SIM problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Feb 17, 2014.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cudan problem sa SIM karticom, vjerovatno je ukucan PIN vise puta netacno, i sad odmah trazi PUK kod ukljucivanja.
    Nakon ukucavanja PUK-a trazi novi PIN, pa da se ponovi novi PIN. Nakon ponavljanja novog PIN-a kaze pogresan kod.
    I svaki put kad se ukljuci kaze zadnji pokusaj, iako je bio "zadnji" i 10 puta prije.
    Nije mi pri ruci sto je najgore.

    Ima li kakvog rjesenja ?
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima, zamjeni SIM karticu, mislim da je 20 KM (toliko sam ja platio prije par godina), na BHTcomu moras imati papire.

    Probaj provjeriti i telefon t.j. pokusaj u drugi telefon staviti taj SIM i obratno (u taj tel drugu karticu).

    Iskljuci zahtjev na telefonu za PIN :D
     
  3. ibran

    ibran Aktivista

    Ako već imaš cerifikat od SIM krtice i neće da odreaguje na puk-kod najbolje bi bilo odnijeti do telekom centra oni bi ti mogli odblokirati ako ne onda ti da drugu sim karticu sa istim brojem kojeg si imao sa tom karticom i kreditom na njoj koji si imao jedino ti nemogu spasiti imenik a možda su toliko napredovali da i to mogu negdje iskopati.(za puk-kod imaš i pin na cerifikatu)
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, postoji velika mogucnost da ces izgubiti imenik ako promjenis karticu.

    Ako mozes bilo kako uci u SIM imas opciju da kopiras imenik na razne nacine.
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Btw. cijena zamjene SIM kartice je 5 KM, nije odavno vise 20 KM.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    A probati i drugi telefon ako to vec nije isprobano :)