Zastita slika

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pac, Feb 16, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Dali postoji neki nacin da zastitim neke slike od stpampanja, editovanja i importovanja u neki drugi graficki program? Slika nemora biti u jpg formatu moze i neki drugi samo da ga windows moze normalno otvoriti/prepoznati.

    Radio sam neki dizajn za musteriju, medjutim covjeku nevjerujem da moj rad nece iskoristiti prije isplate.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa zar nemaju oni pecati (digitalni) ??? stavis na sliku i to je to
     
  3. extibo

    extibo Komšija

  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    E da na ovo sam mislio !
     
  5. pac

    pac Komšija

    Nekako mi je watermark "malo" zastite, imali jos sta? Kakav je pdf sa zastitom gledao sam da ima raznih opcija kao sto je zabrana printanja...
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Imas tutoriala u PS-u da cijelu sliku prekrijes watermarkovima pomocu patterna. Progooglaj.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Svaki video ili sliku mozes uzeti sa racunara. Watermark ili "ponuda" slike manjih dimenzija je jedino rjesenje.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    :?: :?: :?:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam sta nije jasno. Ako postoji softwerska zastita umnozavanja slike ili klipa, sa pritn sc uzmes sliku a sa nekim programom za snimanja "rada na racunaru" uzmes video.

    Cak i ako je veca slika, sa print sc mozes iz dijelova sastaviti dio po dio. Watermark se najcesce upotrbljava kao i ponuda slike manjih dimenzija.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Hahaha, uredu je Nails :D

    @pac, watermark uopste nije malo zastite, stavis preko cijele slike i gotovo :)
    A pdf nije nikakva zastita, zabranja printanja se ukloni u 2 klika.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma jednostavno vjeruj čovjeku i gotova priča!
     
  12. irhadkul

    irhadkul Komšija

    nista od toga vjeruj,roknes watermark kao sto svi rekose,i on od toga kasnije nema koristi ako pokusa da ukrade.
     
  13. GV

    GV Komšija

    prije nego poslušaš ovaj savjet pogledaj viewtopic.php?f=55&t=26027
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. pac

    pac Komšija

    Bas zbog toga i hocu da zastitim slike :D
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Watermark preko cijele slike je jedino rjesenje sa 20-30% prekrivenosti povrsine, i to da slika nije u velikoj rez. sve ostalo je djaba :mrgreen: jer photo shop cuda radi samo mu daj sliku dovoljno velike rezolucije. Sto se tice patterna preko cijele slike kao zastite tu se izgubi smisao same slike.