syss htpc

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by syss, Oct 14, 2008.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    novosti:

    zamijenjen e2200 sa e4600, prodana avermedia speedy i kupljen compro e700, pa nakon toga terratec cinergy dt2400.

    e sad priča :D

    compro ima jednu super funkciju da sa ni jednim mogućim dostupnim driverom (official, beta, modani) neće raditi na vista mce kak je to zamišljeno. prekucao sam cijeli internet i izgleda da je fora u nekom dvb-t freq locku koja je razjebana na relaciji live tv - vista mce - e700 driveri (znači detekcija kanala radi normalno u visti, ali live tv je problem). kanale sve nađe i sve super, ali na live tv-u ništa, tu i tam koji zvuk, ali obično blank screen "program is not running". brdo problema naokolo sa tom karticom i vista mce... nekima radi, nekima ne, pogađajte u kojoj sam ja skupini :(

    kako sam karticu uzeo jučer u vemilu i poučen servisnim iskustvom na kompletnom paketu nisam napravio ništa osim stavio karticu u komp, tako da sam danas uspio vratiti natrag compro i zamijeniti je za terratec cynergy dt2400 koja: RADI! :)

    na sveopće veselje ova kartica uredno dopušta kompu da se ugasi, standby preko ms daljinca radi, paljenje isto tako, komp se automatski pali da snimi materijal zadan u epg-u, a od prije koju sekundu sam vidio da nakon snimanja komp uredno ode natrag u standby.

    još jedna ne-tako-krucijalna stavka je da terratec osjetno brže šalta kanale od avermedia speedy modela + avermedia je tu i tam znala zaštekat na milisekundu tokom live gledanja jer živim u području od posebne državne skrbi oduzimanja tv signala, no međutim terratec nema takvih problema (compro je štekao najjače sa svojom aplikacijom, koja je naravno radila, te je znao ostat kompletno bez signala).

    tako da je moja preporuka: umjesto 450kn za avermedia speedy rađe uzeti za 399kn terratec i uživati u dualtuner modelu... jedino fali mpeg4 podrška na terratecu, ali mislim da ćemo preživjeti i bez toga. zapravo postoji ovo tako da ako baš zapnemo preko noći u hd-only signalu, možemo kupiti ovo po popularnoj cijeni od 50kn ili jel... internet...

    odoh gledat duhovni izazov koji sam koristio kao test materijal za snimanje :D

    p.s. vista codec pack nema ni jedinog problema od kad sam ga stavio (3-4 mjeseca negdje), gleda se divx, xvid, mkv, wmv i uglavnom svašta + titlovi.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da i dalje koristis onaj ref. cooler za hladjenje? Karticu si mijenjao radi tog "laga" od 1 sekunde ili zbog tih problema sa gasenjem?
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    da, da ref... ma evo sad mogu uspoređivati on i off sistem kad ga mogu ugasiti preko daljinca i mogu ti reć da mora biti apsolutna tišina sa zatvorenim prozorima i vratima da bi skužio rad kompa.

    kartica je mijenjana isključivo zbog dual tunerstva i dodatnih funkcija snimanja/gledanja, ovo ostalo mi je sve više-manje nebitno.
     
  4. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz Syss.
    Ja koristim na racunaru Vistu(64bit) i Xp.Vistu koristim na Panasonicu TV-u a XP za PC , e sad pitanje za tebe bili i ja mogao onako postaviti Windows Media Centar kao sto si tebi sve fino onako nastimao , jer eto ja koristim svoj racunar kao HTPC pa imam dosta HD filmova i divix-a muzike svega , najvise me zainteresovalo oni coveri bas extra izgleda . Sad sam nesto hodao po WMC ali tesko se ondje snalazim definitvno.Pa ako ti nije tesko da napises sta si sve radito i kako :S nadam se da netrazim puno od tebe :) :oops: :oops: :oops:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    stari moj ovo tu sve napisano je valjda pola toga na kakve sam sve probleme nailazio... nema ti bez gugalanja i trial/error metode.

    mislim nemoj se ljutiti, ali pogledaj datum prvog posta ove teme kad sam sastavio htpc i pogledaj koliko je prošlo do cover flow pregleda.
     
