windows 10 driveri i rezolucija problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by zippoo, Aug 21, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa znaci mogli bi driveri na nizim winsima, to je onda do tog posljednjeg updatea!? Ja pitam mozes li na win 7 instalirat drivere ti kazes ne moze.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nismo se nesto dobro razumjeli
    driveri za ovu karticu su radili na 4 windowsa :D
    na XP,na win7,win8 i win 10,sve do anniversary nadoradnje od prije par dana
    tako da je nesto do nadogradnje 100% ali nije mi vise ni bitno
    posto nismo mogli nista rijesiti,moze se ova tema i zakljucati,sto se mene tice
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    to sto je nekad radilo nista ne znaci, mozda je crkla grafa pa sad ne bi radilo ni na jednim winsima, ako hoces da utvrdis da li je do nadogradnje probaj grafu na drugim winsima.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve to.. ali kako vas toliko mrzi formatirati disk i dizati novi sistem a hocete koristiti windows. Ljudi vuku neke bugove i pizdarije po godinu dana jer im je mrsko dici sistem i potrositi sat vremena postavljajuci programe i profile na istim. Pa to je prva stvar koju radis kada provjeravas ispravnost hardvera ako ga ne mozes osposobiti na trenutnoj win instalaciji.

    Manje ti je vremena trebalo da instaliras win7 ili koji vec stariji sistem ili da testiras sa linuxom kako ti Mujka savjetuje i provjeris da li tu radi nego sto si potrosio vremena kontajuci na ovoj temi sto sta kako ne radi. Eno lik na drugoj temi.. fromat sistema zadnja opcija. Pa deveraj druze sto se mene tice.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa nije mi mrsko ako bas moram...sada sa win 10 je to puno lakse i brze nego je to bio slucaj sa recimo XP pa i win 7
    sada ne moras instalirati drajvere,samo od graficke ,podesis sve na racunaru za 15 minuta i ostaju ti jos instalacije programa

    ja sam prekucer uradio restart racunara (format) i za sat vremena sam ponovo instalirao sve programe koji mi trebaju i to mi nije nikakav problem bilo

    ali necu da se vracam na durgi sistem ispod win 10,grafu cu provjeriti kada budem jos sta caprkao ili cistio kuciste,pa usput
    kao sto reko,siguran sam 99% da graficka nije crkla ali je MS nesto sjebao sa zadnjom nadogradnjom u pogledu drajvera
    nije prvi puta da ne radi catalyst centar na windowsu,i prije se to desavalo,vazda bili neki fixovi i modifikovani drajveri
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa neces se vracati na stari sistem vec ces instalirati stari sistem da vidis da li na njemu radi. Ja sam provuka 4 ssistema dok sam se uvjeruo da mi je zvučna pokvarena ..i bacio je. Za to mi je trebalo manje vremena nego sto si ti proveo na ovoj temi a da sam kao ti ostao na win 10, i dans bih nakon godinu dana kukao kako nisu izasli valjani drajveri za nju.

    Ta praksa, ne instalira mi se sistem.. to se tako ne radi ako provjeravas ispravnost hardvera. Ti ces moci razbijati glavu u nedogled, da li su drajveri ili je riknula.. sa takvim stavom.

    Nakon detektovanja problema, ako ne rade driveri, isntaliras ponovo win 10 od nule. Ako opet ne radi, vratis se odmah skroz nazad na win7 gdje je prije radila. Ako ne radi tu, kanta. Eventualno kod kolege provjeriti na njegovoj ploci.