Treba mi kuciste i napajanje za 8800GT

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sephiroth?, Feb 2, 2008.

  1. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

    Konf je slijedeci:

    Gigabyte P35C-DS3R
    Intel Core2Duo E6550
    Club3d 8800GT 512MB (radi na 600/1800)
    2GB DDR2 800MHz

    Problem mi je sto imam jos 180-190KM za kvalitetno napajanje i kuciste... Imate li kakvih preporuka, htio bih jos misljenja, jer na jednom mjestu cujem da je Chieftec s****, na drugom da je odlican, na trecem neku drugu preporuku (preskupu). Volio bih solidno kuciste, da komponente nisu skucene i preblizu, a da je napajanje jace (zbog 8800GT) neko. Moze i odvojeno jedno od drugog... Hvala
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Chieftec napajanje od 450W i kuciste Chieftec/Antec/Sharkoon/Coolermaster.
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    Dobra su i Aplus kučišta,samo ih je teže naći.
     
  4. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

  5. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

    Jos uvijek sam u dilemi... Naime kupio sam Chieftec-ovo napajanje od 450W... Ostalo mi je josh kuciste. Sta mislite na: http://www.diskont24.com/product.php?pr ... =46&page=1
    Radi se o MSI ANDROMEDA MDC-811 kucistu... Mogu ga nabaviti bez napajanja za 30KM (15€), novo...
    P.S. izgled mi i nije toliko bitan koliko je interijer kucista, hoce li sve ici kako treba... Brinem se jer se ipak radi o 8800GT, a zivotni vijek ostalih komponenata (diskovi itd...) mi je poprilicno bitan! Nije mi problem da ga i malo modificiram (fleksarica i dodatni ventilator). Hvala puno...
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je tipicno noname kuciste, dakle ne valja. Gore sam ti napisao koje proizvodjace da ganjas.

    Ali i ono ce posluzit svrsi.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi kakvo Chieftec kuciste - ko tenk su.
     
  8. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

    Cisto informativno: u cemu je razlika izmedju kvalitetnijeg kucista, i ovoga? Znam da je glupo pitanje, znam da ima velike razlike, od kvalitete do svega ostalog, ali u cemu je tacno ta razlika? U kvaliteti izrade? Dodacima uz kuciste? Cvrstoci? Meni se ovo kuciste cinilo sasvim ok, izuzev sto nema niti jedan ventilator uz sebe... Pozdrav!
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako ti je ok, onda ga kupi. Razlika je u kvalitetu izrade, cvrstoci, rasporedu ventilatora, prostoru itd.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako možeš uzmi neko fino kućište jer to kupiš jednom i rahat si , ljudi su ti rekla šta i kako. Moje iskustvo sa starim kućištem što sam imao je bilo dimenzija ovog što si ti naveo, prozračno je bilo ko najlon kesa, nikakvih ventilatora nije bilo na njemu unutrašnjost tijesna nema, dok sam imao X1950 tijesno je bilo i gurala se sa HDD-ovima. A temperatura komponenti je bila "po fina", procesor u idel-u je uijek bio 45C,HDD ,matična... kada sam uzeo novu grafičku promijenio sam i kućište ujedno ,uzeo po preporuci forumaša HWB-a CHIEFTEC-a BA-02B-B-B big tower i nabacio ventilator na diskove 90mm i nazad 120mm i prvo što sam primjetio je bila teperatura komponenti, everest je pokazivao 15C manje u odnosu na temperaturu u starom kućištu... na kraju ćeš ti odlučiti šta ćeš i kako ćeš razmisli i raspitaj se, ljudi će ti sa ovog foruma sigurno dati dobar savjet ..toliko o mom iskustvu. :smt006
     
  11. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nije ti ni to sretno rjesenje imho. jaran mi ima isto - bezze poprilicno, a za malo vise se moze uzeti ovaj chieftec BA-02B-B-B sto kolega preporuci...
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    baš isto htio napisati... nemjerljivo je "jači" čif.