Zamjena kućišta

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Sep 6, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo koji je to dio kucista:



    Vidi se i da je grill prilicno prozracan.
     

    Attached Files:

  3. GW

    GW Moderator

    Možeš taj dio definitivno sa ovim nastavcima uraditi.
     
  4. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Prije svega GW fino odrađen posao.Čestitka !
    Interesuje me ona guma pošto nisam neki vodoinstalater kako ću objasniti trgovcu u vodoinstal. radnji šta želim,kako se zove ta guma, mislim za šta se koristi ? Započeo sam i ja neke radove na mom kućištu pa se nadam da ću ih završiti uskoro jer idem na godišnji odmor.
    :smt006
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    @Setvie
    Zar ti nije jednostavnije skinuti ona dva tri lima od kucista gdje su slotovi za kartice?
    A onaj tamo dio fino busilicom napadnes sa jedno 20-ak rupa :)
     
  6. GW

    GW Moderator

    Kažeš "treba mi guma za pvc cijevi 110mm, komada xx".
     
  7. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Thanks majstore ! :smt006
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Fino odrađeno GW. I ja sam naručio par "modding" stvarčica preko beja pa ću da postavim neke slike kada sve to fino složim ;)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, vec sam skinuo jedan lim ispod kartice. Fazon je sto je cooler takav da najvise puse po onom uokvirenom dijelu na slici, mada je i cinjenica da je pozitivan pritisak u kucistu, pa (vruc) zrak sam izlazi ispod kartice, da se osjetiti kad se turi prst. :smt003

    Ma lijen kakav jesam necu ja to nikad ni uradit. Probao sam otvorit bocnu stranicu, temperatura graficke pala za svega 2-3C, tako da je protok sasvim dobar.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Tvoj me rad zanima. Jedva čekam.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @Looney: daj napravi ono mini-ITX cudo u custom kucistu pa da budes tata-mata modanja. :D
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Sve bi se moglo da se vremena ima a i ono kućište neće biti jeftino za napraviti :D

    @GW
    Biti će nešto od ovog frontiera :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa jebemu, ne moras ga od aluminija radit. :mrgreen: Ideja je pregenijalna.
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Ne. Ali moram od plexiglasa :mrgreen: Bit će nešto od toga čim se počastim vremenom :D
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta mislite o Frontier Wizardu? Cuo sam da se moze dobar moding uradit sa ovim komadom opreme.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma daj sad kakav crni pleksiglas. :D treba ti obicni celik, mozes cak iskoristit obicna kucista, prekratit stranice i sl. :)
     
  17. GW

    GW Moderator

    Kako pleksiglas djeluje na vibracije?
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    :| Ma neću da petljam. Ako ću ga raditi ima da bude kako treba :mrgreen:

    @GW
    Iskreno ne bih znao :S
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja kad skinem stranicu temperatura graficke skoci za 5C! Toliko o dobrom protoku zraka! Doduse imam vent 80mm na bocnoj stranici koji izvlaci vreli zrak ispod graficke!
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma hajde, sklepas kakvo kuciste za pocetak, projekt nije interesantan samo zbog custom kucista. Ili izvalis 200KM za nekakvo Silverstone mini-ITX kuciste. :mrgreen:

    To je fakat lose, imas los protok u kucistu. To sto vent sa strane puse samo kvari protok.