Situacija....

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sarajevo_ba, Nov 28, 2004.

  1. sarajevo_ba

    sarajevo_ba Novi član

    u nasem gradu i sire je uzasna sto se tice interneta i nalaska sadrzaja na internetu....evo upravo kontam da nadjem neke konfiguracije na netu i da ih sastavim preko neta pa da usporedjujem cijene itd. i na koju god stranicu odem sranje....pa barem sam ocekivao da ce u ovoj grani trgovine makar ovaj vid interakcije sa kupicma biti razvijen makar u tom nivou da firme imaju svoje cijenovnike komponenti makar 10 dana update a ne kao sto je slucaj sa plusom,delfinom koji su zadnji put uploadovani prije 100 godina ili ntchs koji ni nema cijenovnik kao i jos neke druge firme....fakat jedno veliko njesra....ali helem neise zanima me jedna pristojna konfiguracija kako bi moga koristiti kompjuter vise u multimedijalne svrhe(dig sat) koji bi skopcao na tv
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    situacija nije od juce :lol: pa da se :shock:
    Pljus upravo treba da dobije nuovu stranicu...pa sacekaj loma!
    a za komp.... kolko imas rapa?
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Pljus pa pljus ... a ostale firme? A i pljus nije ništa pretjerano ... MIslim, nema ni sve živo u tom famoznom plusu ...

    Ma užas je, slažem se sa sarajevo_ba
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    http://www.alienware.com - ma salim se. vec sam rekao stoput da Plus ima mozda cetvrtinu/petinu na lageru od onoga na cjenovniku. htio sam ja tamo kupiti cca 20 proizvoda, a kupio mozda 3-4, i to onih jeftinih.
     
  5. deda

    deda Novi član

    JA sam cuo bruku dobrih stvari o tom plusu , kad ono odem tamo banana . Drze samo low end opremu .
    Jednom sam bio i imali su gainwardovu gf 6800 gt , a nbajbolja ploca im nka nforce 2 , pa bog te vidio necu stavljat high end graficku na plocu staru 2 i po godine .
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    To je valjda zato jer nasi trgovci internet ne smatraju necim vaznim :shock:
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Pljus pa pljus ... a ostale firme? A i pljus nije ništa pretjerano ... MIslim, nema ni sve živo u tom famoznom plusu ...

    nisam ni reko da je sve savrseno al je bolje u odnosu na ove ostale(samo da se se ufursate)....citava drzava u kenji do iza vrata a vi kao ocekujete dobro stanje?HA! :roll:
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    Dobro, al mislim postena, dobra firma, koja ima ponudu na internetu, dobro opskrbljen lager i najnovije komponente, u BiH - Ne postoji. Nazalost ...

    A plus, pa, svi se slazemo da nije nesto pretjerano, pogledaj komentare iznad. Jebi ga, ostaje nam samo da zjevamo ovako, jer nis ne meremo promjenit :roll:

    Zjev :D
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

  10. sarajevo_ba

    sarajevo_ba Novi član

    mislim slazem se da je situacija u drzavi losa ali te firme se ne bave veleprodajom kupusa za zimnice nego kompjuterima....a ako ne mogu imati postenu stranicu jos na tome zaradjuju onda jebo to....pa ova ovdje stranica je odlicna a jos ne vjerujem da neko ima ikakvog profita od nje....sto se tice ove demo stranice plusa izgleda super ali koliko ce to trajati bog zna.....uploadovat ce se prvih mjesec dana i onda fajront....prijedlog da se otvori forum pa da neki od radnika plusa ponekad virne ima li sta novo ima li pitanja, treba li nekom drivera itd..uglavnom pomoc kupcima.....

    a sad da se vratim mom problemu.......imam do jedno 1700km s tim da imam monitor,mis,cd writter ne toliko posebna da bude konfiguracija koliko pouzdana i sa dosta memorije
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    dobra ideja!
    kad kazes pouzdanost jel mislis na raid ili?
    PS.A64+Zalman 7700+Gainward 6800=dream team!
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    djeco moja plus je prije godinu ima zalmana 7000 thermaltakea epoxe abite
    gainwarde i da dalje ne nabrajam

    -da ste malo bolje upoznati 98% firmi u gradu uzima robu u ntchs-u (a to je defaultno Asus ploce, LG optika i monitori ram neki ljevi itd) zato tishina
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a sto to kad god odem nesto uzeti, dobijem odgovor: nema, ne znamo kad ce doci, dodji krajem slijedece sedmice? ne sumnjam ja da oni to mogu nabaviti, ali ono sto trenutno imaju na lageru je low-end.
     
  14. hajde

    hajde Novi član

    Najlakse naci razlog za negativan stav, hajde nam ti recimo kupi 100 kartica 6800ultra pa da uvijek imamo kod tebe kupiti (high-end) , dakle samo kartice , pomozi malo inf. sceni u bih , a i nama samima da je mozemo naci uvjek kod tebe , samo me interesuje koliko brzo bi ih prodao i koliko bi rest od 70 neprodatih kartica poslije 1mjesec pa drugi pa treci... vrijedio kod tebe?!
    Tako bi najlakse shvatio da smo mi bljak trziste svak bi gledao (i po svom gledanju procjenjivao kako znate smo jako zaostali) ali kupaca za 6800ultra karticu od recimo 1200km naleti vjerujem 1-2puta mjesecno.
    Dakle.
    Nema razloga niti interesa da u BiH niti Plus niti bilo koja firma drzi high-end opremu (uvjek na lageru) ako nema dovoljno kupaca za nju, zbog gledalaca je sigurno nece niko nabaviti, iako Plus sigurno pokusava da uvijek ima na lageru koliko moze vise aktuelnijeg hardwera, a Plus bi najvise volio da moze, smije, itd imati na lageru 100-tinjak gore navedenih kartica , pa makar ti poslije 15 dana dosao u isti i otisao iz njeg sa gundzanjem kako opet nemaju na lageru 6800ultra. :roll:
     
