SP 2010 Južna Afrika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, May 12, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ista, znaju glumit.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    kad je Puyol trebao dobit drugi zuti za ono hrvacko bacanje kad ga je Robben prosao :D Al nema veze hup Holland hup :D
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    epilepsija ih strefila, pogotovo veceras :lol: :lol:
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Holandjani da. :)
    Zasluzeno osvojila Spanija. Steta samo sto nisam dobio na kladionici, morali su oni cekat produzetke da daju gol.
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Spanija zasluzeno uzela, tu nema dileme. Posteno su oderali Holandjane.
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Koje smece, sa 8 golova osvojit svjetsko. Pa vi serite po Italiji.

    A Robbene konju pa Misimovic je poslao Casillasa po cevape, zasto ne mozes i ti?
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    :D ja i dalje ne vjerujem da ga nije mogao preci
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Španija je zasluženo osvojila, mada se utakmica mogla riješiti već u regularnom toku da je sudija bio na nivou.


    Uz samo dva primljena i činjenicu da ih je čekao bunker protiv ostalih ostalih ekipa.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    vala baš,svi bunker protiv spanaca :S ja sam veceras zadovoljan sudjenjem,niko nije perfektan.spanija zasluzeno,holandija par prilika i sve ofulali,ko im je kriv :)
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Eto, rekao sam na početku da je za mene Španija najveći favoriti pa neka admin slobodno locka ovaj thread :D
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vidovit si. Da ti damo funkciju administratora mozda? :lol:
    Iskreno, navijao sam za Holandiju jer mi ljepse igraju - ali meni ni iz dzepa ni u dzep, ne planiram se nesto sekirati 8) Sljedece prvenstvo uzima Brazil 110%.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Hehehe, to su i ptice na grani znale, pa cak i Kemal Ahmetovic :D

    Holandjani znaju nekad dobro odigrat, a kao sto sam i prije govorio, pa su se neki cudili, Holandija bi bolje igrala bez Robbena. Na stranu to sto on odvuce na sebe par igraca, ali jedino za to sluzi. I trci, sto je bio neciji argument u prosloj raspravi :D Covjek jednostavno ne zna da doda loptu, misli da igra na ulici protiv maloljetnika, a pokazao je da ne zna ni dati gol iz cistih situacija. Od Holandjana je najmanje pokazao na ovom SP-u, jer se od njeg najvise ocekivalo. Sneider je za njega Dzeko :D
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u18P7jdLxPQ&feature=player_embedded[/youtube]

    Dramaticno :)
     
  14. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ma veceras su pojedinci pregrubo igrali, a sudija je dosta tolerisao samo zato sto je finale u pitanju. Onaj start De Jonga, tj udarac nogom u grudi, je bio za direktni crveni karton. Btw. De Jong je ranije bio kickboxer lol, izgleda da ne moze da se oslobodi nekih poteza, pa ih prebacio u fudbal :smt003.
    Spanija zasluzeno dobila nema sta. Eto, prvaci kvalifikacione grupe gdje igrala BiH, sad prvaci svijeta :p

    edit: evo ga bas ovaj detalj sto je ahmet postavio. Inace lik je fakat ranije bio kickboxer lol :smt003
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    da se robben nije zajebavao mogli su holandezeri ovo dobiti u regularnih 90min. ovako nisu ni mogli protiv solidnih španaca ali i webbera koji je apsolutno svaki duel što se kaže 50:50 sudio u korist španaca. španci su mi se večeras zgadili za sva vremena. oni njihovi dosadni i beskorisni pasevi u zadnjoj liniji, zatim bacanje ko da imaju epilepsiju ko da igraju balet a ne fudbal. i nek mi još neko kaže da italijani simuliraju! :evil:
    engleski sudija idiot umjesto da svira faul nad eliom i onaj korner za holandiju koji se vidio sa marsa on svira gol aut a iz tog napada španci postižu gol :S
    sve u svemu najgore svjetsko po kvaliteti fudbala koje sam ikad pratio.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Forza, da su ostali bez De Jonga, popusili bi u regularnom sa 2+. Ionako su ih ganjali po terenu gdje su htjeli, mozes mislit kako bi im bilo sa 10 igraca. Eto sad je jedan korner odlucio utakmicu :roll: Da je htio navuc Spancima, svirao bi im onaj penal.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    šta bi bilo kad bi bilo to stoji. isto vrijedi onda i za de jonga. komotno je mogao onda i iniestu isključiti ako ćemo tako i dati mu drugi žuti u 2. poluvremenu. činjenica je da su španci igrali ko pi*kice i na apsolutno svaki kontakt teatralno padali ko da ih je boing 747 pogodio lol. i ne zaboravi španci su ti koji su dali gol nakon što je heitinga dobio crveni a ne obratno.
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kakvo crno simuliranje!? Vi bas ne vidite dobro ili ste mrzitelji Spanije!? Dajte konkretan primjer kada su simulirali!?
    Sudija je solidno sudio, samo sto je trebao De Jongu dati crveni karton za onaj kung fu, ali ga razumijem jer ipak je finale i trebao je onaj korner svirati.
    A ovi sto kazu da Spanija daje malo golova, pa i ne davali malo kad svi, ama bas svaka ekipa protiv njih igra bunker.
    Spanija je bila bolja usvakom segmentu igre i potpuno zasluzeno pobijedila i osvojila titulu!

    Nego, Forlan dobio Zlatnu loptu, Mueler Zlatnu kopacku i nagradu za najboljeg mladog igraca i Casillas Zlatnu rukavicu.
    Volio bih da su Xavi ili Iniesta dobili Zlatnu loptu, ali je stvarno Forlan bio odlican na turniru. Jedan go je dao iz penala, a ostali su bili van 16-erca. Naravno, i Mueleru svaka cast. Trebali su i njeg nominovati za najboljeg igraca turnira. Bice od njeg igracina.

    Evo mog Dream Team-a:
    Casillas; Ramos, Puyol, Friedrich, Lahm; Schweinsteiger, Xavi, Sneijder, Iniesta; Forlan, Villa
    U obzir sam uzimao samo igrace prve cetiri reprezentacije.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    a ne kopo ti ja po yt da ti dokažem da su španci simulirali. villa a posebno iniesta je u nekoliko navrata pokazao umijeće simuliranja kojega se ni pippo inzaghi ne bi posramio. da ne idem više u spam ja više neću da razglabam o ovome jer sam GLEDAO tekmu svojim očima i znam šta sam vidio. end of story.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Holandjani nisu simulirali. Van Bommel osim sto udara kao u UFC-u, dobro je odglumio onaj start Inieste na njega. Mislim da je tad Iniesta dobio zuti karton. Iniesta (50kg) bacio je Van Bommela (100kg) od sebe jedno 3m, a uvis oko 2m. Mislio sam nece ga sastavit ni 5 hirurga, kad na ponovljenom Van Bommel skace kao Yelena Isinbaeva.
     
Thread Status:
Not open for further replies.