Unreal 4 market place radovi

Discussion in 'Igre i konzole' started by RaP, Jan 22, 2016.

  1. RaP

    RaP Komšija

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Super, mogao bi se ovdje fin dzeparac obrnuti
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koliko je trebalo da stave na marketplace?
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    posto je projekati stvarno kompliciran pa jedno 5 do 6 puta su me vracali da ispravljam bugove i kompatibilnost sa novijom verzije enginea.
    2 mjeseca od dana prijave pa do danas.
    Sljedeci projekat ce biti puno jednostavniji pa ne ocekivam duze od 15 do 20 dana.
    Stvarno imaju taj quality control rigorozan.

    Ovo je dobro i nek se vrti na market place svaki drugi posao potpisi NDA pa radi kada zavrsis nemas prava ni nasta.
    Ni na screenshot.
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    84 kopije prodane do sada sto je Epic uredio ovo do jaja, ali 84 iznenadjen sam stvarno
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Svaka cast Lave! Stvarno lijepo izgleda.
    Koliko % unreal uzima sebi
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    30 % uzme Epic 70% Developerima ide
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Posteno mada mozda si nisku cijenu stavio kako se krecu slični projekti po cijeni
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma


    Au, odlicno :D
    cestitam
    slatka :)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Bravo maestro!
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel' tajna druze koliko love po "komadu" tebi tacno ide ?
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    15*0.7*1.75
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Svaka cast! Mislim da ce prodaja samo rasti, jer eto ako je sad 80tak komada, neka stoji jos par godina ubrati ce se dobra lova, a do tada imas motivacije da postavis jos radova.

    Ako sam dobro pratio kroz forum da ti je ovo manje-vise bio nekakav vid hobija, ali sad ce biti i motivacije da se napravi stogod jos.

    Sto se tice cijene, bolje da bude pristupacna pa da neko kupi i 'tek tako da isproba' nego da se forsiraju neke vece cijene koje odbijaju kupce.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Svaka cast. To se vec moze i fulltime raditi :D
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Hehe hvala drustvo :)
    Ma je hobi vise ali eto do sada sam radio samo na NDA ugovore, ali i ovo dobro dodje.

    A sto se tice cijene isao sam na to kao sto rece donjapa, pristupacno isproba vidi radi li ili ne radi, cak sta vise vidim da su neki kupovali par puta sa iste adrese vjerovatno za druge radove komercijalne ili sta li vec.

    Na kraju krajeva trenutno radim za 460 KM mjesec da ode jedan pack dnevno opet vise zaradim nego ovako sto ustajem u 7 do 16 : 00 h, bem ti drzavu :D

    A bice jos koji pack,predao sam vec jedan malo jednostavniji ali vrlo interesantan


    Sada radim na ovom weapons pack barem 5 modela ciljam do sada imam HS-9, M70- Yugo i Spas 12 je gotov HI i LOW poly.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. RaP

    RaP Komšija

  17. efo

    efo Komšija

    Svaka cast buraz, samo naprijed. Batali taj posao od 460 KM, ako vec nisi, i vrijeme trosi na ovo, super ti ide :)
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Hehe hvala drug ma posao je pod moranjem do 12 mjeseca, ali je ide fino ovo na market placeu, bice jos koji pack vec radim na trecem
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    A ja bi ga bas posavjetovao da ostane i na tom poslu, a ovamo sebi zaradjuje i pokusa nesto ustediti/napraviti (ili sta vec ganja). :D Freelancer poslovi, a evo i ovo, uvijek ide gore dole, i nikad ne znas sta se moze dogoditi, pa je uvijek dobro imati backup dok se ne osigura stalno primanje.

    Ne znam kakav je posao u pitanju, ali ako te bas ne izrabljuju onda se drzi toga i radi ovamo da izgradis reputaciju, tek toliko ce ih to kupovati, a vjerovatno i sam znas da nekad ce se nesto prodavati, a nesto nece. Nemoj se zaletiti da sve napustis :smt001

    A na temu, samo radi, vidim u komentarima da vec ljudi prepoznaju kvalitet i vracaju se da kupe opet (te to javno iznose), a i cijenu si stavio pristupacnu da vise prodas - pametno :D Dosta ce ih vjerovatno pack uzeti tek tako da ga ima zbog povoljne cijene, kasnije kad se ima reputacija je lako za neke "premium" stvari nabiti jacu cijenu.

    Sretno.