Zemljotres

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Jul 28, 2012.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hehhehe,sad skužih da sam izostavio smajlije.Kasno je bilo i pospan sam bio :D
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jako dobro si napisao, pa to za Maje - super, svaka cast.

    ali, ono prvo nisi u pravu...pise drug, bas to pise i upozorava, samo ne pise kad :D
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Upravo tako, evo gdje je isto najbolje objašnjeno, uz predznake, uključujući i onaj da će doći do sve češćih zemljotresa 13:21 (evo čitam da ih je samo u zenici bilo 11 u posljednjih par dana):

    http://www.youtube.com/watch?v=BcNKNz6eDaI

    On-topic:

    http://www.klix.ba/vijesti/bih/cime-bih ... /120731082

    "Brković ističe i kako je Ministarstvo predložilo donošenje novog pravilnika o građenju u tim seizmičkim područjima, budući da je još na snazi pravilnik iz SFRJ, čija je aktuelnost vrlo upitna. "

    Strašno, neka nam' je Bog na pomoći! :smt100
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ljudi ne sekirajte se. Ovakvi se potresi često dešavaju ali ovaj puta blizu većeg grada pa se zato i osjeti. Kažu stručnjaci da je samo negdje malo dalje tek bi se malo osjetilo. Kakve Maje kakvi bakraći :)
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Psihologija je to :wink:

    Covjek sam sebi trazi razumne razloge, pa kad se umiri opet treba naci rjesenje za one bliske sebi, a koji su isto tako ili vise uznemireni :)

    Nisam gledao, ali bila mi tetka na OBN-u i jos na nekoj televiziji, pravo uznemiren intervju...zivi sama na Odmutu, stara zgrada 5 sprat :D

    Mozes li sebe zamislit, sam a sve se trese i otpada malter sa zida, ljulja se luster kao na onom videu :D
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Nije jednostavno onima koji žive gdje je bilo nekoliko potresa u nekoliko dana,ali mislim ovi naši fićfiriš mediji gledaju da ovaj narod i onako izhavješćen još više izhavjeste pa sad ko bajagi naki intervjui i eksperti.Samo pogledajte vijesti:poskupljenja,nestašice,kao da živimo na mjesecu ili na staklu pa kao da ništa nemože nići na ovoj zemlji,a na svakom koraku raspametiše narod svojim glupostima.

    Nećeli Bog dati da se ovaj narod malo prisabere nakon ovog "drmanja."
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Drma, drma... danas cini mi se 2 bila? siguran sam za jedan da je zatresao oko 12h. Probudi me. Nema goreg osjecaja, nego kad te zemljotres probudi.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bila su 2 do sad. Ja sam navikao svaki dan da me zatrese dok spavam. Od kako je krenula ova serija ne znam je li bio i jedan dan a da me nije zatreslo u snu :)
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hajde ne sekirajte se, aktivnosti Afričke ploče tresu Sredozemlje, aktivnošću aktiviraju zaspali Busovački rasjed, koji se pruža dionicom Travnik, Zenica, Kakanj, Sarajevo... U oblasti oko Izmira (Turska) u roku od jedne sedmice bilo je 50 ovakvih potresa, samo sto je to kod njih normalno.

    A rasjedi su ukratko za neupućene.
    [​IMG]

    Crvene isprekidane i pune linije, aktivni duboki rasjedi. ZE-SA bazen (basin)
    Puna linija (utvrđeni rasjed, crveni blok na liniji, je strana rasjeda koja se spušta.)
    [​IMG]
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neku noc galebovi poludili. Nikad ih vise nisam u zivotu vidio, bjeli se nebo i ispustaju zvukove cijeli grad se trese. Garant su namirisali koji potres:grin:

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Čudno je koliko životinje osjete svari prije. Vazda u komšiluku lavež, tako da i ne obražam pažnju, ali one večeri prije prvog zemljotresa se moglo osjetiti da je i lavež drugačiji, mnogo uznemireniji :)
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nemam mogucnosti objaviti sliku trenutno, ali gledao sam stetu ispred ugostiteljske skole.

    U dvoristu skole se nalaze stambeni objekti iz vremena austro-ugarske, 2 stare zgrade oko 100 godina.

    Dimnjak je od cigle i urusava se...policija je ogradila trakom dvoriste skole...

    Kako pada cigla, udara od crijep i sav tvrdi otpad pada u dvoriste skole, tacno ispred ulaza u skolu.

    Ne znam, ali mislim da ce opstina morati nesto napraviti, zbog srednjoskolaca kad krenu s nastavom u septembru.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa zivotinje imaju izoštrena čula kojima mogu da osjete početne vibracije i frekvencije zvukova koji mogu da traju satima prije glavnog udara (za primjer psi)...
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Upravo, vidi cuke alarma:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Zemljotres

    Kad brod tone, prvo brodski štakori napuštaju brod.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  16. Deniken

    Deniken Aktivista

    Evo ga opet trese. Jeste li vi osjetili?
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jel potvrdjeno? Ja nista nisam osjetio.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jeste, 4.6 po Rihteru, 13km od Glamoča.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sad kad zatrese kad me srce nije strefilo :D