Realna cijena polovne gtx 570/580 hd 6950/6970

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by kenagt, Sep 1, 2013.

  1. kenagt

    kenagt Novi član

    Ljudovi planiram grafiku uzet do nekih 250-300KM. Koja je realna cijena polovne gtx 570/580 ili AMD hd 6950/6970 serije. Ima na pik-u par se prodaje ali ne znam da li je puno love dati 300km npr. za gtx 570 ili 6950 seriju.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. kenagt

    kenagt Novi član

    Hvala puno na info taman sam ovo i gledao na pik-u xD i postavio pitanje a nisam ovdje vidio haha danke jos jendom :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. jakuza

    jakuza Aktivista

    Realna cijena jedne gtx 570 je 170-200 max ,jer ima jako malo memorije 1.2 gb,dok gtx 580 može ići od 250 do 300.

    Sada sve zavisi u kakvom su stanju karte,što posjeduju i imaju li garanciju.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uf jarane al ih ti obezvrijedni
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Iskreno slazem se sa dinom, bas ispade da su 5 godina stare.

    Ja svoju msi hd 7950 cijenim 300km, jest da nema gare, ali opet je hd 7950 sila.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    I ti si tu svoju bas pravo spustio,sta si to sjeckao po njoj pa da je tako jeftino dajes.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cooling plate sjekao, da gpu blok moze stati. :mrgreen:
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa onda ko je planirao potrositi 300km za grafu nema sta dalje traziti,mada bilo bi fer da ti od sebe das barem 48sati garancije da se kupac uvjeri u ispravnost.

    Inace ova procjena sto je jakuza dao od 170-200km bi mogla ici za 6950 pa nekih 250km za 6970 i 570gtx i nekih 300-320km 580gtx a ovo 300km za 7950 to je trenutno happy hour :D
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jebi se Sena i ti i tvoj tajming za prodaju :D
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehehehe, jos sam malo na veoma dragim radeonima hd 7950, i onda se ide na nesto jace, bolje, brze.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nešto divlje :D
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nesto uber zestoko. Nek bude suprise. :smt005 :smt005
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Zašto onda nikada nisam vidio oglas sa tom cijenom? Pretjera ga i ti, nije memorija (glavni) kriterij za kvalitet kartice.
    Istina, već postoje igre koje lagano gutaju 2gb ali ne igraju svi na 1900 (ili većoj rezoluciji) sa 8x AA.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja sam za svoju HD 7850 1 GB imao ponudu od 220 KM max.

    To je, skoro, duplo manje koliko sam platio u radnji sa racunom, nasom garancijom, starom manje od godinu dana.

    Nova na piku je 299 KM.

    Na ino-sajtovima HD 7950 se moze naci za 230 USD, sto je oko 338 markica+3 igre gratis.
    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6814202026

    Treba uzeti u obzir "GHZ editions" i "Boost" verziju sa (GPU Variant) Tahiti PRO2 cipom.

    Svoju sam GTS 450 prodao ima godina dana za manje para koliko danas ljudi traze po piku za polovnu.

    Kartice su malo precjenjene kod nas i koristi neke od argumenata za cjenkanje-sretno.
     
  16. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Koliko košta vani je nebitno jer ovdje prodaješ u odnosu na naše cijene, koliko je novo u radnji (ili eventualno na piku/pik radnji) a ne u odnosu na "zapad".

    Jbg ja prvi bih volio da su kartice jeftinije, možda bih onda i češće mijenjao hardver.

    Konkretno za ovu Phantom-ku mislim da nije puno, ipak nije "obična" verzija, ali valjda je i to subjektivno.
    To je ona problematika, koliko bi misliš da vrijedi tj za koliko bi volio prodati vs. za koliko možeš prodati. Zato imamo oglase koji stoje po pola godine, godinu.
    Ja sam svoju 4870-ku dao za stoju, smiješno mi je kad vidim da ljudi traže 130-150 km za 512mb verziju.
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    kakve budalastine - treba dzaba davati starije kartice! mozda jos i dati cenera na kafu onome ko dodje da je pokupi?
     
  18. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    :smt003 Pa počastiš čojka, šta fali hahaha. Čuvaj ti meni tu 570-ku :p (sorry na offtopicu, malo zezancije)
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

  20. k0ST

    k0ST Aktivista

    ma jok ba, stare karte treba dijelit dzabe :)