Reset PC-a u loadu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by forzamilan, Sep 15, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da,naravno sve na default,bez ikakvih undervoltova,overvoltova i slicno.. :wink:

    Onda ozezi Crysis (mozda je bolje Crysis 2 jer je bolje codiran za Quadove od originala,al nema veze)..

    Ako padne u Crysis-u onda brate P95 BLEND minimum 6sati (mada ja bi opalio 12h jer treba mu dosta vremena da okrene sve testove)

    Ako Prodje P95 a pada u Crysis-u onda je najvjerovatnije nesto do grafe..
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da bi blend bio 6h koliko treba stavit vrijednost u number of torture test threads to run?
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    To "number of torture test threads to run" je br. threadova,posto ti imas Quad stavis br 4.

    Izaberes BLEND i opalis OK..

    Pusti da ide bar 6 sati i onda rucko prekini test..
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vratio najnovije drajvere za grafu, nije do njih jer je i na njima isti problem bio. U safe modu usput obrišem i msi afterburner. Evo 2h igrao bez problema 1600*1200 high, temp u granicama normale...
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta,ispade da je do MSI AB-a? :smt005
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa jbg igrao 2h bez problema, inace 20min max. Moguce da je zezalo 2-3d klokovi a obara voltažu sama grafa kad je idle pa je ne digne kad krene akcija. Kontam grafa nova baš da me nađe zezat...
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    nije on ništa kriv, samo ne treba pretjerati :)
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hajd dobro si prosao.. :wink:
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa sve ostavio default osim fan profile...

    @King ako je ovo na konju sam! Samo neće meni više ovo smeće na komp nema šanse em novu napojnu uze i brdo živaca i vremena izgubi u pm!
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    evo meni se vrti i radi sve normalno... štoviše uopće ne dira fan nego isključivo 2d/3d profile.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    MSI AB dobro radi na svim karticama osim na MSI.. :smt005 :smt005
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    meni su svi oni radili oke na msi, ali ni jedan nije htio ispod 440 u 2d profilu... to je malo razočaravajuće.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni valjda bios od grafe sam spusti taktove na 100/150mhz i voltažu ispod volte, u idlu sad dok surfam temp 32-33. Sad me samo zeza fan profili a msi ne bi instalirao nema šanse! U ati ccc naštimao da puše 80% fan, možda da probam rivatuner?

    @King jedan offtopic. Pošto je sad proc na 1,4V da li bi ukoliko bi povećao multiplier na 18 da dobijem 3,8ghz da li bi to stvaralo dodatni stres na ploču?
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa svima bios snižava profil, tako jasno, ali probaj upogoniti dual-monitor setup i gledaj šta se dešava sa frekvencijama ;)
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo u AMD ECC isključio sam manual fan control tako da je sad automatic, da li će se sada povećavati rpm fana kako se grafa bude grijala ili će otfrlje puhati fiksno ajmo reći 40%?
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Naravno,power draw procesora se povecava a time i opterecenje Voltage Regulator Modula na ploci..

    Neznam za tu AsRock plocu ali da je Asus bio bi prilicno bezbjedan jer te ploce imaj VRM protekciju (prilikom overloada ili pregrijavanja)..

    Mada mislim da bi mogla to ploca izgurati ako je provjetreno kuciste (mada bolje bi bilo da ima neki heatsink na VRM ploce)..
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    OK, neću sad ništa dirati pošto su mi isključeni fan-ovi na kućištu a samo kućište je veoma loše tako da kad uzmem ono silverstone iz geneleca dižem na 3,8ghz. Malo ću i proc undervoltat kad već ne oc-am.
    Valjda je bilo do ovoga afterburnera, vidjet ćemo...
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ovo boldirano se dosta puta desavalo zbog problema sa zvukom. Juka, pa cini mi se i Vedo su danima pokusavali pronaci rjesenje, a ima dosta o tome napisano BFBC2 forumima. Ja sam recimo imao problem u kombinaciji WIN7 x64 dok mi je na 32-bitnoj sedmici radilo bez problema sa istim hardware-om. E sad kako te ja skontah ovo ti se desava samo kod BC2 a ne i u ostalim igrama osim ako sam nesto propustio :)
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma desavalo se i u furmarku i prime 95 dok bi ih simultano pokretao. Na ovoj ploci igram bf2 vec mjesecima i zvuk me nikad nije zezao.

    Sent from my GT-S5570
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kocenje je bilo do Punkbustera. Nije bilo do igre.