1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Lijepi MIUI i ravni ekran Xiaomija, koristio sam malo više S9 edge i nikako mi ne leži ekran mada ni sam sistem nije nista bolji.

    Vjerujem da je stvar navike al opet definitivno mi bolje leži Xiaomi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    JVC likes this.
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Xiaomi je extra ali iskreno meni je neuporediv sa S9...mislim da ti je stvar navike.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema smisla poredit ta dva telefona.
     
    Sena likes this.
  4. JVC

    JVC Overclocker

    s9 je smece samo tako, precjenjeno govance koje je gore od pola telefona, imao sam s9+ dva dana nikad vise dok sam ziv tako nesto nebih kupio pogotovo radi debilnog eadge ekrana
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod zene S9, zvijer telefon. Ne znam sta to ima za 450e bolje.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    da je 150e sa onim sugavim eadge ekranom,
    nula bodova
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema, ali nema niti skupljeg :D
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    tri sam dana pokusavao sebe da natjeram na s9+, pa ovo pa ono, ali jok, neide mi nikako eadge ekran, baterija tanka, jednostavno mi ne lezi, lijepo ga vratim, i uzmem huawei P20 Pro, i nisam se sekunde pokajao sve je ono sto mi s9+ nije bio, lijep, lezi u ruci, brz kamera ubija, baterija 2-3 dana zavisi od upotrebe, a otprilike ista cijena.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Krenuće nekad Xiaomi putem Huawei-ja i OnePlus-a, onda će Samsung biti povoljan u poređenju...
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Pa hoce, vec su dostigli kvalitetu sada se vise nemoraju boriti za trzisnu poziciju, ali ipak ce biti jeftiniji ovi iz samsunga imaju opasne prenose, citam note 9 starta sa 1000e, ma mogu materi pogoto sto serija note nakon note 5 nije nista nego s8 ili 9 sa olovkom
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I mene je strah da Xiaomi ne pocne dizati cijene kao Huawei i onda smo opet na istom svi.

    Iskreno ja sam prezadovoljan svojim Note 5 ali, ne bi dao više od 3xx km za njega, nema šanse.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa trenutno im je biznis model da ne zarađuju gotovo ništa po prodanom telefonu, kasnije neće biti tako.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bice neki novi "xiaomi" da se progura na trziste :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. JVC

    JVC Overclocker

    Mi mix 2s je vrhunski tekefon, zanemarivo losiji od s9+ ali jeftiniji 350-500km zavisno od mjesta kupovine
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Xiaomi ne zarađuje marke na telefonima al zato Bošnjo uzima kapom.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Eto Xiaomi daje dzaba... A vezano za to da ce nas zaebat kad/ako dignu cijene, pa nece se valjda neko vezati za Xiaomi brand kao sto se veze za Samsung/Apple? Xiaomi se kupuje jer je trenutni best buy, a doci ce neki drugi JiuJitsuX za ljude koji ne pate od branda.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Haker and JVC like this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    skoro sam citao clanak da xiaomi na svim svojim proizvodima ima 5% marzu i da to ne misle mijenjati u skorije vrijeme...mislim da je ovo izjavio njihov direktor i da je upravo to model zbog kojeg i jesu tu gdje jesu trenutno

    a evo novi info,mozda ste vec i upratili...huawei je prestigao apple po prodaji u ovoj godini i trenutno su broj 2 po prodaji u svijetu...mislim da je samsung prvi

    svaka cast kineskim kompanijama a iskreno bi volio da se samsung skine sa trona...jer su do sada uzimali lopatom a davali na kasicicu
    i dan danas je pola njihovih telefona sa ekranima rezolucije 720p...sto je po mom misljenju ne samo sramota,nego kriminalno lose ...posebno na ovim dijagonalama od 5,5+ inca...ipak je 2018. godina
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pomjereni postovi koji se ticu diskusije sta je gore: edge ili notch. Mozda bolje da sam brisao ali eto, imate tamo u Preporuka za smartphone pa nastavite ko ima volju :)
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pitanje za ove sto imaju Note 5 i 5 plus modele. Kada sam kupovao mobitel uzeo sam i tempered glass (sve u Univerzalno), ali ivice zastitnog stakla nisu nalegle i sad ima onaj halo efekat oko ekrana. Jel do zakrivljenih ivica ekrana ili loseg kvaliteta zastitnog stakla?
    Prosli mob. mi je bio bijeli pa to nisam primjecivao, na crnom se bas vidi.