soc.am3 cooler preporuka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by BodySnatcher, Dec 13, 2010.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    nikako da "ustimam" novi kompjuter.ventilator na procesoru je nevjerovatno glasan.pitam se da
    nije neki problem.pa sam odlucio da kupim i cpu cooler,nije mi bas i do tog troska,al' vjerujte zaboli me glava od buke.
    pa,kao sto naslov kaze...sta mislite o ovim katana-samurai-shuriken,do 50 km.
    hvala.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji je procesor ?
     
  3. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    mb biostar a880g+
    cpu athlon2 x4 630.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogao bi recimo cooler master TX3. On je oko 40KM. Ja bih ipak isao na 212+ ali je on oko 60KM.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    TX3 isto tako umije da bude glasan s obzirom da kad je pod opterecenjem vent ide na 2500+ obrtaja. Nije los ali nije ni sinonim za tisinu :) Nisam probao ali kontam da bi ovaj Shuriken trebao biti tih. TX3 imam tako da govorim iz iskustva.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    TDP tvog 955 je 125W dok je kod njega 95W. Sad.. kakav protok zraka ima u kućištu, ne znam. Mislim da bi mu ipak TX3 valjao za te pare. Da, imama i ja TX3 i malo je bucan preko 2200RPM.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam sad stavio TX3 poslije mugena, malo je reci da je bucan :) doduse mugen se vrtio na 400rpm :D pa je to bilo bas tiho.
     
  8. edgsi

    edgsi Aktivista

    Kod mene TX3 na x4 635 na Asrock 880GMH/USB3. Kad sam u BIOS-u ostavio iskljucen CPU QUIET FAN vrtio se na maximumu. Ja sam onda ukljucio CQF, postavio Target Fan Speed na Level 3 i sad se vrti na 1100-1200rpm i nije glasan. Temp CPU-a oko 40°C u idle-u (BIOS ocitanje). Mozes pokusati slicno i onda vidi temperaturu CPU-a u idle-u i pod opterecenjem da ti ne ide previsoko...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Qler - Je si ga nasao.. na 400RPM, samo sto ne stane. hehhe.. inace, cudi me da je kod tebe glasan. Rekao bih da se taj Athlon moze i klokati sa TX3. Kod mene je centralna na podu pa vjerovatno i to utice na manje buke, ali ga fino cujem kada je oko 2000RPM.

    Ako edgsi-a fino radi, opnda bi trebao i na 630, odnosno, da odradi posao na 1000-1500RPM.
     
  10. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    imam a+ kuciste sa 250mm ventilatorom,kojeg nisam koristio jer je takodje bio bucan,
    pa sam ga iskljucio odmah po kupovini.prije par dana sam ga skinuo,ocistio,podmazao tako da
    sada cujem samo huk vazduha koji struji kroz kuciste.inace,ventilator na procesoru se vrtio i na
    5500-6000 rpm /aida 64/,pri igranju,sada je oko 3000 rpm,a i temperature su osjetno nize,
    pogotovo gpu 8600gt koja je pasivno hladjena.za sada cu stopirat' kupovinu coolera,jer se moram bacit' na kupovinu kvalitetnije gpu.
    hvala i pozdrav.