Zvucna dilema

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Venom, Feb 19, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Venom

    Venom Aktivista

    Prvo da se izvinem, mozda otvaram previse topica :smt003

    Eh sad pitanje, kontam kupiti zvucnike, jer nemam nikakve trenutno :mrgreen:
    Ugl preferiram 5.1 jer svakako nema nista jace 2.0 ili 2.1 kupiti, osim Z-2300 koji su preskupi.

    Limit mi je zasad nekih 150KM, a slijedece sedmice oko 230-240KM
    Zapazio sam samo neka 3 modela i to:
    Logitech X530 - 70W RMS Cijena oko 150KM
    Logitech X540 - 70W RMS Cijena oko 190KM ( s tim da u samo jednoj radnji kostaju 155KM :? )
    Genius SW-HF5.1 5000 - 150W RMS Cijena oko 230KM

    Sad ce garant svi reci Logitech, a Genius je jedno duplo jaci od ovih zvucnika, pa sad.. Kvantitet ili kvalitet :| :mrgreen:
    ( Dosad sam promijenio 3 Genius sistema, tako da nisam skeptican prema ovom proizvodjacu )
    Btw ako neko ima neke druge modele preporuciti bujrum, samo je bitno da su u Sarajevu. Hvala :)

    Edit: Spazih i ovaj model Genius SP-HF2000X - 60W RMS Cijena oko 100KM, 2.0 Sistem vidio u Technomarketu.. :? :?:
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To ti moraš odlučiti :smt003

    Ja kad bih uzimao moj izbor bi bio Logitech X540.
    Vrlo solidni zvučnici ... e sad ako ti treba šta jace morat ces odvojiti nesto vise para.
    Ili uzmi MS Industrial....za te pare ja mislim mozes imati 5000W :smt003
     
  3. GW

    GW Moderator

    Logitech x540 ako ga možeš uzeti za 155 km, inače x530.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Genius je bolji od Logitech-a, ali i skuplji. No, nijedni zvucnici ne daju neki dobar zvuk, tako da ti je imho bolje da uzmes one koji su jeftiniji. Makar ti ostane para. :D

    Za filmove/igre ce ti svaki od ovih setova bit dobar, za muziku isti vrag - nijedan ne valja. Ako uzimas zvucnike bas za muziku, potrazi Creative Labs T20, radi se o kvalitetnijim PC 2.0 zvucnicima, a kostaju oko 150KM, barem u Hrvatskoj. Istina, nije ih lako za nac, ali to bi bio moj prvi izbor ako je u pitaju muzika.

    Za filmove/igre, kako rekoh, valjat ce ti i X-530.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Genius SW-HF5.1 kostaju 150KM u comtradeu. Slusao sam ih u movie atmosferi, i mogu reci da sasvim solidno sviraju. Kako sviraju muziku, i kako se ponasaju na duze staze, ne bih znao reci. BTW i ja dajem prednost geniusu u ovom slucaju, posebno sto se radi o pribliznoj cijeni.

    http://www.comtradeshop.ba/Products/Pro ... =AR0000381
     
  6. Venom

    Venom Aktivista

    To sam i ja mislio, al to nisu ti zvucnici koje ja trazim.
    Ti sto u comtrade-u kostaju 149KM nisu ovi zvucnici koje sam ja naveo.
    U comtrade-u su SW-HF5.1 3000 i njih sam vec imao :smt003 ( samo sto su cigani stavili sliku onih jacih, pa sam se zaletio da kupim )
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda je druga prica. Po cijenama koje si naveo, ja bih isao na X530. Razlika u cijeni izmedju X530 i X540 IMO je neopravdana, jer se radi o fakticki istim zvucnicima. Ako ti odvojena kontrolna jedinica vrijedi 40KM onda X540.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Logitech X540 - 70W RMS Cijena oko 190KM

    Imam ti ja ove, nedavno ih ubo i mogu ti reci sasvim pristojni za tu svotu, jos ih ja vozim na integrusi. :p
     
  9. Venom

    Venom Aktivista

    Ma ovako je stanje, mogu cekati do ponedeljeka, jer u skoro svim firmama dolazi roba, kako oni kazu, do kraja ove sedmice, ili pocetak slijedece sedmice.
    Eh ako u ovoj jednoj firmi bude x540 za 155KM, njih cu uzeti, a ako ne bude, onda se ne isplati davati 190km za x540 jer za nekih 230km, mogu dobiti one Geniusove koji su odprilike duplo jaci... To je to od mene :mrgreen:
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iskreno provrtio sam par ovih "5.1" sistema i ono po mom mishljenju ako nemas za neke "thx" prepucenze uzmi altec lansing 2.1 one od 40km drndaju kao i svi ostali samo su 100km jeftiniji
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Imas taj veci Genius u Tehnomarketu u Ferhadiji, cini mi se negdje oko 250-260 KM. skroz dobar izbor za tu pa cak i vecu lovu.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ces Logitech nemoj ispod Z serije, ovaj wood Genius (modeli 2004-2005) su katastrofa sto se tice kvarenja. Ne znam za nove.
     
  13. burner

    burner Aktivista

    A ako budeš imao dovoljno za Z seriju, razmisli o Altec Lansing-u. :D
     
  14. Venom

    Venom Aktivista

    Pa fazon je sto NEMAM dovoljno za Z seriju, maximum je nekih 230km, a svakako nebi vise ni dao za zvucnike...

    Da imam para nebi ni pitao sta cu kupiti vec bi uzeo neki sick stereo sistem od 45892345W i mega ultra sleek turbo™ kvalitet zvuka.
    A posto sam ogranicen, pitam vas sta je bolje :mrgreen:
     
  15. Venom

    Venom Aktivista

    Samo reko da vas obavijestim, da cu da kupim x530 ili x540, odo sad u kupovinu pa cu uporediti cijene u prodavnicama.
    Posto mi je ipak previse izdvojiti 230 km, jes da su duplo jaci, al necu da riskiram da se nesto pokvari na njima, gledam komentare vlasnika ovog genius sistema i 80% te robe se pokvarilo, radije cu biti sigurniji malo sa logitechom i manjom snagom :wink:
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav genius ljudi moji :lol:
     
  17. Venom

    Venom Aktivista

    Evo vratio se, kupih u imtecu za 149km x530, x540 svakako nisu imali,a ni ne vrijede tih 190 km koliko i jesu u ostalim radnjama. Sa ovom mojom Audigy SE zvuce solidno. Ovih 25W RMS koji ovaj woofer razvija su dobro jaci od Geniusovih 40W RMS. Ne znam jeli to do mene ali su za nijansu jaci i od SW-HF5.1 3000 koji ima 80W RMS ukupne snage. Samo steta sto su im kablovi kratki pa ih ne mogu rasporediti fino po sobi, al o tom po tom, zvucnici su solidni i za 150km i nema ja mislim nista bolje uzeti.

    @Sulu, onaj mis koji je bio u servisu, ispostavilo se je da je ustvari ispravan, trenutno ga koristim i takodjer i meni radi normala... Shit...

    Edit: i eto moze lock :mrgreen:
     
Thread Status:
Not open for further replies.