Razdvajanje zvuka

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Tyger, Feb 3, 2010.

  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    Da li postoji neki software da istovremeno gledam film (na TV-u preko PC-a) i igram neku igru, a da se pri tome ne mijesa zvuk. Odnosno da razdvojim zvuk od igre i zvuk od filma na razlicite izlaze?
     
  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Trebaju ti dva audio chipa.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    koja ti je zvucna? KX driveri mogu gotovo sve sto pozelis pa i to :D
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Integrisana 7.1 Realtek ALC888
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne idu kx driveri na integrisanu, samo na creative Live, Audigy zvucne.
     
  6. Shisha

    Shisha Aktivista

    Uzmi karticu na PCI (imas dosta jeftinih varijanti kako polovnih tako i novih) i sve ce ti raditi kako treba. Jednu postavis na defaultnu u OS-u, a drugu kao defaultnu u aplikaciji koju koristis za audio-video.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas front panel spojen? Je li TV spojen preko HDMI-ja? Ukoliko je bilo sta od ovog ispunjeno, to ti je dodatni audio device u sistemu, trebas samo za filmove u softveru podesiti da koristi taj device (konkretno ATI HDMI audio ukoliko ti je TV spojen preko HDMI-ja). A ostatak ostavis na "primarnoj" zvucnoj.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    TV mi je spojen preko S-videa(Video signal) a zvuk sam razdovjio trenutno preko banana splitter-a na zanjem izlazu. Kuciste mi je retardirano i nema front panel audio ulaza/izlaza. Prije sam to uspio namjestiti sa Virtual DJ-om ali sam mogao samo gotovu muziku splitati po kanalima preko jednog plugina.Ne preostaje mi nista nego jos jednu zvucnu uzeti. Ako neko mozda zna sta trebam namjestiti na player-u da istovremeno idu dva streama, pokusao sam jucer pokrenuti video i igricu istovremeno ali cim krene igra video stane.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemoguce, ako imas taj splitter. On samo duplira jedan te isti stream. Dakle, treba ti dodatna zvucna. Ili da TV spojis preko HDMI-ja ako je moguce.
     
  10. Tyger

    Tyger Aktivista

    TV je obicni (CRT) a konverter za HDMI na SVIDEO mi se ne trazi (skuplja pita nego tepsija). Odoh onda uzeti zvucnu i to je to... Hvala na sugestijama...