vinjete za sloveniju

Discussion in 'Generalna diskusija' started by BodySnatcher, Jul 19, 2011.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav,za par dana idem autom u ljubljanu,pa me interesuje da li se vinjete kupuju na
    granicnom prelazu prilikom ulaska u sloveniju ili na naplatnim kucama na auto-putu.

    hvala.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja koliko sam upucen, a pricao sam sa par jarana koji su isli tamo, tu te i uhvate, jer trebas valjda na samoj granici negdje kupiti, ali nisu se bas potrudili da to ljudima objasne ili oznace negdje. I onda meni se cini 150€ ili 50€ kazna sto je nemas, plus sto je jos moras kupiti.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nije bas tako. Odmah na granici imaju mjesta gdje se prodaju vinjete, jedino je fora sto moras otici jedno 50 metara na parking i vratiti se da kupis vinjetu. Osim toga carinik te uredno upozori da trebas kupiti vinjetu. Za 7 dana vinjeta kosta 15 € i to je najmanji iznos.
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

  5. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    hvala na pomoci ...
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    lijepi se u gornji lijevi (vozaceva) dio sajbe. ima se uzeti prije granice. a i odmah iza.

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Svaka pumpa u krugu od 100km od granice ima vinjete. I austrijske i slovenske.
    Odmah poslje granice na macelju imas mjesto za kupiti, kao i na pumpi 10ak km poslje.

    Kazna ako te ufate je 800 eura koliko znam za sloveniju.

    Ja sam par puta vinjetu za sloveniju mazao labelom prije ljepljenja, pa je onda opet na slo - aut granici tusnem za 10 eura :) Uvijek neki bosnjo hoce da ustedi koji euro :)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Treba to kupiti odmah na samoj granici, jaranu bilo mrsko stati tu, kontao uzeti na prvoj pumpi u Slo. Medjutim, policija ga zaustavi u tih par kilometara izmedju granice i pumpe, 300 euricha kazna bila.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onda je usao na autoput, ako je isao na Macelj onda nije bilo samo par kilometara, ako je gdje drugo opet je sam kriv :mrgreen:
    Kako god prije svakog ulaza imas brdo sansi da je kupis.

    [​IMG]