Win10 boot

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 7, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne zatrapavam originalnu temu. Brisao stari HDD i uz put obrisem boot desetke. Pokusao je vratiti na X nacina ali nije uspjelo. Mene zanima kojeg se vraga boot nalazi na random hdd-u sistema koji je na SSD-u ? Evo podigao sam sistem i boot se opet nalazi na istom disku, istoj particiji:

    [​IMG]

    Znaci ako izvadim disk ili crkne, opet sam ostao bez sistema. U racunaru je 120GB SSD, 320GB HDD i 1TB HDD.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    istekaj sve hdd-e ssd-e na koje nece ici sistem i samo ostavis sistemski i onda instaliras.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    A to mu ga dodje jedino rjesenje pa kada mi ne bude mrsko, ponovo cu ga instalirati. A i recovery boota je cirkus. Poptrosio sam sat vremena i nisam ga mogao vratiti. Dok je to na sedmici bio jedan klik.
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da ovdje pitam za pomoc, posto naslov teme bas odgovara.

    Sinoc mi win10 odradi automaric update i par puta se resetuje i ugasi.

    Danas upalim komp, kad krenu Repair i samo u krug. Kad iskljucom Automatic repair, dobijem poruku da je cng.sys missing ili corrupted.

    I recoverya ne mogu nista, ni u safe mode, ni system restore, ni reset cak ne mogu uraditi...

    Ima li pomoci ikakve?

    Radio sam chkdsk i scf /scannow i nista.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije odgovor na tvoje pitanje, jer ga ne znam, ali sa win 10 sam imao toliko problema i toliko puta sam ga morao reinstalirati ka sve winse do sada. Evo upravo ponovo radim reinstalaciju :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    win 10 na nekim konfiguracijama radi odlicno a na nekim obicno nakon update zeza
    kod mene na laptopu starom 10 godina sa jednojezgrednim celeron procesorom radi bez greske dok sam na dekstopu imao bruku problema,sa rezolucijom,sa driverima,sa aplikacijama...sa odzivom na klikove,itd itd
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma sve je radilo odlicno do ovog updatea koji je ocito nesto pobrkao.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    obrisi rucno taj zadnji update
    udji u update pa idi na update history i tu imas instalirane update i imas iznad "unninstal update" i obrisi neke od zadnjih dana pa vidi hoces li sta rijesiti
     
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa ne mogu uci u windows, ni u safe mode, niti uraditi system restore, niti reset. Ne mogu bukvalno nista.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    eh onda si na***ao :D
    ne gine ti formatiranje izgleda
     
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Cini mi se.

    Napravio sam na drugom racunaru recovery usb, ali s njega nece da boota, samo stoji onaj windows logo.

    Uspio sam sa win7 recovery diskom doci do cmd-a i ostalih recovery opcija, ali nema fajde, kad uradim scf scan kaze postoji problem ali ne moze ga rijesiti, a vidim da se pojavila i neka particija x: koja je pretpostavljam bas recovery, ali ni s njom ne mogu nista.

    Nemam win10 dvd posto sam upgrade uradio pa cu danas kreirati jedan da vidim ima li pomoci.


    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da ti je taj update ostetio i recovery particiju,koju win sam formira i sluzi upravo za to sto pokusavas

    win 10 ima bruku nekih opcija za popravke sistema ali izgleda da to i ne radi onako kako je zamisljeno
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Veceras cu ako nista pokusati uraditi backup dokumenata, pa i u krajnjem slucaju formatirati disk.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa zar ti nisu dokumenti na drugoj particiji?
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Dignes live Linux sa sticka i spasis dokumente, nije neki problem ako je sve hardwerski ispravno.
     
  16. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jesu, imam jos jedan disk, ali ostalo neke sice na desktopu. Elem, uradio clean install i spasio mi je sve u Windows.old folder. Samo sam se zeznuo kod kreiranja diska sa Microsoft cration tools, nisam obratio paznju i napravio x86 disk, pa sam svakako morao jos jedan format :D

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Super pa si vratio. I meni tako ostane sitnica na deskopu pa ih zaboravim backupovati.
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma ja, ne upalim kompjuter nekad po sedmicu pa ostane.

    Medjutim, porazavajuce je da ni pored recovery diskova nisam uspio popraviti, cini mi se da mi je vise problema stvorila ta recovery particija koju win10 pravi, nego sto bi mi eventualno pomogla.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk