Tastatura ERGO sta kupiti ???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Feb 4, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovako, 100% uzimam novu tast, a odustao sam od gaming opcija tipa g15, g19, sidewindera i sl.

    U opciji su mi ostale dvije tastature a glavni prioritet je udobnost, wireless jeste prednost ali ne i prioritet kao sto vec naglasi glavna mi je udobnost, multimedia isto tako u drugom planu.

    1. Logitech Wireless Keyboard K350 920-001996 (ja naginjem na ovu zbog garancije i Logitech® Unifying receiver jer vec imam jedan mis sa ovom tehnologijom)

    [​IMG]
    http://www.logitech.com/index.cfm/keybo ... 4&cl=us,en

    2. Microsoft Natural® Ergonomic Keyboard 4000 B2M-00012 (dobio sam potvrdu od pouzdanog clana foruma da je pravo udobna)
    [​IMG]
    http://www.microsoft.com/hardware/mouse ... px?pid=043

    Ja vjerujem da su obje tastature i udobne i vrhunske ali buduci da su preko 120 KM prvo ovdje da provjerim da li je itko koristio ovu Logitech Wave seriju (ne mora biti bas ovaj model) i kakva je sa strane udobnosti (0-100% ocjena recimo). Buduci da cu u 7-14 dana poruciti jednu od ove dvije bio bih zahvalan za bilo kakva iskustva ... Citao sam nekoliko recenzija od obje tastature ali nesto vise vjerujem clanovima HWB tako da ne morate slati nikakve linkove recenzija.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja imam wave, ali nisam nasao wireless, da jesam uzeo bi je :)

    nejse,

    tastatura je dobra, udobna, kao i svala logitech, malo, malo je bucnija.

    tu MS-ovu sam kratko koristio i mogu ti reci da je, sto bi se reklo, perverzija sto se tice udobnosti. tako mi je legla da je to cudo. Odavno nisam bio tako odusevljen rasturom.

    Koju god da uzmes, po meni, neces pogrijesiti. Obje su odlicne.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dobio sam cijenu za ovu Microsoftovu i ispod 90 KM me izadje sto me pravo iznenadilo, tako da i cijena naginje na njenu stranu ali cekam jos koji dan i komentar prije narudzbe.

    EDIT: sada gledam obje imaju male ENTER-e ali hajd pretrpiti cu to jb ih mali ENTER.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod mene je normalan enter.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa cijenama idu oko 20-30 USD-EUR-FUNTA na eBay u konacnici, a narucio bih je kod sebe u firmi u svakom slucaju iz bezbroj razloga :) u svakom slucaju hvala za info, a koliko sam cuo od jos par ljudi za ovaj Microsoft svi se kunu da udobnije tastature nisu probali tako da ce ovo izgleda biti zavrsena stvar, ali mi je rok isporuke 4 sedmice, valja se strpiti :) .
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    koristim vec skoro 4 godine microsoft ergonomic natural 4000 v1.0 keyboard, tastatura je udobna, i zahvaljujuci njoj sam naucio brzo kucati
    sto se tice entera on je malo problematican dok se ne naviknes na velicinu, kasnije bude ok
    nije mi jasno kako cijena ovakve tastature moze biti 120km kod nas, kad sam je ja prije te 4 godine platio 101km a u paketu je dosao jos onaj mis v3000, od 0 do 100% dao bih joj 90% zbog softvera koji dodje uz nju
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nije 120 KM, wave bi me izasao oko 120 KM a ova microsoft nesto ispod 90KM, istina da si ti to povoljno dobio jbg. sta cu sada koliko je toliko je bitno mi je da je provjereno udobna a cijena za sada manje vise sta je tu je jbg.
    EDIT: kada smo kod softvera osnovno i glavno sto me zanima da li ima makroe ??? a nema garant vec isto kao i kod black value pack serije softvare pretpostavljam.
    Gotovo narucio sam je stize za mjesec dana EN layout, saljem utiske u ovu temu kada stigne.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    softver se znao ponekad srusiti, a sto se tice podesavanja mogle su se ove dodatne tipke nastimati za neke osnovne operacije i pokretanje odredjenog programa, sto se tice funkcionalnih tipki F1-F12 svaka ima odredjenu funkciju u office softveru kada se iskljuci flock, vise se i ne sjecam svih mogucnosti koje sam imao uz taj softver jer sam ga brznom svjetlosti obrisao sa racunara, za tastaturom znam sjediti 14 sati dnevno, a tada svaka tastatura postaje neudobna
    EDIT: evo sta se moze podesit na tastaturi s1 s2
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da samo znas koliko si me obradovao sa ovim s2 , to mi treba (a ostatak je koliko vidim standardan microsoft software za tast), jer sam uzeo MX Performance od Logitecha ubjedjen ono 1000% da ima i makroe jer sam koristio G500 par dana koji sa istim softverom (setpoint) ima mogucnost staviti macro na svaku tipku. Medjutim stize MX Performance a macro 0 poena, a cesto mi treba za neke serijske operacije tako da ce mi na tastaturi doci bas extra.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Treba napomenuti da Wave nije bas "prava" ergonomska tastatura posto ima samo djelomicno zakrivljen raspored. U svakom slucaju radi se o dobroj tastaturi, a mozda ti igra vaznu ulogu i sto je bezicni model u pitanju.

