vjetrobransko staklo....

Discussion in 'Generalna diskusija' started by BodySnatcher, Sep 4, 2011.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    ..pri ulasku u EU.
    naime,iz objektivnih i subjektivnih razloga,put u Sloveniju sam odgodio za 13.09.2011.
    viewtopic.php?f=6&t=27349
    medjutim,neki dan sam se vracao iz SA i na karauli sa kamiona spadne kamen i osteti mi
    sajbu.napukla je u donjem dijelu,iznad haube,nekih 10 cm,sad me interesuje hocu li imati nekih
    problema na granici, il' cu morat' mijenjati,sto bih rado izbjegao.

    znam,treb'o sam doplatit' jos 50 km za osiguranje stakala na autu ...

    pozdrav!
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sad ne znam gdje je tačno ta pukotina možeš li je zamaskirati brisačem? Inače to ćeš morati kad tad uraditi jer nema šanse da prođeš tehnički to ti prvo gledaju, jedino ako imaš štelu ili si u sbk, ovdje bez problema i bez štele. Moguće je da će vremenom ta pukotina rasti kako staklo bude postepeno pucalo.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako ti vide to na granici nema sanse da prodjes.
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za ubuduće, broj tablica se uzme od kamiona, pogotovo ako je vozio tucanik a gore nije bio pokriven teret, i policija se zovne te ide na štetu firme.

    Ne znam odakl si, ni koje je auto, ali vidi u Novusu koliko košta nova šajba kod njih, jer da je malo udubljenje, to bi se i dalo smolom ispuniti. Ovako ti ostaje da zamijeniš :)
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma.u me jbm meni danas isto udari kamen i osta rupica u staklu. Imali sanse da sa tom smolom rijesim sirenje daljnje pukotine i gdje ?
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Novus ti je rješenje kolega, možda nekih 20-30 maraka košta. Meni je udario isto tako, ima nekih 7 godina, i smola drži i dan danas, a još i grijana šajba, sve radi bez problema i nema uopšte širenja pukotine. Svaka preporuka za njih, profesionalni su i brzi :)
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ona staklena masa sto pune rupice, drzi ko i normalno staklo. Ovdje firme daju dozivutnu garanciju. I ako se nesto desi s tom rupicom, mjenaju sajbu besplatno. Tako da.
     
  8. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    hvala na komentarima,posto sam "od tuzle" skoknut' cu sutra do novusa,da vidim postoji li mogucnost da
    se napuklina maskira.
    posto cu u SLO ostaviti hrpu love,izdatak za novu sajbu nije u opciji.
    inace auto je skoda fabia,sa kojom sam u zadnjih 2 mjeseca koliko je imam,im'o
    "bedova",koliko sa legendarnom "dvicom" nisam u 15 godina.

    pozdrav.
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    meni je tako frcnuo kamen ispod tocka kamiona koji je prolazio u suprotnom smjeru a uopste nije prevozio nista. ostala rupa u prvom sloju sajbe pa sam u novusu radio, doduse u sarajevskoj filijali, izaslo me 40KM. drzi manje vise normalno vec godinu i po.
    medjutim ako ti je ciknula sajba 10cm ne vjerujem da ce ti pomoci ikakva reparatura, to na granici vide iz aviona. ne vjerujem ni da ce ti raditi reparaturu u novusu. ja kad sam radio dosao je momak kojem je udario nosac brisaca u sajbu kad ga je mijenjao, ciknula je tako nekih desetak centi i rekli su mu da tu nema pomoci.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni je tako brisac opalio po sajbi bez metlice i puko je samo prvi, tanki sloj, sajbe nekih 10 cm linija u dnu. Nisam nista dirao i ne siri se dalje a i ne vidi se i nikakvih problema. Zasto tu nema pomoci kad i nije neki problem? :D
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    zato jer se ne moze napraviti da se ne vidi, a njih na granici ne zanima ni koji ti je sloj pukao niti koliko se siri...
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene se uopste ne vidi jer je na zatamnjenom dijelu sajbe i ispod brisaca, iso preko granice 100 puta niko i ne gleda :D
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    tebi je smijesno ali ja ti kazem kako jeste, a to je da sa slovencima nema sale. taj ako je neraspolozen gleda i gume. meni 100 puta na granici nikada nisu trazili saobracajnu, pa mi ove godine zatrazise.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo ja sada bio u Novusu zaljepio sajbu 45min traje 45 km. Kazu ljudi da se nece siriti dalje.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni traje 7mu godinu, a ti možeš i auto promijeniti do tad :D, ako su tako rekli neće sigurno, budi bez brige :)
     
  16. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    bio sam u novusu par dana prije puta i u opciji je samo zamjena sajbe.
    odlucio sam ne mijenjat',na granici nisu ni pogledali auto,pecat na pasos
    i vozi.

    pozdrav.