  15. Sleeper

    Sleeper Komšija

    dezavu...... 8)
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    eto vam definicija
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa kad vec raja to slabo kupuju moze se uvijek naci mjesta za 2-3 high-end proizvoda iz svake kategorije. il' te neko zaposlio u doticnoj firmi il' si negdje sa zapada dobio/kupio zvjer masinu pa sad dosao ovdje toplu vodu izmisljat. osim toga sta sam trazio nije nikad bilo bas high-high-end nego neke stvari iz vise srednje klase (2400+ procesor, R9800, wireless gamepad, i sl.) Normalno da nisam nasao ni jedno od ovog. kad bi bas htio sastaviti kompjuter poput ALX City 17, ne smijem ni zamisliti koliko bih cekao na to, a cijene 200% vece. zato ako imas preporuciti neku firmu koja ima na lageru ono sto je na cjenovniku izvoli, inace...
     
  18. hajde

    hajde Novi član

    Da zaposlena sam u doticnoj firmi pa ti zato i pisem stvari iz iskustva , neznam dali si ti zaposlen u slicnoj bransi ali evo da ti i ovo pojasnim posto iz tvog teksta vidim da imas iskustvo samo kupca , a i ja sam i kupac (negdje) a i prodavac (Plus) , tako da sam obostrano upoznat,
    2-3 proizvoda 9800pro nije dovoljno Plusu za jednu sedmicu mi ih narucujemo od 10kom i vise pomnozi to sa brojem komponenti na kojima se trudimo da ih imamo u dovoljnoj kolicini (nekih proizvoda imamo i po 300kom na lageru koje idu u sedmici toliko) , sa osam zaposlenih i odredzenom kolicinom novca , i dobijes pravu situaciju , a ako sam ja danas narucio robu iz inostranstva i platio je 50.000eura sigurno da necu moci narucivati u slijedecih 7 dana , moj dobavljac je nije imao na lageru u tom trenutku iiiii Plusu kasni ta karta 7dana do slijedece narudzbe + 3 dana dok dodze roba koju sam vec narucio = 10 dana , ali ti kao kupac nemas interesa da to znas niti te interesuje , nego daj nema jao nevalja.
    Na kraju ja se slomih objasnjavajuci gdje ti zivis i da firma sa odredzenom kolicinom novca nemoze raditi cuda i imati cjene kao u njemackoj gdje normalna firma naruci 500kom 9800pro i proda ih u roku 7 dana , a ti i dalje sjedis i imas vizije kako bi po tebi trebalo da izgleda prodaja komponenti i dostupnost. Zato ti i kazem hajde pokusaj , i ne gledaj samo iz jednog ugla.
     
  19. hajde

    hajde Novi član

    ovdje stranica je odlicna a jos ne vjerujem da neko ima ikakvog profita od nje....sto se tice ove demo stranice plusa izgleda super ali koliko ce to trajati bog zna.....uploadovat ce se prvih mjesec dana i onda fajront....


    a evo i na ovo pitanje odgovor : U stvari ova nasa nova stranica nece biti nikako azurirana barem ne rucno , bice jednostavno povezana sa nasim softwerom tako da nece biti potebe za azuriranje , jer ce biti automatsko. :) sto se tice prijedloga o forumu za Plus dobra ideja i bice tako , mislim da se je dobro da i vi predlozite posto vidim da se ovdje skuplja malo obrazovanija raja :) barem sto se hardwera tice pa hajmo prjedloge na mail [email protected] nije bitno u vezi cega ponude ,stranice itd. a evo pogledjte i ovo, http://plusba.readyhosting.com , mislim da ce biti ok a bice postavljena na pravi link preko vikenda.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    lijep pozdrav zaposleniku plusa! :D

    evo i ja iz zg-a slušam tu na forumu dosta često o plusu, pa eto da koje iskustvo podijelim... kod nas na links.hr je prije određenog vremena otvoren forum, to je kolko ja znam jedina hr prodavaonica hardvera (i koješta drugoga) koja ima forum sa trenutno 460 članova... nije mala brojka morate priznat. stvar je u tome da su više-manje svi članovi stalni kupci linksa, koji stvarno posluju "da-bi-riječ-reko". forum olakšava situaciju kako djelatnicima linksa, tako i korisnicima koji žele što promptniji odgovor na pitanje, bilo to vezano uz nabavku hardveraja, problema oko reklamacija/garancija i ostalih forum tema (kao i ovdje na hwd). ako ste u mogućnosti pokrenuti, i što je važnije, aktivno pratit forum nećete pogriješiti sigurno.

    krenule su kod nas i nagradne igre, ima tu i popusta za najaktivnije članove & slični goodies koje čine malog čovjeka sretnim. da se odmah razumijemo, ja stvarno nemam nikakve veze sa linksom, ali pošto je kod nas situacija za krajnjeg-neupućenog korisnika jako loša, oni su pokazatelj kako se može pošteno prodavat i imat nadprosječan feedback, kako zaposlenicima, tako i korisnicima, u realnom vremenu (u prilog tome dovoljno govori da sam vlasnik firme ima više postova od većine članova).

    lijep pozdrav!