SONY DSLR α A230 - A300 - A330 , pomoc pri nabavci...

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Juka, Jul 29, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nazovi Refot (http://www.refot.com/onama/index.php) i pitaj moze li se to nabaviti. Ne znam rade li maloprodaju, pa ako ti daju potvrdnu informaciju, onda trazi na "Gdje kupiti" dijelu stranice i pogledaj ko prodaje robu preko njih. MSRP je 800 eura za Evropu za Body + 18-55mm kit, javi kolika je cijena kod nas ako budes pit'o.
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Evo ga info preuzet sa SA-X:


    REFOT BH jeste kcerka firma REFOTB-a i imamo kancelarije u Banja Luci i Sarajevu. Iako nemamo maloprodajni objekat, imamo showroom u kom mozete vidjeti robu iz naseg prodajnog programa, konsultovati se sa nasim strucnim osobljem i dobiti sve informacije o proizvodima svih brandova koje zastupamo.



    REFOTBH je ekskluzivni uvoznik i distributer Nikon foto aparata i opreme za Bosnu i Hercegovinu.

    Nikon foto aparate za sada mozete kupiti u slijedecim prodajnim objektima (ogranicio sam listu samo na Sarajevo):



    Apple Centar (likovna akademija)

    ComTrade Shop (Mercator Malta, Mercator Dobrinja)

    Mobilmedia (Malta)

    Intermerkur (Stup)

    Robot Komerc (Rajlovac, Pofalici, Hrasno)

    Imtec Computers (M. Dvor, Otoka)

    Tehnoprom (Ferhadija)


    REFOT BH
    Hasana Brkica BB
    Shopping City Grbavica
    II sprat, lokal 21
    71000 Sarajevo
    Bosna i Hecegovina


    +387 33 715-170
    +387 33 715-171
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sam cuo dobro o Imtecu po pitanju nabavke aparata (brzo dodju i ovi skupi modeli), a cijene su im ok. Keep us informed :D
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    odoh danas do njih (REFOT BH) direktno da vidim mozel se uzet i mimo toga sto ne posjeduju maloprodajni objekat???
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima jedna radnja u Srbiji ali se ne mogu sjetit naziva, koja vrsi dostavu za BiH. Ljudi narucuju redovno i redovno razvlace robu. Mozda se dostava plati 10-20€ a cijene su doslovno duplo jeftinije nego kod nas. Cak imaju i neke akcije, gdje daju s torbom, filterima, nekim objektivom, mem karicama ono.. kao poklon. Sjecam se da je tako bilo prosle godine kada sam ganjao 400-450D.

    Ima "Cvečara" i ta ranja al nemam pojma kako se zove.

    Znam da ne pomazem al ajde ako se sjetim - javim.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

  8. Juka

    Juka Komšija

    @NAILS: E takve bi me stvari obradovale, da je duplo jeftinije, ipak mislim da su ovdje cijene overkill...
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma linkove sam dobio na jednom forumu koji je sad mrtav ..a nisam se trudio plaho da zapamtim. Ajde vidjet cu od nekih srba na drugim forumima mozda oni potrefe o cem use radi. Uglavnom to bi ti bilo najbolje, i kad je stvar o reklamaciji, jednako ga pokupe, odnesu tamo dok se problem ne rjesi. Ono.. ne brines za garanciju ili slanje postom.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Sad gledao u FOTO ZUNIC u BBi-u onaj D60 s objektivom 18-55mm za 899KM...
    sta mislite valja li cijena???
    i Nikon D5000 s ne znam koji objektivom u IMAMEX-u 1500KM....
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Foto Žunić ??

    Ja se sjecam da su imali neki DSLR.. recimo D60. Odem neki dan da vidim kad nema ga, reko imatel i jedan DSLR model.. kaze nemamo, mozetel nabavit.. ne !

