Trebam Grafičku do 100KM

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Denyboy, Feb 18, 2008.

  1. Denyboy

    Denyboy Novi član

    E ovako da pojasnim.

    Imam ASUS P4B-m matičnu koja čini mi se podržava AGP 4x

    Imam P4 1.6 Ghz i 384 RAM-a.

    Ali imam Geforce4MX 440. Pa bih htio kupiti novu grafičku. Pa da mi neko preporuči.

    Znam da je staro za novije igrice, ali meni je cilj pokrenuti DOOM3 i Half-Life2 i slično što bolje.

    Kakvu grafičku preporčujete do 100KM.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    7600GS u AGP izvedbi (ako nadjes).
     
  3. Denyboy

    Denyboy Novi član

    po tvojoj preporuci našao ASUS N7600GS SILENT/256 MB DDR2 AGP , ali 190KM. Preko stoje.
     
  4. GW

    GW Moderator

    On je vjerovatno mislio na polovnu.Ti hoćeš isključivo novu?
     
  5. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Pa razmišljao sam o novoj, ali može i polovna, ali ne znam koliko je rizicno i gdje bi mogao naci polovne.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    ECS ploca (integrisana grafika, PCI-e) i Athlon 3000+ procesosor (754 socket) je 150km novo u radnji. Rijesi se tog jada i uzmi ovo. Mogu ti sve komponente sto imas u centralnoj osim grafike.
     
  7. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Nesto isuvise povoljno zvuci. A ionako nemam dovoljno kesa za to sve i jos i graficku. Nekako mi bolje sad za sad graficku uzeti samo. Jer cu za otprilike 8 mjeseci novi PC uzimati.

    A ovaj AMD ide na 2Ghz, zar je drasticno bolje u odnosu na mojih 1.6 P4.
     
  8. GW

    GW Moderator

  9. ming

    ming Veteran foruma

    Kad bi na tom AMD-u probao igre koje hoces da igras, samo bi rekao FAKIN SUPAH. Skocio bi u zrak i caknuo petama kao u Alan Fordu ep. Frit i Frut.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Džaba ti to pričaš sulu. On je već sebi zacrtao šta će uraditi. A i neka uradi. Poslije će vidjeti da li je pogriješio ili ne.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eno citam, lik na P4 na 2,4GHz nabacio 3850 512MB AGP karticu, cijena kartice je cca 450KM. :lol: :lol: :lol: :lol:

    Na P4 na 2,4GHz, jos se ne mogu prestat smijati... :lol: :lol: :lol:
     
  12. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Ma vjerujem vam ako kažete, ali šta ću kada imam samo 100 a za cirka osam mjeseci kad kredit otplatim uzimam novi PC.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda nemoj nista ni uzimat jos. Strpi se s tim sto imas.
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Uzmi nekog heroja od npr. ati radeon 9600xt ili nvidia 6600.
    Za hl2(orange box) i doom3 ti ne treba jace ako hoces na medium detaljima da igras..
    Ako ces uzimati taj komp uskoro,te karte su jos na cijeni pa ih mozes kasnije i lako prodati..
     
  15. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Haj vec kad smo kod toga zainteresira me. Mozes li biti konkretan gdje bi bas za 150 mogao nabaviti i koju specificno maticnu i procesor.
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

  17. Talnay

    Talnay Aktivista

    Ma, ako znas nekog ko bi ti to sklopio, mozes to naci polovno a dobro. Samo se udubi u http://www.market.ba ili ovdasnje oglase po forumima. za 100 KM nadjes plocu i procesor, a jos 50-70 KM kakvu 6600GT ili 1650pro... jos 50 km - 512 mb rama...
    Samo treba strpljenja i traziti... ;)

    Javi sta si odlucio :D
     
  18. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Evo kontam još da izganjam neki keš.

    Fora je što ne mogu da nađem takvih polovnih procesora i maticnih da uzmem. Razmisljam o obje opcije. Ovih dana ću se na nešto odlučiti. Neću da žurim da se kajem.

    Šta mislite valja li ovo za moj pc, cijena mi odgovara.
    ATI RADEON 9800 PRO AGP 128Mb/256 bita
    ili
    ATI Radeon 9600 Pro - 256 MB


    Valja li vama ovo:
    http://www.market.ba/oglas/87260
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    Bolja je 9800 pro...
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ako dobiješ taj radeon 9800 za male pare, uzmi ga i završi sa tim već.