Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako bude ovako izgledala, onda su fakat obje konzole ružne :D Slažem se da to nije bitno, makar meni nije bitno, ali eto vjerovatno će bit nekih picajzli kojima jeste.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    meni je ovaj fan concept puno ljepsi

    [​IMG]
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Raja ne konta da je kod ovog teasera kamera toliko zumirana da ovi grillovi ce bit bar 20x manji nego na ovim fan-made slikama ;)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nisu baš svi uber makro, jesu neki jer se na nekim vidi mat povrsina, svaka "bora" dok je na nekim slikama ono, flat:

    [​IMG]

    Ali da, dosta je to sitno u odnosu kako se cini jer se bas po tim borama moze zakljuciti koliko su zumirali. Samo je konzola kako god konfiuzna. Osim sto ima cudne pregrade koje su najvjerivatnije ventilacija, jedan dio je mat a drugi piano black.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Reklama u novinama u UK:

    [​IMG]
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bolesna cijena.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    3.999 Kuna izadje oko 1.040KM. Ako uracunamo taj 300 Kuna vrijedan vaucer za pre-order, onda je 3.699 Kuna, sto je 960KM.

    1.040KM je 680$.
    960KM je 630$.

    Ako uzmemo u obzir da je u Europi (a poogotovo na balkanu) konzola uvijek skuplja za nekih 100-200$, moze se izvuci da ce u US biti izmedju nekih 400-550$/600-830KM.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    moja predvidjanja su 399 Eura za base model, 449/499 Eura za premium. OK cijena za stvar koju ces koristiti narednih 7-8 godina.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Baš bih volio da vidim toga koji i sad koristi prvi model PS3 i onog koji će koristit prvi model PS4 toliko godina.
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    prve modele uvjek zaobici . kako sma se opekao samo sa ps2 :lol:
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U mene je PS3 80GB fat model, kupljen 2007, ili je 2008, slagat cu, jer se iskreno ne sjecam tacno. Nije originalni model nebi rekao jer mu fale neke stvari, SD card reader, backward compatibility, i sta ja znam sta su jos imale originalne verzije. Ali eto ova me konzola slusa odlicno 5-6 godina vec. I oba originalna controllera rade super, samo im baterija malo oslabila.

    Uvijek sam imao srece do sada (da kucnem u drvo) sa PlayStation-ima. Buraz mi je PS1 kupio 1996, debela verzija, i dalje radi. Cipovali je, i eno je stoji upakovana sa kolekcijom od nekih 30ak igrica. Poigram mozda 3-4 puta godisnje. PS2 slim verziju sam uzeo cim je izasla 2004 (tek tada 2cu uzeo, nije se moglo finansijski prije), i ona radi bez problema. Nisam je cipovao, samo sam originale igrao na njoj. Samo je izvadim kad mi se igra God of War 1-2, GT4. Koliko sam na njoj CoD 3 online igrao, imam sati ja mislim kao na Bf3. :D Moja prva online igra na PS.

    Nadam se da ce i sa PS4 biti tako. :)
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na PS1 (prva verzija) sam imao problema sa nekim kuglicama pored lasera. Bile su prilicno jeftinije, pa nije bio problem, mada znam servise koje su za to uzimali po 100KM. PS2 slim i dan danas radi bez problema ali skuplja prasinu, jer je emulator daleko bolji. PS3 40GB se pokvario milion puta, ali se mogao popraviti fenom :) Znaci prvu verziju vise nikad.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    inFAMOUS Second Son

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto tako. PS1 radio dok nije laser skroz oslabio, što je normalno, posebno kada je vrtio samo kopije. PS2 debeli slupan nogom :D PS2 slim prešao brda i doline, laser oslabio. PS3 nisam imao, ali evo znam lika što drži igraonicu i od prvog dana mu i sada rade plejke, Xboxa se namjenjao :D
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam imao mali PS1, i problem mi je bio samo zagrijavanje konzole, kad se zagrije slika na tv.u se zamrzne, pa morao puhati u konzolu da se ohladi :D
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Ovo su svakako dobre vijesti ;

    http://www.vg247.com/2013/06/01/ps4-won ... m-yoshida/
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Planetside 2 na PS4 :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj PS4 sve bolji i bolji. Mislim da ce mnogo PS2 značiti za PS4. Masivna je to igra.