    Ono.. DSLR nula bodova sto se tice njih. Sad mozda je druga prica u Sarajevu ali.. ne kontam sto im je problem nabavit ako nabavljaju za drugi BiH grad.

    Kako bilo.. taj D60 mi zvuci super.
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Trenutno mi je on najjeftinija varijanta taj D60 iz foto zunica, a de mi recite jos za ovaj CANON EOS 500D i necu vise peglat, posto vidim da niko ne predlaze canon-a, sta je kako je sa entry segmentom proizvoda???
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ms stavr je sto je ta roba kod nas spansko selo. A i ako ima cijene su visoke. Nije problem u canon-u vec ne znam gdje da ga uzmes. A sto se nikon-a tice, vidis da se pojavi negdje u prodaji ili Sony alfa modeli.

    A nisam upoznat sa review-ima 500D pa ti nebih znao nista rec.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Canon 450D, 500D, Nikon D40, D60 su po specifikacijama i cijeni veoma blizu tako da realno ne mozes napraviti neku veliku gresku. Ja bih iskreno uzeo jeftiniju opciju i odmah skupio love za postene objektive. Ako ces duze slikati sa onim sto se isporucuje uz navedene aparate, gotovo da ti je svejedno sta ces uzeti.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo je to zeznuto kod kupoivine PRVOG dslr aparata. Jer razmisljanje ono.. ne treba mi nesto "jako" je ispravno.. ali i nije. U jednu ruku.. tek se ucis i nije ti potrebna neka "zvijer" ..a u drugu ruku, ne kupujes svaki dan DSLR i nije ga lako prodati za postene pare a i ne mozes ga nadogradjivati pa onda.. kad vec kupujes onda kupi posteno da ti moze biti bez obzira koliki si pocetnik, naravno ako se mislis ozbiljno bavit i ako imas love.

    E na opciju koju bi ja isao jeste.. da uzmem sto bolji aparat (tijelo) sa bilo kojim objektivom ili bilo kojim kit plastikanerom. Ili cak uzeti samo tijelo a nabavit neki polovnjak kit cisto da imam "izlaz" za slikanje.

    Kada se ušteli, u medju vremenu skupljas pare za neki bolji objektiv, ili kombinaciju wide, zoom (dva objektiva).. pa grip itd itd.


    A imas i ono.. uzmes jako dobar objektiv sa nekim "slabijim" tijelom.. recimo 400D ili d40... Izvjezbas se,... izucis zanat i onda uzmes nesto bolje jer. Pazi.. ako se mislis tim bavit.. planiraj mjenjati tijela i ostati u istoj familiji. Zbog ovjektiva.. jer to nije tako jeftino.. i onda samo kupujes godinama tijela te "porodice" koju siodabrao a objektivi ti ostaju itd itd.

    Nadam se da si skontao.

    Pa eto.. skontaj se ;)
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Hvala na predlozima, uglavnom cu da izfiltriram 4 modela:
    Canon EOS 450D - 500D
    Nikon D60 - D5000
    koje cu detaljno da usporedim, od samih mogucnosti njih, pa do cijena objektiva i dodataka, nadam se da cu uskoro uzet dok je zelenila da se bacim malo u divljinu...

    Javim kad se sta hajruje....
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaj na umu, ako ne planiras u skorije vrijeme uzimati dodatne objektive, oni sto se isporucuju sa Nikonovim aparatima (kit, 18-55) su mnogo bolji od Canonovih. Potrazi i drugi D60 paket sa 18-70mm objektivom.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej jos jednom prilikom dam vidio da ste hvalili ovaj Nikon kit objektiv, a imao sam priliku koristiti par dana D40 sa 18-55, i mogu reci da je isti krs kao i Canonov koji imam, nije to vidilo vrhunskog objektiva. Koje je zadovoljan sa onim kit objektivom haman nikada nista bolje nije imao priliku probati.
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    A koliko sam ja uspio vidjet da su nikon-ovi objektivi skuplji od canon-ovih.
    ili se varam?!