Windows 7 - ping problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Elegance, Jan 27, 2010.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Pozz,

    Naime istalirao sam jucer Windows 7 Proffesional i imam problema sa pingom u igrama Call Of Duty 2 i 4.
    Naime, kada provjeravam server (preko Xfire i Ingame) pokazuje da je ping 20 (kao i sto je bilo na XP) ali u igri ide i preko 50.

    U obje je igre tako, googlao sam dosta je raje imalo slican problem ali nisam nasao rjesenje.
    Takodje i download/upload je ok kada radim test na speedtestu. Znaci ping je OK samo ingame ne valja.

    Nadam se da je neko imao slican problem i da je rijesio.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    drug ping 50 ti je extra. čisto sumnjam da neko u bih ima ping 20. ja bih pjevao kad bih imao ping 50...
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koja je postavka za cl_maxpackets? Sto imas visi broj ovdje (100 je max koji dozvoljava engine), bolje se "ljepe meci", ali je ping visi. Kada stavis pakete na neki mali broj (PAM mode ne da ispod 30), onda drugim izgleda kao da lagas, tj. preskaces pa te teze gadjati, ali je i teze pogoditi - i manji ti je ping. Stavi \cl_maxpackets 100, pa stavi na 30, pa vidi kako se mijenja ovisno o tome.
     
  4. Elegance

    Elegance Aktivista

    Sve ja to znam , igram duze vrijeme cod2&4.

    Do konfiga nije, ping 20 mi je bio na bihnetu a sad 50+ .
    Na stranim 20-30 vise nego sto je bilo i nego sto pokazuje ingame i preko XF.

    Izgleda da se ja vracam na XP ili cu ovaj da ponovo instaliram :( .

    poz i hvala na odgovorima.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    malo pretjerujes drug.... ali neise ;) ping na xf-u ti je mal zato sto se tu salju paketi male velicine, ali ti kad igras, tu ima dosta vise paketa (i od tebe i ka tebi), i dosta vise bandwidtha se trosi, tako da ne mozes ocekivati isti odziv.....