Stabilizator napona.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dejson, Jan 29, 2010.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prije ce biti low-level nego standardna... meni recimo samo graficka trosi 300w :)
     
  2. dejson

    dejson Aktivista

    Ha ha ha, dino73n, u svoj ovoj tuzi se i nasmijah.

    Sta ces, tako mi grah pao.
     
  3. dejson

    dejson Aktivista


    Sto se tice mene, mislim da ce mi biti dostatno. Na istu uticnicu kacim racunar, monitor sporet, TA pec i switch.

    Salim se. kace se dva racunara, dva monitora, linija, kablovski modem, lampa, maleni switch. 8 Uredjaja, valjda nije puno.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    A jesi li razmisljao o nabavci AVR (kao sto ti i naziv teme kaze), znam 1001 slucaj gdje je rijesio strujne i naponske probleme jednom za svagda, i samo da znas UPS≠AVR, i obicno jeftinja rjesenja UPS+AVR su krsevi.
     
  5. dejson

    dejson Aktivista


    Pa i mislio sam da mi mobsterc preporucuje AVR. A to bi mi najvise i odgovaralo jer mi zaista nije bitno hoce li mi se racunar ugasiti kada nestane struje, a nije je nestalo na mom podrucju ima bar godina dana. Tako da ne vjerujem da sam toliki peh da cu raditi nesto extra bitno u tom trenutku.

    Medjutim zbog problema koje imam ( maticne ploce izgaraju same od sebe ) ipak bih uzeo jedan kvalitetan AVR i nije mi zao dati pare na to, jer steta koju poslije mogu imati ako ga ne kupim i upogonim moze biti 10 puta veca.

    Ili ja nisam dobro shvatio ili mi je mobsterc upravo dao idealno rjesenje ili ti nisi procitao mobsterc-ov prijedlog ( sumnjam ). Ukratko ako ne ovo od kolege mobsterca onda sta uzeti. Znaci koji AVR. Na njega bih kacio samo racunar i monitor, eventualno kablovski modem.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pardon, my bad nisam procitao post do kraja vidim svi se odmah nalozili na pricu oku UPS-a :) , mobsterc-a to je dao rjesenje.
     
  7. dejson

    dejson Aktivista

    Nisam ni sumnjao da je njegov prijedlog na mjestu zato se i zbunih. Uglavnom njegovo rjesenje ce biti implementirano u slijedecih nekoliko dana. Bolje i slabija grafa ( 4850 ) nego 5770 u vitrini.

    Iako je upitno koliko je ona zaista slabija od 5770. Ovo je samo konstatacija a ne pitanje da diskusija ne bi krenula u pogresnom smjeru.

    Hvala vam u svakom slucaju na korisnim informacijama i expressnom rjesenju problema koji imam ( sam imao ).
     
  8. dejson

    dejson Aktivista

    Izvinjavam se na 2 posta zaredom ali....

    Evo sad sam malo rovio po forumu i citao neke teme. Kad primjetih da je kolega "vutra" na temi koja se tice Mass Effect-a2 rekao da mu se znalo desiti da zaglavi u zidu, plafonu, prozoru itd sto se tice ove igre. Nije OT nastavite citati. I ja sam igrao istu igru i zaglavio ( zato sam pomislio da je grafa u pitanju u prvi mah, iako je u sustini bug najobicniji ). Medjutim nakon restarta racunar se nije vise upalio.

    Znaci ja sam ubio svoj racunar restartom. Moze li to dati neke indicije sta je moglo stradati prilikom obavljanja takve operacije, napomena je da mi je i prosla maticna ploca stradala na apsolutno, ali apsolutno identican nacin a napojna je radila kao bombona ( koju sam radi odmazde rastavio na sitne dijelove i bacio u smece i pored toga sto je bila ispravna ). Simptomi

    Znaci u tom trenutku kada se srkne napon iz uticnice javi se neki problem smetnja interference ili sl sto mi ubija plocu. Mislim da znam da uredjaji prilikom paljenja povuku nesto jaci napon nego sto inace rade tokom svog normalnog rada....

    Pa eto ako neko iz ovoga moze zakljuciti sta je u pitanju.... Da razrijesim i tu dilemu a ne da lutam okolo kao lovac u tami.
     
  9. GW

    GW Moderator

     
  10. dejson

    dejson Aktivista

    Da da, rekao si mi to vec jednom. Podstanar sam tako da ne mogu da ih gledam a gazda sigurno ne zeli ulagati u to. Meni jedino ostaje da kupim AVR, koji ce nadam se sve to ipak uspjeti ispeglati. Ali bih volio da mi neko kaze: to ti je podnapon, prenapon, amperaza, ovo ono. Da li da stavim jaci osigurac i od koliko ampera itd.... Kako izmjeriti napon na liniji. Govori mi kolega da ima neki aparat koji mjeri 24h pa se onda softwarski izvuku podaci i dobije neki prosjek.

    Znaci, danas racunar, sutra tv, prekosutra nesto drugo ili trece. Kad sam ovdje doselio crkao mi je glavni osigurac i neki kreten iz OKI-ja je pijan dosao sa svojim deristem ( dijete od 5 godina ) i zamijenio glavni osigurac. Ja sam bio na poslu.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Kako će ti neko preko foruma reći do čega je? Fino zovni električara i zabavite se sa multimetrom.
     
  12. dejson

    dejson Aktivista

    Rekao sam da ne zelim da zovem eklektricara niti da placam ista jer idem odavde u junu. Ne zelim ni fenfinga ulagati.

    Al' nema veze. Ovdje uvijek neko nesto pametuje. Znam i ja da mogu tako, ali sam eto trazio neko misljenje. Ako ne mozes da ga das onda uredu,
     
  13. GW

    GW Moderator

    Izvini što ti pametujem. Ubuduće neću. :wink:
     
  14. dejson

    dejson Aktivista

    Nemoj zamjeriti ali znam da sam mogao googlati koji sahatak i pronaci sve potrebne informacije ali ovako postavim pitanje za koje ne mislim da je glupo. Jer je situacija kakva jeste i mislio sam da ce mi neko reci nesto tipa, druze smanji amperazu na osiguracu, jer pustaju previse jaku struju ( ovo lupam naravno i ne znam da li je to moguce uopste.) ili nesto slicno. Znaci uvijek moze postojati neka banalnost koja rijesi probleme koji izgledaju komplikovano. Ili nesto recimo ovako. Ako ti je frizider spojen na tu uticnicu odmakni ga jer stvara magnetno polje koje itd itd...

    Jedan prijatelj je rijesio ogroman problem sa grafickom kartom na XP-u tako sto je uklonio TV kartu koja mu je stvarala neke frekvencije koje su dolazile u konflikt sa grafickom ( ovo mu se desavalo samo sa ATI grafuljom ). Meni ovo nikada nije i ne bi palo na pamet. A covjek je ekspert u svom polju, tako da se znao uhvatiti u kostac sa ovim problemom. Kako ne znam.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Ne znam prevesti ovaj termin na naš, pa ti evo na engleskom. To dakle ti radiš:

    Wishful thinking
    "Wishful thinking is the formation of beliefs and making decisions according to what might be pleasing to imagine instead of by appealing to evidence or rationality."
     
  16. dejson

    dejson Aktivista

    Na zalost ako mi zelis suknuti moras mi prevesti jer ti se ja nish ne razumijem u engleski.

    GW ne razumijem te sta zelis postici. Reputaciju vec imas. Ne kontam.