Trebali bi znati...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Dec 3, 2003.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Često nas jel tak , zezaju igre kad za pokretanje traže CD , bez obzira što smo prilikom instalacije odabrali FULL.

    Baš znam sa NFSHP2 kad smo se ja i jaran umrežili a imali samo 1 CD nismo mogli igrati.
    Postoji onaj Virtual CD al hadj otom potom...

    Šta želim reći?

    Pa kada želite da vam igra ne traži CD prilikom pokretanja , ili iz potrebe jer sa CD-a konstantno čita neke File-ove dok igrate uradite sljedeće.

    Jednostavno bez imalo mudrolije kopirate čitav CD na disk 'ALI NA SLJEDEĆI NAČIN.JER U SUPROTNOM NEĆE RADITI!'

    kada ubacite CD i umjesto E (ili D diska zavisi da li imate particije) pojavi se ikona igre (autorun file) odmah nju kopirate kao cjelinu.znači ne otvarati sadržaj CD-a nego baš klik na onu autorun ikonu i kopirajte je na disk.

    i kad se kopira na vaš HDD postaviće se kao folder ali sa D ili E diska. Evo ovako npr: NFSHP2(E).

    I onda igra faktički konta da je to zapravo CD .U tom folderu ima autorun ili setup i preko njega instalirate igru.

    Kad se bude igra pokretala sama će pronaći taj folder još uvjek misleći da je zapravo CD i onda će te moći igrati bez CD-a.

    To dobro dođe ili zbog razloga što vam CD stvara buku ili ako je CD slab a igra direktno dok igrate skida file-ove sa CD-a onda igra gubi perfomanse i ide sporo.


    Eto , to je to.Provjereno radi...

    Sad ako ste već ovo znali nemojte me pljuvati odmah.

    ja sam svoj napisao u slučaju da dobrodođe onima koji to nisu znali...Znači Forget virtaual CD jer svakakoi onako i ovako morate kopirati čitav CD...
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    E neznam da li sam te dobro skontao ali kada mene muci ovo kao u tebe
    ja napravim Image CD ( CCD) i pokrecem ga preko Deamon Tools-a

    sve radi OK !

    P.S. mana ovoga je to sto kada pravis Image CD-a, na disku ti zauzme ok 700 mb po jednom CD-u !!!
    :(
     
  3. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    ok

    Pa i ovako ga moras kopirat na HDD.ma nema veze važno je da fercera.