    S druge strane, spomenutu Microsoftovu tastaturu koristim vec 2-3 godine i poprilicno sam zadovoljan, prije svega tipkama, mada bi samo tipkanje moglo biti "tise". Ko odradi par godina na ergonomiji, ako ne koristi notebook racunar ili neku drugu tastaturu svaki dan, povratak na klasicni raspored je vrlo bolan :)
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nakon realno pogledane situacije i mojih potreba, ipak sam narucio Microsofta i jedva cekam da stigne, nije wireless ali jbg. nije da cu je nesto i nosati biti ce na desktop racunaru tako da zica ne smeta. Hvala svima na pomoci jer fakat da nisam pitao ja bih narucio wave, a cini mi se da je Microsoft ovdje pokupio vise simpatija i da nisam pogrjesio.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Da neotvaram novu temu. Dali neko ima iskustva sa Logitech Ultra Flat? Imao sam namjeru da poslje 7 godina promijenim tastaturu pa mi ova zapala za oko. Izgledom neizgleda lose samo neznam kakva je u praksi a i nemam iskustva za flat tastaturama. Takoder me interesuje dali je tesko se navici na sa normalne na flat tastaturu?

    Uglavnom bilo koji komentar je pozeljan da mi olaksate kupovinu.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Probao je ja bas neki dan, i sve je super sto se kvaliteta tice, ali nema sanse da ja radim sa onako zbijenim tipkama jednostavno presitno za moj ukus. Opet ti kazem sto se tice kvaliteta standardan je Logitech-ov.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Ma jasno mi se sto se tice kvalitet zato sam se i odlucio za logija, samo sam htio da cujem utiske od ostalih. A vidis sto se tice tipki kako su "zbijene" to nisam ni primjetio!
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovo mene nervira kod ovih reduce size tast. i nije za bezbrojne sate provedene za tast. vise je sminka

    [​IMG]
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Možeš li nabaviti kada htjednem ovu k350? Davno sam je skužio. Inace nigdje nisma ni nasao log. wireless tastaturu pa mi jedno preostaje neka narudjba.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Moze rok isporuke 7-14 dana je trenutno.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije probelm. Ako se odlucim, javim ti.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko negdje naletio na wireless tastaturu na prostoru BiH ? Od ovih "jacih" proizvodjaca.

    Danas naletih na jednu DELL tanku. Fantasticno izgleda, kvalitetna na dodir. .kad ono, desktop set. Sta da radim sa mišem.

    Još uvjek ne kontam kako ih nema na ponudi.