Windows usporava kad ukljucim servise

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by 3125, Apr 24, 2006.

  1. 3125

    3125 Komšija

    Sinoc nesto radio na kompu, bili pokrenuti yenc powerpost, msn, firefox, word i outlook (nisam bio na sumnjivim stranicama), kad odjednom samo sve uspori. Mogu da micem kursorom, ali reakcija na klik i na sve ostalo preko 10 sekundi. Cekao minutu najmanje da se otvori task manager i onda vidim CPU usage 100% i to services.exe kupi svih 100%.
    Resetujem u safe mod, sve isto u bobu. Nekako nakon 15 minuta uspijem odabrati diagnostic startup i resetujem. Sad pokrenem sve normalno i kontam da ukljucujem jedno po jedno da vidim do cega je. Pustim .ini fajlove u rad (driveri i to), resetujem i dalje normalno. Kontam sta cu prvo od servisa, podrazumjeva se plug and play. Pokrenem njega, kad se komp uspori, ali nije kao prije nego blaze.
    Otvorim task manager i vidim da je CPU usage "samo" 70% (varira). Ukljucim jos neki proces (bilo koji) i ono skoci na 100%. Imam Windows XP Professional SP2 (integrisan) i nemam nijednog registry backupa :( a system restore iskljucen :cry: . Provrtio sam u safe modu registry mechanic, Kaspersky, Avast, AdAware, Spybot i Stinger (jedino stinger nije nista nasao :D ), a ovo ostalo su minorni problemi i viruscici. Inace imam zone alarm.

    Pomazite, ako znate (ovo kucam sa laptopa, nema neta bez servisa :( )
     
  2. Blitz

    Blitz Novi član

    Neznam rješenje tvog problema, ali sam gotovo sto posto siguran da ima veze sa grafičkom. Naime, vidio sam na PCeskpertu, i na još par foruma da ljudima sa 6800GS, u kombinaciji sa 3200+ i nForce4 se to isto dešava. A imam i 2 frenda kojima se ista stvar dešava.
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Samo mala ispravka, ja jos nemam ovu konfiguraciju :D Nije im jos stigla graficka, a maticna i proc su mi u ladici. Imam Asus A7N8X Deluxe, Athlon 2800+ i 9600XT 256MB
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Nije ti taj comp sudjen izgleda... :cry: :smt003

    Moje ti je prijedlog,bjezi sa SP2.;)
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    eno...

    necu da se editujem ti si mi uletio u timing :mrgreen:

    Yebaji ga onda.Cekaj grafulju,pa sve onda fino instaliraj(SP1 obavezno :)).
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Ma vec tri sedmice nisam formatiro i odlicno radi (integrisan sp2). Ne znam koji mu je djavo

    EDIT:Evo sa jednog stranog foruma

    Probacu pa sta bude, mada ne znam koliko je pametno bez plug and play-a
     
  7. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    KAKO RADI ODLICNO KAD imas takve probleme

    probaj sa SP1 kao sto zilo rece
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    De momak ne provaljuj se, znas dobro sta sam htio da kazem, samo flame-as. I prestani prepisivati tudje postove, smisli nesto svoje.
     
  9. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    si vidio ima li shta na microsoft.com?

    btw. 3 sedmice :eek: , ti to redovno :D
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Nista :( A ovo mi je rekord sto sam izdrzo tri sedmice :D Nekako mi fino kad je cist. Ali sad imam previse toga za izgubit, ne smijem format. Evo sad probavam jezik da prebacim pa cu javit.
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Hmm neznam da li je bas do SP2 ili je neki drugi problem uzrokovan tim virusima sto si ih imao pa ostale posljedice, uglavnom ako nije prestalo reinstaliraj windows pa vidi onda hocel stekat, ja sam prije 2 dana stavio winXP sa SP2 integrisanim i za sad nemam nikakvih problema cak mi radi bolje od SP1..al kako kome :roll:
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Ma dva virusa bila. Avast naso jednog, onda kasper drugog, neka sica ne sjecam se ni imena, ali sam gledo na netu i nista opasno ne uzrokuju
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Aha... e neznam prijatelju onda sta bi moglo bit konkretno uglavnom ako ne prestane uradi backup podataka ako nesto imas vazno pa onda format ... znam da format i nije bas najbolje rjesenje svakog veceg problema al eto, uglavnom imas nasu podrsku u razbijanju problema :D
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Radiiiiiiiiiiiii :D Prebacio sve postavke na engleski. Malo me engleska tastatura nervira, ali cim skupim malo hrabrosti pokusacu vratiti na naski. :) Hvala svima koji su pokusali da pomognu.

    BTW prva stvar koju sam uradio jeste registry backup :D
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    1 dva antivirusa ce ti kad tad praviti problem

    2 skini acronis i napravi backup svjeze instalacije ...ako vec svake 3 hefte instaliras bar ubrzaj taj proces ...
    usput acronis meni vraca sistem kroz 11minuta...

    3.mozes slobodno staviti cro ili yu language settings....samo nemoj bs jer ce handriti kod mjenjenja optike (citaj gasenja ide kanala) kopcanja usb uredjaja...itd
     
  16. Blitz

    Blitz Novi član

    Hehe, ja svakih 5-6 dana :p
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemoj vracati na naski. Problem moze biti zbog dva razloga.
    Prvi-IDE driveri se kolju sa sp2. Rjesenje skloni nvidia ide drivere.
    Drugi-Regionalne postavke se kolju sa nekim softwareom. Kod mene je bio u pitanju deamon

    Mozda moze biti jos nesto, ali u 3.5 god koliko ja imam ovu konfu, a slicna je tvojoj, ovi problemi su se javljali sa istim rezultatima kao kod tebe.
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    1. Nemam dva antivirusa, koristim samo kaspera, avasta sam sad nabacio zbog skena, vidim svi ga hvale :)

    2. Hvala na prijedlogu, ali dos majka, nema mi nista draze od format c:

    3. Nije bilo bs bilo je na srpskom