igre koje su vezane za Steam. Npr. igra Metro2033 (kupljena u webshopu) vezana je za Steam ni sad je ne mogu igrati, zali 20€, a igru ne mogu ni pokrenuti :smt072
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto, kradu ti privatne informacije? :lol:
     
  14. Riddick

    Riddick Aktivista

    Jesi li ti čorav il glup?
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ohladi, zajebavam se, kukas oko tog metra mjesecima (i steama uopste, i milion drugih stvari, zadiru ti u privatnost bez pitanja :lol: ). Mogao si reklamirati to i vratiti pare da si na vrijeme reagovao.

    Da, Steam je mandatory za Rage.
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    @Pelikan Zar je toliko bilo tesko na prvu reci da je RAGE vezan za Steam? :roll: BTW toliko sam vremena potrosio da osposobim Metro2033...da mi se igra vise zgadila, posteno platis igru i onda je ne mozes igrati pa to je van pameti...i hiljade ljudi nije moglo pokrenuti, odnosno igrati, Metro2033!
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Neki je mogu igrati, kao recimo ja. Bez ikakvih problema. I da, na steamu je igra. Do tebe je.
     
  18. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Imaš opciju da je svejedno kupiš, ali da igraš piratsku verziju. :D
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pirat, crack, previse pogresnih rijeci i savjeta u zadnja dva posta :D Hajd neka se zaustavi na tome.
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Ako posjeduješ igru, krekovanje same igre u potpunosti je legalno. Krekovi su se na početku u tu svrhu i koristili , tj. da bi se moglo ići na NOCD opciju kako bi se izbjeglo oštećenje diska, itd. U ovome smislu ovo ne treba biti nikakva tabu tema.