Zona Ba i torenti

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bINARY cODE sOUND, Jul 25, 2007.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    e vozz ljudi "nabacio" sam zonu basic paket flex 128k (znaci teoretski 15 kb /s) i sad me zanima jeli fakat preko torenata ovako spor download (2-5 kb/s) ili nesto kod mene ne stima.koristim bitcomet 0.81 a pokusavam skinuti neke od divx filmova i to uglavnom novi naslovi tako da imaju puno seed-ova (preko 400) i leechers-a (cak i 1000).ono , ok da trazim neke stare stvari pa da su stvarno rijetke da ih malo raje ima ali ovo mi nije jasno mozda neko zna kako poboljsati download i ako zna bio bih zahvalan na objasnjenju jer mi i upload je konstanto ide 7-12 sto je kud i kamo bolje nego download .


    p.s
    izvinjavam se ako sam bio nejasan no oni koji su me razumjeli jos jednom sam zahvalan na odgovoru.cheers.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Trebalo bi to brze !
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Zar ovo nije ne dozvoljena tema?
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nema jos modova da obrisu :D
     
  5. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    ma dobro ado nemoj nas dishovat moderatoru admin#&&%$ whatever , nego fakat me zabrinjava ako neko ima ikakva iskustva kako da "ubrzam" download preko torenata ??!!
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nema veze imal modova jbg trebali bi cijeniti sto odrzavaju ovaj forum onakvim kakvim treba da bude ....
    elem
    Binary imas PM za takve stvari a poneki su ostavili svoj MSN acc ;)
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Provjeri firewall ako ga imas. Koji klijent koristis?
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Mala napomena. BitComet i njegovi derivati su banovani na dosta trackera tako da si na (ne)milosti peerova. Od ostalih opcija, iskljuci DHT i peer exchange, ukljuci upnp, otvori port(ove) (ako mozes naravno, ako ne mozes, ne zali se na male brzine - ako nemas otvoren port, swarm se ne moze kaciti na tebe ali ti ipak mozes inicirati konekciju, zato ces ipak nesto downloadati, ali ako i drugi peerovi iz swarma imaju zatvorene portove, niko se ni na koga nece moci nakaciti, a ti sam zakljuci sta to znaci) i trebalo bi raditi. I ne pominji za sta koristis torrente, dok se drzis rasprave o protokolu, thread je validan.
     
  9. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    e hvala ljudi . @ doggy dogg firewall je "on" a koristim bitcomet 0.8.1 , @ 3125 mislis da bih trebao promijeniti klijent i koji mi preporucujes ? eh da , thx na napomeni.
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Azureus ili utorrent (1.7.x, 1.6.x lose prijavljuje podatke i banovan je na dosta trackera). Azureus ima neke profesionalne opcije (koje su jako korisne, ali ti sigurno nece trebati), ali jede resurse (java), a utorrent je suprotnost (mal, lagan i jednostavan)
     
  11. hitman

    hitman Aktivista

    Koliko znam Zona je "ogranicila" promet P2P programima, nesto slicno je radio i GlobalNET. Al' eto pokusaj sa drugim programima, ako ne uspjes onda je do Zone, a tu ne mozes nista uraditi :(
    Politika je prikljuciti sto vise korisnika na merzu, da se zgrne sto vise para, a sto su usluge nikakve na to se ne gleda. Nego sta bi sa sarajevo wirelles projektom, mogli bi fino naparaviti mrezu i zakupiti link. Sta je sa ovim studentskim i nevladinim organizacijama samo trose pare nista ne rade, nek' daju pare za ovaj projekat. Odoh daleko :)
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Da, imam prijatelja na zoni, i nekada mu zna biti ograničen P2P saobraćaj (oko 5-6KB/s, a on je na 256kbit - 32KB/s teoretski max), mada kaže da mu poslije ponoći sve ide full speed. Možeš pokušati sa uključivanjem enkripcije u svom torrent klijentu.

    Teoretski max za tvoju conn je 16KB/s :wink:
     
  13. maniac

    maniac Novi član

    ja sam na 512kbit konekciji, i download preko utorrenta mi je negdje oko 5kb/s. Istina je da poslije ponoci download rate poraste, umene do nekih 15-20kb/s, ali stvarno rijetko.
     
  14. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    U mene je adsl 3g 100kb/s i rijetko je kad iznad 40kbs/s, pokusaj ograniciti brzinu uploada, ja stavim max 1kb/s i brzina download drasticno se poboljsa
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    kod mene drug isto ima neki WLAN (nije preko zone, al ko ce znat, mozda je nekako to povezano)... i sad ima flat prvi mjesec i konekcija mu inace ide do skoro 2 megabita... al preko torenta neide preko 10ak kbps... vecinom je ispod 5... tako da vjerovatno ovi WLAN "isp-ovi" ogranicavaju to...
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kod mene na epn-u ako je odnos leecheva i seedova ok na 256 konekciji ide na 29.5kb/s zakucano