Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako ces onda na njega instalirati 64 bitni update?
     
  2. josip122

    josip122 Novi član

    Necu ja nista, to mi je on sam ponudio, nisam ja nista trazio, mogu li ikako ukinuti ove update da mi ih ne pokaziva vise?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je cudno kako ti uopste pokazuje te update ako si na 32 bitnom win... Ako ti smetaju desni klik na njih i hide update.
     
  4. josip122

    josip122 Novi član

    Evo sad gledam i vidim da mi je 64-bitni windows, a instalirao sam 32-bitni siguran sam 100% i do nedavno i je bio 32-bitni.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da nisi pomjesao x64 i x86 ?
     
  6. josip122

    josip122 Novi član

  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa sto ce formatirati, rekao ti je gore da je za njega to isti OS :lol:
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nisi razumio sta govorim, windows 7 pro je bio i njega sam instalirao bez formatiranja.

    Sada sam formatirao (kako su me uputili ) i instalirao ultimate verziju...
     
  9. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Problem: prilikom ulaska u windows (desktop) pojavi se crna slika i mis, moze se uci samo u task manager na ctrl+alt+del, dok u safe mode moze uci u desktop. Zna li neko do cega je?
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    uninstaliraj drivere od graficke u safe modu pa restartuj i probaj. Ako ne mogne opet u win onda udji jos jednom u safe mod da instalira grafu kao standard vga adapter.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Pored ovog sto je dmr spomenuo, provjeri i situaciju sa aktivacijom Windowsa.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam jedno pitanje-molim za pomoc !

    Uradio sam reinstalaciju Win7 OS-a, naravno sve programe sam morao ponovo instalirati npr IrfanView.

    Kada otvorim folder sa slikama ili video datotekama nema mi pregleda/animacije sta taj fajl sadrzi...

    Tesko objasniti, ali npr fajl neke moje slike i gore desno ima "more options"/large icons...

    Znaci, povecao sam font slike u pregledu foldera i umjesto da vidim svoju sliku, ja vidim onu crvenu animaciju irafan-a (onu kao shortcut tog programa na desktopu ili kada je pregled fajlova u tom folderu slozeno po listi)...

    Otvorim folder sa slikama koje sam prebacio sa foto-aprata, sve slike imaju numericki naziv i imam po 100 slika u jednom folderu, moram klikat pola sata i otvarat slike dok nadjem onu koja mi treba i pamtiti kako se zove ako mi opet zatreba :(
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Otvori folder, idi gore lijevo na "Organizer", zatim: folder and search options, view..

    Ako je štrigirana opcija: "always show icons.." skloni kvaćicu. Zatim ok.

    Inace, to se ne zove animacija. Animacija je kada se nesto "krece". U ovom slucaju te mini preview slike se zovu thumbnails.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nails, ti si legenda :D Hvala ti punoooo

    To je to !!!

    Edit, sta bi ja bez vas .... :wink:
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada igram recimo BF3 i u pozadini ide muzika. Ako se desi veca explozija, nest sto bas ima basa, muziku u pozadini smanji u tom trenutku pa dodje onda sebi. Ne znam kako se taj efekat tacno zove al ise radi o maskiranju onog drugog tona.

    Da li se moze podesiti da mi to ne radi jer se sjecam da mi jedno vrijeme toga nije bilo. Muzika u pozadini je normalno isla. Integrisana je zvučna sa ga770taud3 ploce.

    Ugasio sam ovaj exclusive mode u driverima pa cu da vidim ima l ipromjena.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    to neki kao auto level, pa sto je glasniji zvuk smanji da sve bude ujednaceno. Probaj naci u opcijama posto nisam nikada naletio na slicno na kompu :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo gledam ali nista slicno ne nalazim. Razlog zastvo ovo trazim jeste sto mi bass, ako ga malo pojacam preko EQ, pokrije srednje i visoke tonove u pjesmama. Pa kontam da je to vezano i sa ovim gore iz prvog posta. A znam da moze gejming bez da mi utice na muziku u pozadini.

    Recim ona ovoj pjesmi: http://www.youtube.com/watch?v=VMWHU4ssGLo

    Svaki put kada udari bass intenzitet ovih "gusli" se smanji. Nije ako levelujem u EQ sve skoro u istu liniju al icim pojacam bas odmah neko auto-balansiranje.

    Takvo ponasanje recimo nije kod telefona gdje sam koristio svakakve EQ, odnosno, nije do slusalica koje koristim.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tek sad vidjeh ovo, da ti nije mozda ukljucen "loudness equalization"? Sounds > speakers > enhancement
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bude ni jedan mod ukljucen pa ni EQ. Gasio sam to..
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo citam kao je Sality (NBA) virus jako opasan.

    Sadrzi odredjene crve koji pomazu sirenju infekcije (Worm is named Win32/Stuxnet.A) :D

    Pozeljno je napraviti reinstalaciju OS-a.

    Kod mene se sistem boot-a sa sistemske rezerve od 100 MB.

    Znaci, imam particiju C, D i tu sistemsku (boot) particiju od 100 MB.

    Pitanje : da li je neko formatirao tu particiju, da li to smijem formatirati ili sta napraviti ?

    Imam plan sve formatirati...