Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moze li se kako na windows 10 mobile koristiti miracast ili screen mirroring ?
    kupio sam novi tv,sony i ne znam kako se ovo cudo koristi a imam L640

    i jos nesto,ima li neka aplikacija za virtuelni aljinski ,da je mogu koristiti i za televizor ?
    jer sa daljinskim je sve neupotrebljivo
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ti mobitel nema Ir blaster ne možeš ni koristiti kao daljinski. Ima miracast ali ga nisam nikad koristio pa guglaj za više informacija.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Za screen mirroring idi na settings, system, display, connect to a wireless display. Bitno je da je tv i mobitel na istoj mrezi.
    Kod mene radi savrseno na L950 i sony tvu, doduse nije mirroring nego coninuum preko wifi sto je jos bolje...


    Sent from my Lumia 950
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    skontao sam evo kako ide youtube preko telefona,dovoljno je uci u youtube aplikaciju i u settingsu upariti uredjaje i onda sa mobitela mozes slati klipove na tv
    a ostala povezivanja nisam uspio napraviti ali nisam imao vremena da to kako treba uradim

    a sto se tice ovog tvog nacina,je li moram biti konektovan na televozior ili je dovoljno da su oba uredjaja na istoj wifi mrezi ?
    ovo pitam,zato sto kod mene pod setings,display,nema opcije wirelles display
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Tapatalk za windows mobile ne postoji?
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Postojao je do nedavno... ne znam sta kakva je sad situacija...
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Postojao je, bila je neka Classic verzija i Beta verzija (kao nesto novije), e sad trenutno nemam pojma ali je sigurno bio nekada...
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Nema na store..ili treba setati sa store na store..ne moguda vjerujem da nema..pa to je najvaznija aplikacija meni npr


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemoj nas store koristi... Bilo je prije par mjeseci, ne znam sad
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Ma izgleda da nema..evo switchovo na us regiju ali mrka kapa..jel moguce da su ga skinuli sa store supci?


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema ga na store ipak, barem na ovim starim linkovima. "The product you're looking for isn't here anymore". Pojma nemam, nije nemoguce ni da su odustali od WP
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  13. kio

    kio Komšija

    Kako me je poceo telefon nervirati. Tacno mi dodje da ga bacim xD. Hocu da slikam i ako ukljucim hrd app crasha. Ne mogu otvoriti viber, galeriju slika, facebook. Svaki put kada uradim soft reset nesto drugo prestane raditi :S. Koristim telefon 10 mjeseci, i skoro od pocetka imam bug da eksterna kartica ne radi kako treba, pa je skeniram sa tool-om i opet nista, glupi bug. Ima li ko kakav soultion, u pitanju je lumia 640xl.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja vam se zivota mi divim citajuci ovu temu. Toliko napljuvaste android a na WP osnovne stvari ne rade. Takvih problema nisam imao na androidu 1.5.
     
  15. kio

    kio Komšija

    Mah no shit :p

    Fakat nisam toliko obracao paznju ranije, sada malo intenzivnije koristim telefon pa se znam da li je do "failed" unit kod mene, ili se to i drugima desava. Znaci ne mozes da vjerujes koliko je bugovit telefon postao. Najgore je sto da kupis pristojan android uredjaj treba ti vise od 500 KM.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i kod mene na kartici ima taj bug ili sta vec
    uglavnom,kada se god restartuje telefon,iskoci poruka kao da treba popraviti karticu samo sto ja to nikada ne radim,samo kliknem na no i sve radi kako treba
    a kod mene evo nakon factory formata sve fercera odlicno,a imao sam problem sa slikama,nije ih uopste bilo u galeriji,nakon sto uslikam
    sreca nije tesko na win10 mobile odraditi restore sistema kada se odradi factory format...naravno prije toga napraviti backup i to je to
    ovo je najbolje odraditi pred spavanje,jer u zavisnosti od aplikacija koliko imate instaliranih,dok se ponovo skinu i instaliraju sve aplikacije,ukupan proces moze potrajati i 3 sata
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Windows Mobile - oficijelna tema

    Telefon koji koristim je koštao 110KM, i osim slabog zvučnika "barata" aplikacijama u najmanju ruku kao SGS6. Bez pretjerivanja.
    Toliko me pozitivno iznenadio da sam isti dan prodao OnePlus3.
     
  18. kio

    kio Komšija

    Koji je to telefon. Neki kinezer. A jbg oneplusone 3, je superiorniji :)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Amazon-ov Blu R1 HD. Jeste OP3 superiorniji (osim po ekranu) ali nije 8x superiorniji kolika je razlika u cijeni.
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Pa kad uze ovo cudo neo? Usutio si se


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro