složen novi komp

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by syss, Jan 30, 2008.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    gle sad njega... ajmo ovako, od svih saving opcija je uključen jedino c1e, tm je isključen jer ne radi ništa na e2200, a nije ni na 805, ni na 945. sad ponovo gore pogledaj cpuz ss ;)

    speedstep mi isto tako nije radio apsolutno ništa na sva 3 proca.
     
  2. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    I tako dok si radio u Linksu dodje treba i kaze syss hoces i men slozit jedan. Cula sam da to dobro radis. Nesto ko sto je Loki napiso da dodjes u Sarajevo. Malo zeze nije na odmet. :mrgreen:

    Izgleda bojkotujes ovu mobilnu telefoniju. :mrgreen:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    syss, zaintrigirao si me. Idem i ja upalit taj C1E+speedstep, proc klokan na 3.2GHz, napon inace bio 1.384V u loadu, u idleu bilo 1.392V. Ofkors stavio sam u biosu Vcore na "Auto", jer C1E inace nece spustat napon. Upalim ja masinu kad ono: [email protected] u idleu, a u loadu taman koliko treba za 3.2GHz - 1.384V. :D

    Ranije mi ovo nije radilo jer nije bilo vdroop moda, koji je istovremeno smanjio i vdrop, proc se rusio u loadu, ali sad s vdroop modom radi savrseno. :D
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    eto ti na sad ;)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :D

    Ne kazem da C1E sam sve radi. Treba i EIST aka speedstep imat upaljen. I Vcore na Auto. Inace nista. E da, treba i u windowsima odabrat "minimal power management" ili slicno.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    vjerujem da je to kombinacija faktora pošto se to meni uvijek čudno i neefikasno ponašalo do ove sadašnje kombinacija cpu + mbo.

    pod neefikasno mislim na generalno slabije performanse na staroj mbo.

    ovaj 2200 čudo ne-grijanja nakon 805ice :D
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Fin provod sa novom konfom syss :)

    Evo da i ja nes napisem o mojoj novoj kompi,nadam se da ne smeta ovdje..

    E2180+freezer 7 pro
    asus p5k
    hd2600xt ddr4
    2gb apacer ddr2 800 mhz
    hitachi 160 gb sata (staro)
    kuciste chieftec BH-02B-B-B
    Phillips lightscribe (staro)
    nap. Fortron atx-400pnf Posto ja nemam pojma u pogon je stavio kolega Dog_Father.Dog ako smeta brisi :D Jos ce ovo sticky postati za konfe :p
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa dobra konfa samo ti ta grafa gej :D :D
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

  10. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam ipak na sigurno išao i uzeo predpotopnu šugavu dx9 grafu ;)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mali update i od mene - nabavio sam neispravan xbox, pa cu nekada da napravim mod i strpam citav komp u ono kuciste... :smt003
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    jel će neka itx mbo?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma ja, ono fazon prenosnog kompa, a nije laptop. :lol: ako uspijem naci Epia NX15000G maticnu onda cu biti presretan, ili neku ekvivalentnu Geode plocu. samo su jako mizerne sanse ovdje to naci. kakva je situacija kod vas? mozda da nekog posaljem po to...
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    jako teško do nikako... slabo tražena roba.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne znaju ljudi sta valja. :lol:
    ganjat cu onda iz USA to sve... :?
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    onda kad ga izganjaš otvori svoj thread o novom kompu... peznt & nametnik :D :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kani se ćorava posla. Imaš PS3 ne znam čemu će ti HTPC, svakako je PS3 najbolja multimedijalna sprava :lol:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Daleko da je najbolja multimedijalna sprava, ali je blizu toga (odn. sa kojim updateom ce i biti), medjutim ne voli bas stare Divx fajlove kojih imam i previse, a riba mi katkad zeli pogledat' nesto staro. Fazon je napraviti nesto u slobodno vrijeme, a ne kupiti gotovo i prst u uho...
     
  19. GW

    GW Moderator

    Jel to ona plava što sam je vidio sa tobom :?:
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije vise. Sada je samo povremena shema, imam sa strane drugu. :lol:
    Enivej, evo kako ovo moze dobro izgledati: http://www.mini-itx.com/projects/i64xbox/
    Mogao bi se jos slim dvdrw ubaciti bez problema, ovo je malo ruzno napravljeno (a u medjuvremenu su se pojavile i manje ploce).