  6. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ok , nema problema.Hvala u sakom slucaju na ogovor.
     
  7. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Syss par pitanje plss...
    1.Kako si postavio IDBM u video browser ?
    2.da li moze za divx-e coveri da rade kao za mkv ?
    3.Stopali tebi nekad film u media browseru.

    Stavljan je Windows 7 64bitna, problemi sa kodecima su samo takvi jedno radi drugo ne radi :D ako ne bude islo ovako stavlja se 32 bitna verzija..........
     

    Attached Files:

  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nema to veze, codeci su napravljeni da bi se sa njima mogao peglati :mrgreen: Ja bih ti savjetovao da jos jednom pregledas temu, pogotovo zadnje syssove postove...
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    1. manualno preko salami's movie organizer, nema druge + metabrowser za covere i fanart
    2. naravno, mediabrowseru je totalno svejedno koji je format materijala
    3. nikada

    w7 će imati u sebi podršku za divx, mkv i slično koliko sam ja vidio, naravno valja čekati finalnu verziju jer to nije trenutno moguće. šta ne stavi vistu gore nego w7 rc?
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Hvala na odgovoru.
    W7 je boli glava sto bi rekli nasi ljudi :) dosta je brza od Viste i ljepsa ( za mene ) a vidjecemo mozda se i vratim :)ako sve ovo ne bude radilo kako treba..
    Super je rijesio sam i za divx-e hvala puno .
    Ne znam umene trokira mkv-e u media centru hmmm ne znam sta bi moglo biti.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    gle nemreš ti ništa ozbiljnije raditi na kompu kojem je komletna platforma u rc statusu.

    mislim možeš, ali onda se pripremi na neočekivano :)

    dok epgstream ne izda podršku za w7 i sam w7 službeno izađe, ništa od mene... ma mislim niti nema potrebe jer sad napokon ovo radi super.
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Syss imali kakvih programcica za (covere) dokumnetarce ? Dali nesto ovako postoji kao sto je Salamis Movie Organizer.....
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Mozda grijesim, ali tesko ces automatski naci covere za dokumentarce.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa imaš programe koji generalno skidaju covere, mislim da ne postoji program specijaliziran za covere dokumentaraca :D

    napravi folder, zapucaj u njemu video fajl i uz njega sliku imenom folder.jpg koju si skinuo sa gugla i rename-o.

    done ;)
     
  15. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    OK to , a dali ce prikazivati na WMC ? kao sto radi sa ostalim filmovima ...
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    naravno.

    btw. možeš i probat sam :D
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    @sys
    imam par pitanja što se tiče wmc:
    - dakle ti savjetuješ da se korisiti vista codec pack 5.3.1 skinuo i instalirao
    - player Media Player Classic Home Cinema ili nešto treće

    Šta mi još treba da proradi video u WMC, mkv,avi divx i sl
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    vista codec pack i nemaš tu šta dalje... nemreš ti koristiti neki 3rd party player ako si u wmc-u.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    Da potvrdim i ja da sve radi sa vista codecima što se tiče videa. divix,xvid, mkv i sve ostalo što sam probao..
    Instalirao medai browser i to sad izgleda jako doboro, nekako mi je nestabilno izgledao kada sam media browser skine covere i ostale stvari sa neta, pa sam instlirao meta browser i sa njim sve ručno podesio baš kako i želim i sad je to više nego odlično.

    Imam par problema, probao sam par stvari za remote
    ultravnc, realvnc rade odlično ali kad je mce u full rezoluciji na tv, preko remote imamo samo crnu sliku.....

    prevodi za filmove neki rade a neki ne, recimo, jesil možda primjetio koji najčin je najbolji što se tiče prevoda?
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    .srt u istom folderu i sa identicnim nazivom kao i video fajl..