Tuzla wireless city

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sgtPepper, Sep 25, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sarajevo X
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    O tome se već duže vremena govori. Bilo kako bilo, jedna pozitivna vijest. Doduše, radiće se o veoma maloj brzini pristupa internetu, što i nije opravdan razlog za negodovanje s obzirom da će to koristiti barem 25-30% stanovništva, a pored toga je i besplatno.

    Džabnoj se kobili ne gleda u zube. :mrgreen:
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Dobra ideja u svakom slučaju. Samo treba pričekati i vidjeti rekacije ljudi kakav je brzina interneta, stabilnost ... Nije bezveze Tuzla kanton sa najmanjom nezaposlenosti u federaciji.
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe tesko da je to besplatno..... neko mora da plati za to, a tesko da ce to biti Jasmin Imamovic is svog dzepa(npr da proda svoju a kucu il stan ili slicno)...prije ce biti da cemo mi to iskihati negdje drugo, kroz poreze ili obavezu pokoravanja zakonima koje namece opstina, evropa itd unistavajuci tako SLOBODU , privredu i zdrave odnose u drustvu....ja bih radije da se ukinu porezi, ne treba niko meni pomagat, hvala Vam lijepo na pomoci, nego radje ruku sto dalje od mog dzepa, a ja cu se snaci za net i sve ostalo....
     
  5. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    ja mislim da je ovo samo pred izbore ;)
     
  6. Toka

    Toka Aktivista

    Zivi bili pa vidjeli :) .Valjda ce biti nesto.
    Kad narod s laptopima izvrsi ofanzivu na cesmu. :mrgreen:
     
  7. Levat

    Levat Novi član

    ma ko njima vjeruje.... mislim bilo bi dobro da se to desi... ali ipak mislim da je Zatan jednim dijelom u pravu... te pare ce oni nekako uzeti od nas...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bilo kako bilo, bolje da ih uzmu za to nego da od njih naprave vikendice.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako se zaustave na ovome, to je isto kao da nista nisu ni uradili. Samo se nadam da im nece trebat 5 godina da pokriju cijelu Tuzlu.
     
  10. teo

    teo Novi član

    besplatan "wireless" u gradovima nije nista novo pa cak i da ima internet.

    Wireless community-i postoje u BH vec dugo no u veoma su losem stanju heb ga treba para. Jedina razliak ovoga je to sto ih je grad to pokrenuo :D
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Besplatan wireless u Tuzli je jedini besplatni internet u BIH, ne uzimajuci u obzir one koji se kacaju na tudje adsl wlan mreze:)


    i da, radi, danas sam se prikopcao preko telefona, 3.4 stranice, msn, skype..
    i pici:)


    dodushe u centru grada :)
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I ti izgleda nisi izasao iz Tuzle dugo. Mozda je najveci po pokrivenosti, ali definitivno nije prvi i jedini.
     
  13. TopniK

    TopniK Komšija

    A zna li neko o kojoj će se brzini raditi i na kojem principu će to funkcionisati? Mislim, da li je u pitanju jedan izvor određene maksimalne brzine pa onda korisnici dijele tu konekciju?

    Možda zvuči glupo i možda se neću dobro izraziti, ali nekako mi to nelogično jer bez obzira kolika izlazna brzina bila, ako je samo jedan izvor, onda će to biti sporije od Dial-up pristupa. Ako brzina 1 mb (megabits) neka se prikači 100 korisnika, onda će imati svako po 10 kb (kilobits) odnosno 1,28 KB (kilobytes) - ovo u zagradi navodim da ne bude zabune.

    Logično da će izlazna brzina biti veća od 1mb ali opet, bez obzira kolika bude, ne radi se o ovih gore bizarnih 100 korisnika, nego o mnogo većem broju.

    Sa druge strane, bez obzira opet na dostupnu brzinu, dovoljno je da neki kreten počne skidati neki veći file i automatski će povući maksimalnu dostupnu brzinu. Morali bi nekako ograničiti pojedinačni pristup - protok...

    Nemam pojma, nemam predstave...
     
  14. GW

    GW Moderator

    Ograničen je, ne brini se. Neće tu biti p2p downloada i rapidshare-a.
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    da znas ko je Munja , nebi to napisao :lol:
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma



    a gdje to ima jos besplatni wlan internet a da ga ne krades od komsije? i da je pusten za siru upotrebu?


    reci pa da posaljem jasminu mail kako sere da je prvi besplatni wlan internet u bih:)
     
  18. GW

    GW Moderator

    U Sarajevu bar na 10 mjesta.
    Čak ga i mamin rođak što ima piceriju stavlja uskoro. :lol: :lol: :lol:
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    gdje u piceriji?
    :D:D
    moras da jedes, da bi koristio internet:)
     
  20. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ima vise od 10 sigurno, covjek koji je otvorio internet klub u blizini nabavio wireless, pola komsiluka se nakacilo, kaze da nema bolje ponude u gradu :lol: