Raijintek - novo ime na tržištu hladnjaka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Bonded_by_Blood, Jul 22, 2013.

  1. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Nadam se da tema ne bode oči moderaciji, nije na odmet nešto novo na forumu.

    Dakle, sastala se "ekipa" iz Cooler Mastera i Xigmateka, danas su predstavili tri kulera iz njihove ponude,
    djeluje interesantno s obzirom na cijene.

    INFO

    [​IMG] [​IMG]

    sva tri kulera: http://img.techpowerup.org/130722/Coolers1.jpg

    Kuleri "na oko" djeluju sasvim solidno za ove pare. To je i br. 1 razlog što sam napravio temu - budžet, koji je kod većine naših gamera i entuzijasta stisnut, to say the least.
    Vidjećemo po recenzijama da li valjaju šta, nivoi buke itd. (bilo bi cool čitati HWB recenziju - what's up with those?!)

    Pratio sam live stream posvećen predstavljanju ovih kulera, njihov "čojk" kaže da imaju i ponudu ventilatora (ovi na kulerima i još modela).

    Mislim da je interesantno pratiti njihovu ponudu, jer je brand new firma a biće dostupni i na našem tržištu uskoro, pa ćemo vidjeti cijene (ova 12-ka mi djeluje kao dobar konkurent Hyper 212-ci).
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ventilator je jadan (slim verzija), a sam pasivac je ripoff HR-02 Macho-a.
     
  3. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Znam da je rip-off Thermalrighta i nek je, ako je jeftiniji :D
    Svjestan sam da ovdje nema ništa novo, više "isto za nižu cijenu" - ako se pokažu dobro u testovima, lovely jubbly!

    Pito sam se da li je problem za performanse 13mm profil.
    Jadan je u kojem smislu, tanji ventilatori inače slabe performanse imaju ili? Ne razumijem, ipak nisam puno informisan.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sto "dublji" vent, to bolje. Imas onih od 38mm koji su odlicni kada ti treba dobar staticki pritisak.
     
  5. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Zbog "peraja" tj koliko zraka guraju, pa ja. thnx
     
  6. black

    black Komšija

  7. Neraa

    Neraa Aktivista

    ne znam baš da je 25% razlike u cijeni neka minimalna razlika...
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Bilo bi minimalno da je 10 maraka :D
    1 funta = 2.27 KM

    Ereboss je njihov flagship kuler, mene više interesuju ova dva manja, pogotovo ako daju iste ili bolje performanse od konkurentnih kulera (ili koje već kopiraju dizajnom).